ziarnisty sygnal sd w sony

blaah

New member
ogladalem troche telewizory ex720 i hx720 w sklepach, bo sie przymierzalem do zakupu takiego telewizora.
zauwazylem dziwna rzecz: mianowicie w przypadku sygnalu sd wystepowala duza ziarnistosc obrazu kiedy byly wyswietlane wszelkie szarosci, jakies polcienie, ludzkie twarze, swiatlo przeswiecajace przez mgle itd. jak kolor byl bardziej konkretny np. niebieski (niebo) - to nic takiego nie wystepowalo.

przez ziarnistosc mam na mysli, ze kolor nie byl rowny na danej powierzchni (ewentualnie z jakims gradientem), tylko skladal sie z calej masy jasniejszych i ciemniejszych kropek.
ok - jak sie odsunalem dalej to bylo to mniej widoczne i te kropki sie usrednialy do koloru docelowego, ale mimo wszystko z odleglosci z jakiej chce ogladac tv to nadal je widzialem.

w sony center mi pan powiedzial ze to jest normalne i ze trzeba sie odsunac dalej albo ogladac obraz w hd. a mi sie wydaje ze to jednak nie jest normalne bo wiekszosc tv bede ogladal w sd i chcialbym miec obraz gladki i rownomierny a nie ziarnisty :sad:

czy z moim wzrokiem jest cos nie tak? czy te telewizory tak faktycznie maja?
a moze wszystkie telewizory tak maja? ;-)

bo jak to wystepuje tylko w sony, to chyba sie zdecyduje jednak na sharpa le830...
u niego nic takiego nie widzialem...
ale w sumie to we wszystkich mediamarktach na sharpach lecialy tylko reklamowki sharpa w hd, wiec moze dlatego nic takiego nie zauwazylem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O tym pisaliśmy . Sony gra extra ale do sygnału HD.
W SD szczególnie że słabszy bitrate Sony radzi sobie tak jak widziałeś i słyszałeś.
 

blaah

New member
O tym pisaliśmy . Sony gra extra ale do sygnału HD.
W SD szczególnie że słabszy bitrate Sony radzi sobie tak jak widziałeś i słyszałeś.

a sharp le830 lepiej sobie radzi z sygnalem SD?
w recenzji pisales ze tak, ale w sumie w wiekszosci recenzji sony ex720 tez pisza ze obraz SD jest spoko.
wiec pytanie czy ten sharp faktycznie jest o tyle lepszy, ze widac roznice czy SD na kazdym telewizorze bedzie wygladal slabo w ten czy inny sposob?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz mnóstwo opinii że Sharp w SD z uwagi na szybkie procesory radzi sobie znakomicie. Mam w domu i z czystym sumieniem mogę Ci polecić.
A jak masz dobry bitrate to będzie super.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie wiem co to za głupoty z tym ziarnistym obrazem u Sony kolega wypisuje :shock: raz widziałeś obraz SD na Sony, a potem gdzie indziej inny materiał na innym tv z zupełnie innymi ustawienia, jak tu coś można w ogóle porównywać i sie wypowiadać.
Akurat Sony ma jeden z lepszych procesorów X-Reality a w HX720 X-Reality Pro który robi niesamowicie dobrą robote ze słabym materiałem SD polepszając go w bardzo dobry sposób.
Na konkurencyjnym forum jest nawet recka EX720 w starciu do Samsunga D6100 i to własnie Sony radzi sobie o niebo lepiej z ziarnistością jak juz, nie mówiąc juz o X-Reality Pro w HX'ie.
@kiki i jeszcze go w tym utwierdzasz :)

To ze była jakaś ziarnistość to tylko dobrze o tym świadczy bo zostały zachowane szczegóły obrazu a nie zostały rozlane w jedną rozmytą plamę przez procesor.

Btw. moze warto byłoby zrobić recenzje zestawienie właśnie Sharpa LE830 z Sony HX720, uważam ze to ta sama półka i liga i by sie takie porównanie na pewno bardzo przydało.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Zgodzę się z PeterMac.

EX daje naprawdę przyzwoity obraz SD. Jego dużym minusem są kąty o których już było sporo pisane.
Kąty jeśli komuś przeszkadzają- mogę się zgodzić, ale ziarnistość- nie bardzo. Ja na szczęście siedzę na wprost TV więc nie muszę się martwić tym faktem. Używam SD i HD, oczywiście HD bez porównania, ale SD też daje dobry obraz.
HX to już inna liga dzięki X-Reality PRO, który świetnie działa i w widoczny sposób poprawia jakość obrazu! Wiem, że mój następny TV będzie właśnie z takim procesorem obrazu. Widziałem, bawiłem się nim i zakochałem się ;).
 
Do góry