bateria do kamery sony DCR-HC51E

kamil39

New member
Witam. Kupiłem baterię NP-FH70 Li-Ion 7,2V 1800mAh (nie oryginalna Sony). Bateria ma na czołowej płytce dwa gniazda oznaczone "Charger" i "FM" oraz załączony przewód z wtykami pasującymi do tych gniazd. Nie znam symbolu tych gniazd ale są takie jak gniazdo wejściowe zasilacza w kamerze. Nie wiem jak należy podłączyć tę baterię do kamery oraz jak podłączyć do ładowania (w kamerze i w ładowarce). Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 

oneGabryś

New member
Witam,
Przyznam szczerze, że bałbym się korzystać z takiego "cuda" wraz ze swoją kamerą. Rozumiem, że wygląda to tak, jak na poniższym obrazku?
l10783373.jpg


Wygląda na to, że ten zamiennik nie łączy się z kamerą przez standardowe styki. Proponuję następujący sposób podłączenia:
1) Ładowanie: zasilacz podłączasz do prądu, a przewód zasilający wtykasz do "Charger";
[W ładowarce prawdopodobnie naładowanie tego akumulatora nie jest możliwe.]
2) Praca: wpinasz akumulator do kamery i łączysz małym kabelkiem gniazdo "FH" z gniazdem zasilania kamery.

Na zakończenie jeszcze raz podkreślam, że nie można ręczyć za zachowanie nieoryginalnego akumulatora, w dodatku skonstruowanego w tak kuriozalny sposób. W ostateczności korzystanie z niego może prowadzić do uszkodzenia kamery. Przewiduję, że pojemność czy też żywotność (ilość cykli pracy) takiego zamiennika mocno Cię rozczarują.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cete37

New member
Witam trochę po czasie ale cóż, ja mam podobną baterię, z tym, że na 7,4 V. Po podłączeniu przewodu załączonego do akumulatora do gniazda FM (przy którym znajduje się dioda zielona) + gniazdo zasilania na kamerze - kamera odżyła. Gniazdo Charge (przy nim znajduje się dioda pomarańczowa) służy do ładowania akumulatora i tu można podłączyć wtyk od ładowarki.
Ja mam inny problem. Zużył mi się ten przewód. Ratowałem go wiele razy i teraz już nic się z nim nie da zrobić, a ja nie wiem gdzie taki kupić? Może ktoś pomoże w tym względzie.
Będę wdzięczny.
 
Do góry