Sony BDP-S380.Jak skonfigurować?

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem Soniaka i tutaj kilka pytań a propos konfiguracji.
BD połaczony do tv hdmi a do ampli coaxialem.
Amplituner ma następujace dekodery dźwieku:
Dekodery:Dolby Digital DTS 96/24 Dolby Digital EX Dolby Pro Logic IIx DTS DTS-ES Matrix 6.1 DTS Neo:6 DTS-ES Discrete Dolby Digital-Plus DTS-HD Master Audio DTS-HD High Resolution Audio
i tu problem jak płyta jest w DTS-HD Master Audio gra tylko na frontach?
1.Jak skonfigurowac poprawnie ustawienia audio w BD pod coaxial i mój ampli?
2.Czy konfiguracja pod Coaxial spowoduje brak dźwieku w tv?
3.Czy jest jakis działajacy zamiennik na kluczyk wifi pod ten model BD-jaki?
4.Jak skonfigurować Video aby uzyskac najlepszy obraz w BD i DVD?
5.Jak ustawic skalowanie do fullHD przy odtwarzaniu DVD czy moze ustawic inna rozdzielczość?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Myslisz ze znamy na pamiec menu Sony i powiemy ci jak ustawic wszytko? Napisz jakie sa opcje i postaram sie pomoc.

Jesli ampli ma wszytkie dekodery to podlaczasz tak Sony >HDMI > Amplituner >HDMI > TV.
W Sony ustawiasz aby dzwiek wysylal po HDMI w formie BITSTREAM, wtedy amplituner zajmie sie obrobka dzwieku a obraz wysle na TV, Coaxial jest nie potrzebny bo przez niego nie uzyskasz dzwieku HD.

Ustaw maksymalna rozdzielczosc jaka przyjmuje twoj TV. Np 1080p i w amplitunerze tez aby nie skalowal w dol np. do 576p.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myslisz ze znamy na pamiec menu Sony i powiemy ci jak ustawic wszytko? Napisz jakie sa opcje i postaram sie pomoc.

Jesli ampli ma wszytkie dekodery to podlaczasz tak Sony >HDMI > Amplituner >HDMI > TV.
W Sony ustawiasz aby dzwiek wysylal po HDMI w formie BITSTREAM, wtedy amplituner zajmie sie obrobka dzwieku a obraz wysle na TV, Coaxial jest nie potrzebny bo przez niego nie uzyskasz dzwieku HD.

Ustaw maksymalna rozdzielczosc jaka przyjmuje twoj TV. Np 1080p i w amplitunerze tez aby nie skalowal w dol np. do 576p.

Celowo puszczam przez coaxiala gdyz jesli puszczę przez HDMi to za kazdym razem bede msiał właczać ampli aby sygnał przeszedł do telewizora.
Jak sygnał idzie po coaxialu to w ampli automatycznie odpowiedni dekoder zaznacza z na wyswietlaczu że działa tylko w tym DTS HD master audio jak napisałem centralny nie gra głosy sa na frontach. Czy nie mozna jakos coaxiala wskazać jako kabel do dźwieku. Czyli w opcji Video zaznaczyć 1080p a nie auto(tel full hd)?
Nie wiem jak mam opisać menu, opisać kazda z opcji?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale jaki ma sens ogladanie filmow z DVD/Blu ray bez amplitunera i dzwieku 5.1 ? Po coaxialu DTS Master audio jest wysylany jako zwykly DTS 5.1, centralny nie gra bo zapewne amplituner masz ustawiony w tryb stereo a nie 5.1.Uzywajac Coaxiala nie wykorzystasz zalet plyt blu ray. Co to za amp?

Co do obrazu to wlacz jakis film i kombinuj. Rozdielczosc mozesz ustawic Auto albo 1080p jesli TV FULL HD.

Ja bym sie nie bawil w coaxiale przy odtwarzaczu blu ray. Takie sprzety podlacza sie w sposob jaki opisalem, moze twoj amp ma mozliwosc przesylania obrazu i dzwieku przy wylaczonym.
 
Ostatnia edycja:

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale jaki ma sens ogladanie filmow z DVD/Blu ray bez amplitunera i dzwieku 5.1 ? Po coaxialu DTS Master audio jest wysylany jako zwykly DTS 5.1, centralny nie gra bo zapewne amplituner masz ustawiony w tryb stereo a nie 5.1.Uzywajac Coaxiala nie wykorzystasz zalet plyt blu ray. Co to za amp?

Co do obrazu to wlacz jakis film i kombinuj. Rozdielczosc mozesz ustawic Auto albo 1080p jesli TV FULL HD.

Ja bym sie nie bawil w coaxiale przy odtwarzaczu blu ray. Takie sprzety podlacza sie w sposob jaki opisalem, moze twoj amp ma mozliwosc przesylania obrazu i dzwieku przy wylaczonym.
Mam Onkyo TX-SP605.
Myslę, że jest okey teraz gra dobrze mimo,ze nic nie zmieniałem. Co do coaxiala to raczej nie zmienia dźwięku ponieważ ampli zmienia automatycznie na dts hd?
Czy przy auto w video automatycznie skaluje do 1080p?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlaczego sie ze mna spierasz kiedy nie masz racji. Aby amplituner odbieral DTS HD musi byc podlaczony kabel HDMI i nim dostarczany sygnal. Coaxial nie ma takiej przepustowosci i Odtwarzacz na to wyjscie wysyla tylko zwykly DTS, amplituner nic ci nie zmienia na zadne HD o czym ty wogole mowisz...

Reasumujac - podlaczajac odtwarzacz kablem HDMI do amplitunera po wlaczeniu plyty z DTS HD MA na wyswietlaczu amplitunera wyswietla sie powiadomienie ze taki dzwiek dociera do amp. Jesli podlaczysz coaxilem do amp. zostaje wyslany tylko zwykly DTS 1,5 Mb czyli taki jak na plytach DVD. Ile jeszcze mam razy Ci to pisac ?

Widze ze dopiero zaczynasz przygode z kinem domowym wiec poczytaj najpierw o nowych systemach kodowania dzwieku, polaczeniach i kablach.

Ustaw 1080p i bedzie ok.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego sie ze mna spierasz kiedy nie masz racji. Aby amplituner odbieral DTS HD musi byc podlaczony kabel HDMI i nim dostarczany sygnal. Coaxial nie ma takiej przepustowosci i Odtwarzacz na to wyjscie wysyla tylko zwykly DTS, amplituner nic ci nie zmienia na zadne HD o czym ty wogole mowisz...

Reasumujac - podlaczajac odtwarzacz kablem HDMI do amplitunera po wlaczeniu plyty z DTS HD MA na wyswietlaczu amplitunera wyswietla sie powiadomienie ze taki dzwiek dociera do amp. Jesli podlaczysz coaxilem do amp. zostaje wyslany tylko zwykly DTS 1,5 Mb czyli taki jak na plytach DVD. Ile jeszcze mam razy Ci to pisac ?

Widze ze dopiero zaczynasz przygode z kinem domowym wiec poczytaj najpierw o nowych systemach kodowania dzwieku, polaczeniach i kablach.

Ustaw 1080p i bedzie ok.
Nie piszę że ampli cos zmienia(dźwięk) tylko automatycznie przełacza sie w system kodowania. Faktycznie ten znaczek to chyba Dolby Digital a nie dts hd.
1.Czyli aby odtwarzać ten dźwiek tylko hdmi czy optical tez może być?
2.Rzeczywiście warto puscić ten dts hd duza jest róznica w stosunku do dts'a, czy to sprawa dla audiofila?

3.aha i jeszcze jedno przy właczeniu video na auto rozdzielczość przy dvd na planszy o zakazie rozpowszechniania kopiowania ten napis ostrzerzenie jest jakis taki poszarpany(duzo gorzej niz w dvd-czy to objaw kombinowania z rozdzielczościa przez urządzenie w zwiazku z funkcja auto czy powinienem reklamować urzadzenie?

4.Jak rozdzielić bezstratnie sygnał HDMI z BD na telewizor i ampli? Chodzi o to aby nie właczac za każdym uruchomieniem BD ampli aby móc coś ogladać na telewizorz(bez właczonego ampli sygnał nie pójdzie?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Aby cieszyc sie dzwiekiem HD z blu ray czyli DTS Master Audio albo Dolby True HD tylko HDMI.
Zwykle DTS i Dolby Digital coaxial/HDMI. Czy jest roznica, owszem jest. DTS ma 1,5Mb a Master Audio jest to bezstratny format. Tak jak CD Audio i MP3

Poszarpany obraz... Hmmm moze masz w Blu ray ustawione wyjscie Video na Film/Kinowe czasem to powoduje taki poszarpany obraz. Nie wiem gdzie w Sony sie to ustawia ale chyba raczej podczas ogladania filmu musisz wejsc w jakies opcje "Display" albo cos takiego. Rozdzielczosc nie ma nic do rzeczy.

Rozdzielic sygnal mozesz Nspliterem ale to ok 200zl taka zabawa. Poszukaj w menu amplitunera czy nie ma mozliwosci przesylania sygnalu po HDMI nawet w kiedy amp. jest wylaczony. Ta opcja moze sie nazywac HDMI control. Wtedy amp jest wylaczony a obraz i dzwiek przelatuje przez niego i idzie do TV.
 
Do góry