Sony CX700VEB czy CX690E?

TomVideo

New member
Witam,

Chciałbym kupić kamerkę Sony czy warto dopłacać kilkaset 400zł do CX700VEB? Czy to prawda, że w modelu CX690E nie ma Aktywnego trybu optycznego Steadyshot? Czy to coś daje? bo w specyfikacji na stronie pisze, że ten model nie ma tej funkcji. Pamięć i tak będę miał SD 32Gb. CX690E kosztuje 3600zł.

Z góry dzięki
 

oneGabryś

New member
Witam,

Chciałbym kupić kamerkę Sony czy warto dopłacać kilkaset 400zł do CX700VEB? Czy to prawda, że w modelu CX690E nie ma Aktywnego trybu optycznego Steadyshot? Czy to coś daje? bo w specyfikacji na stronie pisze, że ten model nie ma tej funkcji. Pamięć i tak będę miał SD 32Gb. CX690E kosztuje 3600zł.

Z góry dzięki


Spieszę z wyjaśnieniami. Zarówno model HDR-CX700VEB, jak i HDR-CX690E posiadają optyczną stabilizację obrazu SteadyShot z wydajnym "Aktywnym" trybem. Modele te są także wyposażone w bliźniacze obiektywy i przetworniki, mają również te same funkcje ustawień ręcznych i możliwości fotografowania. Szczegółowe porównanie tych dwóch kamer można znaleźć na poniższej stronie:

Sony

Odpowiedź na Twoje pytanie, czy opłaca się dopłacić do modelu HDR-CX700VEB brzmi: TAK. W porównaniu z HDR-CX690E posiada ona trzy dodatkowe cechy:
- wbudowana pamięć aż 96 GB (odpowiednik trzech[!] kart 32GB), która pomieści do 40h nagrań (w najlepszej jakości około 8 godzin!), oczywiście możesz ją jeszcze powiększyć kartą pamięci;
- wbudowany moduł GPS - ten "gadżet" może się okazać przydatny w podróży i działa bardzo prosto - kamera zapisuje dokładne położenie miejsce, w którym wykonałeś każdy film i zdjęcie, możesz przeglądać swoje materiały na mapie;
- promocyjny kod z 60% zniżką na zakup programu Sony Vegas Movie Studio Platinum 10 (aby z niego skorzystać, musisz tylko zakupić kamerę przed końcem marca 2012, kod jest w formie ulotki wewnątrz pudełka).

Gdybyś miał dodatkowe pytania, zapraszam. Sam byłem posiadaczem HDR-CX700VEB, to po prostu najlepiej wyposażony "mały" Handycam.
Pozdrawiam.
 

TomVideo

New member
Bardzo dziękuje za wyjaśnienia :) Jednak zdecydowałem się na Sony HDR-CX690E za 3600zł z przesyłką gratis. Obecnie mam kartę SD 8gb co starczy na 30min nagrania filmu w najwyższej jakości jeśli się nie mylę. Później kupię SD 16gb to przyda mi się też pamięć do Canona 600D. Wiem, że Sony mają aberracje głównie na maksymalnym zoomie przy mniejszym zoomie do 7x,8x słabo już widać aberracje i taki zoom starczy mi ale za to mamy szeroki kąt bez konwerterów w porównaniu do Canona HF G10 czy Panasonica SD900. W konwertery szerokokątne nie chciało by mi się bawić jeśli chodzi o jakość obrazu i światło. Nocne filmy uważam, że Sony pod tym względem wygrywa. Canon ma kolorowe szumy czerwono zielono w cieniach a Panasonic bardziej zielone odcienie. Ostrość obrazu w Sony jest dla mnie wystarczająca jeśli siedzi się min. od 2,3m od TV. Na programie Sony Vegas na razie mi nie zależy.
 

slimak

New member
Bez reklam
Wiem, że Sony mają aberracje głównie na maksymalnym zoomie

Myślałem, że to był problem CX550, a w CX700 to poprawili.

Cx550
cap012_s.jpg

http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/346/539/tere.mpg



Nocne filmy uważam, że Sony pod tym względem wygrywa. Canon ma kolorowe szumy czerwono zielono w cieniach

Canon ma dużo jaśniejszy obraz, jak zmniejszymy wzmocnienie do „jasności Sony” to szumy będą mniejsze niż w Sony.
 

TomVideo

New member
Jeśli to prawda, że 160% więcej światła wpada na matrycę to ciekawe. Nie miałem możliwości przetestowania tej kamery na żywo ale oglądałem sample w necie nocne filmy w mieście. Światła z lamp są z dużą otoczką fioletową (aberracja) nie wiem może są jakieś programy które usuwają te wady?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam

Arek

Member
czy możecie potwierdzić, że jedyną różnicą pomiędzy cx690 a cx700 to brak GPSu oraz brak wbudowanej pamięci flash. A cała reszta jest identyczna, łącznie z osłoną przecisłoneczną w zestawie? dzięki
 

oneGabryś

New member
czy możecie potwierdzić, że jedyną różnicą pomiędzy cx690 a cx700 to brak GPSu oraz brak wbudowanej pamięci flash. A cała reszta jest identyczna, łącznie z osłoną przecisłoneczną w zestawie? dzięki

Zgadza się; zgodnie z tym, co pisałem parę postów wyżej, można stwierdzić, że jedyne różnice między modelami HDR-CX690E a HDR-CX700VE to obecność 96 GB pamięci oraz modułu GPS w wyższym modelu. Potwierdza to zarówno wspólna dla obu modeli instrukcja obsługi, jak i szczegółowe porównanie na stronie Sony:

Porównanie produktów : Kamery : Aparaty i kamery : Opis : Sony
 
Do góry