Sony HC3 wszystko o danym modelu.

Marcin_s

Member
Czy w SONY HC3 mozna zmienic poziom ostrzenia

Czy w SONY HC3 mozna zmienic poziom ostrzenia? Nie chodzi mi o ostrosc tylko o sprzetowe podostrzanie czego efektem jest efekt "halo" miedzy kontrastowymi elementami jesli sie przesadzi...
 

panjacek

New member
HC-3 ma funkcję ostrzenia krawędzi, ale efektu halo nie uzyskałem. Nie wiem jak bardzo kontrastowe obrazy trzeba filmować?
 

Marcin_s

Member
panjacek napisał:
HC-3 ma funkcję ostrzenia krawędzi, ale efektu halo nie uzyskałem. Nie wiem jak bardzo kontrastowe obrazy trzeba filmować?
spore kontrasty - czarny z bialym - lub inne drobne przedmioty kontrastowe - typu anteny na dachach. Jesli jest spore halo to antenka potrafi znikac jesli sie przesadzi. No to mnie uspokoiles...
 

szarp

New member
WitamKamera mi się podoba ... ale najtańsza nie jest. Z racji że jestem amatorem i będę filmował głównie rodzinkę to nie jest to specjalnie uzasadniona inwestycja. Chciałbym wydać najmniej. Gdzie kupić? W US, od kogo i za ile. Na Allegro ? w sklepie - jakim?KS
 

huling

New member
Witam
Też byłem nią zainteresowany, ale teraz może warto poczekać na nowe kamery Sony HDR-UX1E i HDR-SR1E. U nas jeszcze nie ma ceny, ale w niemczech SR1E kosztuje ok. 1400 euro
 

mark

New member
Kamera sony HDR-HC3/PAL/

Witam.Ta kamera jest sprzedawana od 5-ciu miesiecy w USA/gdzie obecnie jestem/www.42ndstphoto.com wwwphotovideo.com cena np:1179$+39.89$/shipping/=1219.85$.........tak wogole to produkty SONY w Polsce maja strasznie wysokie ceny.Trzy lata temu kupilem i wyslalem do Polski tv Sony plazma KE-32TS2.W USA 3100$ a Polsce w tamtym czsie 24990zl.Czy to nie lekka przesada.Pozdrawiam Mark.
 

mzdral

New member
Sony HC3

Taką kamerę kupowałem na początku sierpnia przez Allegro. Gościu był z Wrocławia, wiec odebrałem towar osobiście. Cena 4100 PLN wraz z rachunkiem ale z niemieckiego sklepu. W kazdym razie towar legalny i z gwarancją. Jeśli jesteś zainteresowany to jak wrócę do domu mogę sparwdzić albo numer aukcji albo namiary na gościa.
 

szarp

New member
DziękiZ racji, że pojawił się Canon HD sprawa zakupu została wstrzymana do czasu stabilizacji cen na rynku i ugruntowania zalet (wad) produktów. Trzeba przyznać, że wyboru nie ma za dużego a i ceny nie małe. Nie ma na rynku HD takich firm jak Panasonic,JVC czy nawet Samsung.
 

wojcias

New member
camcorderinfo to strona NTSC

ipkiss napisał:
wyboru za duzego fakt nie ma, ale jesli chodzi o kamery to glownie rzadzi Sony i Panasonic, a tak ogolnie to polecam stronke:

http://www.camcorderinfo.com/

To akurat podales strone ....
Po pierwsze to strona testujaca kamery NTSC i poem sa problemy bo jest wiele roznic miedzy tymi samymi kameram np HC3 w NTSC nie ma krecenia progresywnego 720p a w PALu ma.

Na zagranicznych forach pisza ze to tuba propagandowa Panasonica. Tam za kropke na obudowie sony daja 10 pkt karnych tak wiec zadna sony DH nie ma szans do zwyklego Panasonica. Ja tam akurat nic nie mam do panasonica ale w HD rzadzi na razie sony.

Raczejwiec poczytaj na http://www.videozona***/video_tests/hc1-3/

Pozdrwiam
wc
 

viValdi

New member
Bez reklam
co z tym 720P w HC3

Mam HC3 PAL i nigdzie nie widze opcji na 720p - tylko 1080i.

Czy ktos wie gdzie ta opcja sie ukrywa?
 

jacek.ok66

New member
Bateria-zamiennik do HC3

Czy sa tu osoby, ktore maja moze jakies sprawdzone doswiadczenia z zamiennikami orginalnych baterii do Sony HC3E? W ofercie zamiennikow znalazlem cala mase beterii NP-FP70 lub NP-FP90 z efektem infoLihium w cenach okolo 70zl ale zanim zdecyduje sie na takowy zakup chcialbym zasiegnosc opinii kogos kto fizycznie testowal czy te zamienniki dzialaja bez problemu. Do tej pory mialem dwie inne kamery Sony i tam bez problemu stosowalem zamienniki InfoLithium.
 

panjacek

New member
Używam zamiennika o symbolu FP90. HC3 rozpoznaje go prawidłowo i pracuje ok 250 minut. Zakupiłem na Allegro i poprosiłem aby był to zamiennik do HC3 ( akumulator posiada nową elektronikę).

Pozdrawiam
 

wojcias

New member
jacek.ok66 napisał:
Czy sa tu osoby, ktore maja moze jakies sprawdzone doswiadczenia z zamiennikami orginalnych baterii do Sony HC3E? W ofercie zamiennikow znalazlem cala mase beterii NP-FP70 lub NP-FP90 z efektem infoLihium w cenach okolo 70zl ale zanim zdecyduje sie na takowy zakup chcialbym zasiegnosc opinii kogos kto fizycznie testowal czy te zamienniki dzialaja bez problemu. Do tej pory mialem dwie inne kamery Sony i tam bez problemu stosowalem zamienniki InfoLithium.

Ja niestety mam zle doswiadczenia z zamiennikami baterii do sony. Kupilem zamiennik do mojej HC90 i kamera go jakos nie lubi. Ja sobie radze ale kiedys zona wrocila z imprezy i powiedziala ze kamera nagrala 3 min i sie wylaczyla na amen. Po podlaczeniu do ladowania pokazalo ze jest pelna. ae znow kamere po 3 min wylaczalo. Wyjolem baterie kilka razy az zalapalo i nakrecila jeszcze duzo materialu z lamka. Co jakis czas jednak zachowuje sie dziwnie choc mysle ze to sony cos dlubie zeby zamiennikow nie stosowac.
Do HC3 kupilem 2 dodatkowe baterie (SONY) z serii FP-71 i FP-90- ta FP71 juz nie pamietam Lit z czym ale majace obnizone napiecie ale szybciej sie laduja i duzo mniej rozladowuja sie lezac w torbie klka miesiecy. Normalna Litowo-jonowa trzeba naladowac po kilku miesiacach lezenia bo podobno maja duze samorozladowanie. Niestety powiem otwarcie - Kamerka HC3 jest tak rewelacyjna (czesciowo wlasnie z powodu niskopradozernego ukladu CMOS zamiast CCD) ze w czasie 6tyg podrozy po USA 28 kasetkach nagranego materialu chyba tylko raz wyciagnolem zapasowa baterie z torby. A dugiej zapasowej FP-90 wcale nie uzywalem.
 

MasterTomster

New member
Poprosze o jakiś link gdzie mógłbym ściągnącć na kompa jakiś filmik zrobiony tą kamerą. chciałbym to wrzucić na adobe premiere i zobaczyc ak to wchodzi, chodzi i wogóle. Taki test zanim kupie tą kamerke. Znalazłem tylko z canona 27 sekundowy film w 1920 x 1080 w mpeg2. Czy tak samo jest w HC3?
Jeżeli tak, to i tak poprosze link zobaczyłbym jak ta kamera nagrywa.
 
Do góry