Sony HC3 wszystko o danym modelu.

MasterTomster

New member
W Irlandii cena tej kamery to ponad 1400 euro , ja chyba kupie ją w tym sklepiku http://www.digitalrev.com/en/index.php , namierzyłem go przez e-bay'a. Ma bardzo dobrą renome. Kamera u nich kosztuje 730 euro , plus koszt i cło do Irlandii wychodzi około 950 euro . Wniosek ponad 400 ełraczy w kieszeni. Ile wyjdzie do Polski musicie sprawdzić sami.
Pozdro
 

wojcias

New member
HC3 w USA wersja PAL kosztuje juz ponizej 3000zl. A to za sprawa konkurencji zewnetrznej (Canona) i wewnetrznej HC7

MasterTomster napisał:
W Irlandii cena tej kamery to ponad 1400 euro , ja chyba kupie ją w tym sklepiku http://www.digitalrev.com/en/index.php , namierzyłem go przez e-bay'a. Ma bardzo dobrą renome. Kamera u nich kosztuje 730 euro , plus koszt i cło do Irlandii wychodzi około 950 euro . Wniosek ponad 400 ełraczy w kieszeni. Ile wyjdzie do Polski musicie sprawdzić sami.
Pozdro
Sony
shim.gif
Price : $ 1,029.95 HDR-HC3E "PAL" Mini DV / HDV Camcorder, 10x Optical/80x Digital Zoom, Color Viewfinder, 2.7" Touch Panel LCD
 

RaAaF

New member
bateria do HC-3

Witam wszystkich !!!

Chcę kupić baterię do sony HC-3 (zamiennik) NP-FP90.
Wiem jednak że nie wszystkie baterie o tym oznaczeniu pasują do HC-3.
Może ma ktoś już jakieś doświadczenia i powie mi co można spokojnie zakupić tak by nie miec kłopotów ??
cena oryginału załuguje na bojkot conajmniej :))
 

panjacek

New member
W ubiegłym roku na Allegro kupiłem chiński zamiennik za ok 70 zl. Niespodziewanie żywotny akumulator. Filmuje ok trzech godzin. Jednak przed zakupem uzgodniłem ze sprzedającym model kamery i datę produkcji. Wszystkie funkcje akumulatora działają prawidłowo. Na obudowie nie ma nazwy firmy.

Pozdrawiam
 

RaAaF

New member
HC-3 bateria

Może jednak ktoś będzie w stanie mi podać dokładne dane o akumulatorku, który działa z sony HC-3e ?? Mam coraz mniej czasu na zakup a nie chcę kupić bubla...
 

tomi150

New member
Witam,
mam problem ze zgrywaniem zdjęć z kamery HC3 na kompa. Kupiłem kartę MemoryStick Pro i robię zdjęcia kamerą, ale po zgraniu ich na komputer obraz jest poszatkowany i z wyraźnymi błędami (choć gdy oglądam fotki bezpośrednio na kamerze, to wszystko jest ok).

Jak pokonać ten problem.. POMÓŻCIE ludzie dobrej woli :)
 

mr_pit

New member
Witam
Mam dylemat.HC7 czy HC5. Czy różnica 700 zł jest warta tego. Nie pytałbym gdybym nie chciał kupić jeszcze tego przeźroczystego futerału do filmów np pod woda(jade do Egiptu i dlatego mi na nim zależy) a to jest wartość właśnie 700 zł. Mój wybór to HC7 gdyby nie ten futerał bo razem to już się robi niezła sumka. Proszę o jakąś fachową radę o ten stabilizator obrazu bo nie wiem na ile jest on warty 700 zł i jak wiele daje.
Pzdr
Piotrek
 

viValdi

New member
Bez reklam
Myślę, że w wodzie stabilizacja optyczna nie jest szczagólnie przydatna; na lądzie jest bez wątpienia przydatna. Mimo wszystko, na podstawie moich doświadczeń z HC3, stabilizacja dowolnego typu nie ma szans jeśli robisz zoom; zdecydowanie radzę jakąś "podpórkę" - statyw/monopod/albo coś w tym stylu.
 

mr_pit

New member
Rozumiem że w wodzie nie jest ona aż tak przydatna jak i pewnie na nartach czy w czasie innego ruchu. Pytam generalnie czy aż taka różnica jest że warto dokładać te 700 zł. Np te tańsze kamery za jakiś 1000 zł nie mają pewnie tego stabilizatora a są chyba najpowszechniejsze bo tanie i ludzie na nich kręcą i oglądają i są zadowoleni. Kupuje bo zbliża się wielkimi krokami mój potomek i pewnie oprócz różnych wypadów wakacyjnych jego przede wszystkim będę kręcił z "ręki".Oczywiście monopod też jest w planach. Stąd moje pytanie czy naprawde warto wydać te 700 zł więcej na optyczny stabilizator.
Pzdr
 

viValdi

New member
Bez reklam
Są zaprzysięgli zwolennicy stabilizacji optycznej, ale ja w swojej kamerze jej nie mam i mi to nie przeszkadza - nie jestem w stanie stwierdzić, co mogło by być lepiej gdybym miał OIS :p

Zamiast tego kupiłem sobie monopod Manfrotto 560B - jest super w moich zastosowaniach.
 
Do góry