HDR-CX115E - Dysk zewnętrzny.

ScriptKinG

New member
Witam, ostatnio nabyłem kamerkę z serii HDR, a dokładnie HDR-CX115E. Po przeanalizowaniu instrukcji obsługi natknąłem się na wątek 'Bezpośrednie kopiowanie - Przesyłanie materiału filmowego bezpośrednio na zewnętrzny twardy dysk, bez użycia komputera: odtwarzanie z użyciem efektów dostępnych w kamerze', lecz do tego potrzebny jest dysk zewnętrzny oraz kabelek VMC-UAM1. Na stronie Sony owy kabelek jest w kosztach 80 złotych plus koszt wysyłki, więc wyszukałem na allegro i wyszła taka aukcja:
ht_tp://allegro.p_l/kabel-przejsciowy-do-kamer-kamery-sony-vmc-uam1-i1947084198.html (Usunąć '_' w linku) Czy ten kabelek będzie współpracował z w/w kamerką? Jeżeli tak to czy jest jakiś mankament w wyborze dysku zewnętrznego? Jakieś specjalne modele czy wszystkie obecne na rynku ze złączem USB 3.0 / 2.0?
 

oneGabryś

New member
Witam,
Jest to przewód nieoryginalny, zatem nie można zagwarantować, że będzie poprawnie działać z kamerą HDR-CX115E.
Kamera powinna współpracować z każdym zewnętrznym dyskiem twardym, który zostanie połączony przejściówką VMC-UAM1 i spełnia poniższe parametry:
- wielkość do 2TB;
- system plików FAT (można sformatować dysk z poziomu kamery lub komputera);
- zaleca się, żeby dysk nie był wyposażony w funkcję kodowania (szyfrowania) danych.
Pozdrawiam.
 
Do góry