niezbędna pomoc

desecrator

New member
Witajcie,

Potrzebuję Waszej pomocy. Kupiłem SONY KLV-S40A10E. Mam 2 dziwne objawy w jego działaniu:
1) podczas oglądania TV wyłącza mi się wizja i fonia na ~5 sekund a następnie obraz i fonia powracają; podczas wyłaczenia zielona dioda wciąż jest zaświecona a przy wyłączaniu i ponownym włączaniu słychać dźwięk przełączania przekaźnika. Do telewizora ma jedynie podłączony przewód antenowy i zasilanie (teraz poprzez UPS APC 350VA, aby wyeliminować ewentualne zaniki napięcia).
2) na programach Canal+ (zakodowanych i rozkodowanych) gdy włączę telegazetę to nie mogę jej opuścić - jedynę co mogę zrobić to wyłączyć telewizor przyciskiem zasilania na obudowie. Mam kablówkę z Multimedia.

Serwis w moim mieście nie dopatruje się usterki (na drugą usterkę technik odpowiedział mi "Panie nie takie rzeczy juz widziałem na telegazecie Canal+"). Serwis w Warszawie dokonał ostatnio wymiany jakiegos modulu ale to nie pomoglo.

Pomóżcie! Walczę już od kwietnia z serwisem! Czy to normalne zachowanie tego telewizora???
 

dnc

Moderator
VIP
Wiem, że była jakaś seria LCD Sony, która miała jakieś problemy. Możliwe, że właśnie nabyłeś jeden z tych modeli. Ja bym raczej optował za wymianą na nowy TV niż ciągle jeździł tam i z powrotem do serwisu.
 

Kerhold

New member
Hej,

na pewno to nie jest normalny objaw i moim zdaniem warto walczyć o wymianę telewizora.
Czy przy źródle sygnału z DVD też tak się zachowuje? Czy masz możliwość podłączenia jakiegoś innego LCD do swojej kablówki? Warto te rzeczy sprawdzić. Jeśli i na DVD się tak zachowuje, a na innym tv nie, no to ja bym postawił u sprzedawcy sprawę na ostrzu noża.

Mowa oczywiście o pierwszym punkcie, bo przy drugim to nie wiem - ja nie mam problemów z telegazetą - tym samym przyciskiem wchodzę i wychodzę, ale fakt, że nie mam Canal+, aby to sprawdzić.

Pozdrawiam.
K.
 

desecrator

New member
Zachowanie jest bardzo niedeterministyczne. Czasami nie wystepuje nawet z 1,5 tygodnia a czasami potrafi wyłączyć obraz z 8 razy w ciągu ~15 minut. DVD oglądam bardzo rzadko i nie zaobserowałem takiego zachowania. DVD głównie służy mi do słuchania audio. W każdym bądź razie moje 2 poprzednie telewizory CRT nie zachowywały się w ten sposób jak Sony.

Jezeli chodzi o C+ to u sąsiada dzwi obok w tej samej kablowce i na jego philipsie CRT telegazeta zachowuje sie normalnie. Dzisiaj postaram sie przeniesc mojego Soniaka do niego i zobaczyc jakie jest zachowanie po podlaczeniu do innego gniazdka.


Kerhold napisał:
Hej,

na pewno to nie jest normalny objaw i moim zdaniem warto walczyć o wymianę telewizora.
Czy przy źródle sygnału z DVD też tak się zachowuje? Czy masz możliwość podłączenia jakiegoś innego LCD do swojej kablówki? Warto te rzeczy sprawdzić. Jeśli i na DVD się tak zachowuje, a na innym tv nie, no to ja bym postawił u sprzedawcy sprawę na ostrzu noża.

Mowa oczywiście o pierwszym punkcie, bo przy drugim to nie wiem - ja nie mam problemów z telegazetą - tym samym przyciskiem wchodzę i wychodzę, ale fakt, że nie mam Canal+, aby to sprawdzić.

Pozdrawiam.
K.
 

desecrator

New member
Coż, jest 17 listopada 2006 roku i przeklinam dzień w którym nabyłem Bravie S40A10E. Sprawa aktualnie jest w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej a wkrócte może skończy się w sądzie konsumenckim. Po prawie ponad 7 miesiącach wiem jedno - nigdy więcej nie nabędę niczego Sony. Może w innych miastach jest lepiej ale w Szczecinie serwis jest tragiczny - serwisant stoi przed telewizorem, nie może wyjść z telegazety na Canal+ i nie uznaje reklamacji, ponieważ twierdzi, że cyt. "nie takie cuda już widział". Z napraw gwarancyjnych, nawet tych nie stwierdzających usterek nie dostaje klient żadnego dokumentu - pewnie dlatego, aby nie miał możliwości dalszego odwołania się do organizacji konsumenckich. Nie mogę się wyzbyć tego wewnętrznego fuj, tego zewnętrznego pie kiedy pomyślę o Sony
 

conradus8491

New member
desecrator napisał:
Coż, jest 17 listopada 2006 roku i przeklinam dzień w którym nabyłem Bravie S40A10E. Sprawa aktualnie jest w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej a wkrócte może skończy się w sądzie konsumenckim. Po prawie ponad 7 miesiącach wiem jedno - nigdy więcej nie nabędę niczego Sony. Może w innych miastach jest lepiej ale w Szczecinie serwis jest tragiczny - serwisant stoi przed telewizorem, nie może wyjść z telegazety na Canal+ i nie uznaje reklamacji, ponieważ twierdzi, że cyt. "nie takie cuda już widział". Z napraw gwarancyjnych, nawet tych nie stwierdzających usterek nie dostaje klient żadnego dokumentu - pewnie dlatego, aby nie miał możliwości dalszego odwołania się do organizacji konsumenckich. Nie mogę się wyzbyć tego wewnętrznego fuj, tego zewnętrznego pie kiedy pomyślę o Sony

Miałeś pecha! Współczuję i rozumiem Twoje rozgoryczenie.Zabieram głos
ponieważ mam lcd Brawie KLV S32A10E/to jest ten sam model tyle,że ma 32"/ i od chwili nabycia /luty 2006/ chodzi mi pięknie i bez zarzutów.Podłączyłem go do kablówki i cyfry+ a dvd mam philipsa combo wszystko podłączone jest kablami euro-euro/made in china/ ale b.dobrze się sprawują.Cyfra+jest 2x lepsza od kablówki a na canałach+ chodzi rewelacyjnie.Przychulam się do opini kolegi ,który radzi żebyś zmienił servis.Nie odpuszczaj i proś o wymianę LCD.Pozdrawiam conradus.
 
Ostatnia edycja:

uruk-hai

New member
dnc napisał:
Wiem, że była jakaś seria LCD Sony, która miała jakieś problemy. Możliwe, że właśnie nabyłeś jeden z tych modeli. Ja bym raczej optował za wymianą na nowy TV niż ciągle jeździł tam i z powrotem do serwisu.

To był właśnie ten model i tak opisywano tą usterkę - problem był włączaniem i wyłączaniem.
Dużo takich telewizorów było w Niemczech - pewnie wysłali do Polski :D :D

... było o tym nawet na naszym Forum :D
 

uruk-hai

New member
dnc napisał:
Wiem, że była jakaś seria LCD Sony, która miała jakieś problemy. Możliwe, że właśnie nabyłeś jeden z tych modeli. Ja bym raczej optował za wymianą na nowy TV niż ciągle jeździł tam i z powrotem do serwisu.

To był właśnie ten model z przełomu '05/'06 i tak opisywano (mniej więcej ) tą usterkę - problem był z włączaniem i wyłączaniem i niereagowaniem na pilota napewno. Dużo takich telewizorów było w Niemczech - pewnie wysłali do Polski :D :D

... było o tym nawet na naszym Forum :D
 

desecrator

New member
czyżby koniec sprawy???

Dzięki uruk-hai za cenne info. Po akumulatorach kolejna wtopa Sony.

Skierowałem sprawę do Zachodniopomorskiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej i wskutek ich interwencji Sony Poland proponuje mi zwrot gotówki 'ze względu na wyjątkowy charakter sprawy'. !!! TRWAŁO TO NIEMAL ROK !!! Jeszcze nie mam pieniędzy w ręku to nie wiem czy mi czegoś nie wywiną. Napiszę jak to się zakończyło.

Potwierdzam opinię usera grzes, że serwis centralny w Sony to żenada (http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10484). Użytkownicy Sony są zadowoleni ze swoich produktów do momentu aż nie trafią do serwisu.
 
Do góry