SONY BDP-S780 : opinie użytkowników

pieniążek1

Active member
Bez reklam
super odtwarzacz mam go i jestem bardzo zadowolony.dobry dzwiek odtwarzam wiekszosc formatow chociaz ja z tego nie korzystam bo jade na oryginalach.sprawne placzenie z netem duzo aplikacji +skype.odtwarzacz warty swej ceny
 

zen28

New member
Ja mam problemy z odczytem danych na podpiętym dysku. Nie widzi zdjęć już z 3 poziomu w hierarchii katalogów, a mp3 z 4 poziomu. Nie odtwarza niektórych filmów dvd-rip, bd-rip i nagranych kamerą sony hd. Nie wiem co jest grane, w instrukcji jest napisane że odtwarza pliki do 5 poziomu w hierarchii katalogów. No i dlaczego odtwarza jeden film a drugiego (taki sam format, lokalizacja w hierarchii katalogów) już nie.
 

Malowany

New member
Kupiłem , przetestowałem.
Odnośnie odtwarzania z dysków zewnętrznych podpiętych przez USB [system NTFS]
- pliki multimedialne np. JPEG , MP3 , WAV , avi , itp. - "widzi" do głębokość 3 katalogów
- pliki video z kamer z rozszerzeniem m2ts odtwarza w stanie surowym tzn.przekopiowane bezpośrednio z kamery na dysk zewn. Po obróbce np.w Pinaccle plik wypuszczony przez program w AVC z rozszerzeniem m2ts jest widoczny ale nie można go odtworzyć. Pliki takie [po obróbce] umieszczone natomiast w strukturach AVCHD lub Blu-Ray są już odtwarzane.
- pliki z filmami w formacie MKV z rozszerzeniem Matroska odtwarza, ale nie można takiego filmu przewinąć do przodu lub tyłu , można używać pauzę i play. W momencie próby
przesunięcia sprzęt ma "zawias" i trzeba pozbawić go 230V.
- nie widzi plików video zrobionych kodekiem H.264

Z tego co zauważyłem to jedyne "wady" tego urządzenia - reszta jest OK. - czyta polskie napisy , super odtwarza pliki z muzą w WAV. Widzi struktury AVCHD i Blu-Ray wykonane samodzielnie i na dysku zewnętrznym i wgrane na płytę DVD lub BluRay. Duża funkcjonalność funkcji internetowych np.skype i pełna przeglądarka internetowa z możliwością podłączenia klawiatury , możliwość wkomponowania urządzenia w sieć domową i obsługi bibliotek multimediów z komputera.
Jeżeli wady komuś nie przeszkadzają to śmiało polecam.
 

Malowany

New member
Jeżeli chodzi o głośność pracy to odtwarzacz daje głos jedynie w momencie uruchomienia - są to jakieś dwa - trzy jak ja to nazywam "chrumknięcia" - poza tym praca jest właściwie bezgłośna , zupełnie nie słychać wentylacji - pod tym względem trzeba przyznać dla SONY + ;-)
 

zen28

New member
- pliki video z kamer z rozszerzeniem m2ts odtwarza w stanie surowym tzn.przekopiowane bezpośrednio z kamery na dysk zewn. Po obróbce np.w Pinaccle plik wypuszczony przez program w AVC z rozszerzeniem m2ts jest widoczny ale nie można go odtworzyć. Pliki takie [po obróbce] umieszczone natomiast w strukturach AVCHD lub Blu-Ray są już odtwarzane.

Wszystkie pliki w tym formacie przekopiowałem bez obróbki, najpierw do laptopa, później na dysk zewnętrzny. Jedne pliki czyta, innych nie
 

Malowany

New member
Wszystkie pliki w tym formacie przekopiowałem bez obróbki, najpierw do laptopa, później na dysk zewnętrzny. Jedne pliki czyta, innych nie

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zen28 - proponuję przenieść kilka nieobsługiwanych plików do nowego katalogu na pierwszy poziom i spróbować wtedy je odtworzyć.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To jest solidny odtwarzacz o dobrych parametrach ale nadaje sie przedewszystkim do oficjalnych formatów, do innych zastosowań sie nie sprawdza w ogóle, co dziwnym nie jest skoro to Sony :>
 

msiemin

New member
Witam jestem szczęśliwym nabywcą tego odtwarzacza mam jedno tylko pytanko jaką kamerkę podłączyć do obsługi skype? Próbowałem z PS3 ale nie działa.
 

fkaczmarek

New member
Polityka producentów (Sony, ale także Samsung i Panasonic) polega (przynajmniej aktualnie) na konieczności zastosowania kamer dedykowanych do ich produktów.
W przpadku Sony jest to CMUBR100
patrz np. na Ceneo - SONY CMU-BR100 - Ceneo.pl
 

vigg

New member
Czy s780 posiada HDMI 1.4a czy zwykły hdmi 1.3 ?
Nie mogę znaleźć informacji na stronie producenta.
dziękuję za pomoc .
Pozdrawiam
 

przemm

New member
Czy s780 posiada HDMI 1.4a czy zwykły hdmi 1.3 ?
Nie mogę znaleźć informacji na stronie producenta.
dziękuję za pomoc .
Pozdrawiam

Oczywiście posiada 1.4

Video Outputs: The Sony BDP-S780 Blu-ray disc player features one high-definition HDMI output and two standard-definition video outputs (Component/composite).
  • HDMI (ver.1.4): The BDP-S780's HDMI output simplifies A/V connections by carrying video and digital audio in one cable. The HDMI output is version 1.4, which supports 3D video content. The HDMI resolution can be fixed at 480i, 480p, 720p, 1080i, or 1080p, or set to Auto, which selects the highest resolution accepted by your television.
 
Do góry