Zgrywanie filmów

socio

New member
Witajcie,
To mój pierwszy post na forum. Mam problem z nagrywaniem filmów z kamery. Urządzenie to Sony HDR-CX155. Kamera nie jest moja tylko brata, dostałem razem z okablowaniem i płytą do PMB.
Chciałem zgrać kilka filmów na płytę DVD za pomocą magiczne "One touch burn" ale pojawia się komunikat "Nie można wykryć napędu docelowego" Ustawienia programie są standardowe, przeinstalowałem program jednak błąd dalej występuje. Próbowałem także przez polecenie Utwórz dyski jednak na dzień dobry wywala mi ten sam błąd. Poradźcie co może być nie tak bo coś mnie trafi jak dalej będę sam walczył. Nie wiem czy to ważne ale system operacyjny do Win 7 HP
 

oneGabryś

New member
Witaj,
Podany przez Ciebie błąd pojawia się, według dokumentacji, w przypadku gdy napęd jest niesprawny, jednak z tego, co wyczytałem w sąsiednim temacie, Twoja nagrywarka działa.

Mam pewne przypuszczenia: być może masz zainstalowany emulator napędów (np. DAEMON) lub menedżer nagrywania (np. NERO) i to on powoduje konflikt. Jeśli tak jest, spróbuj odinstalować takie programy i ponownie nagrać płytę z poziomu "One Touch Disc Burn" lub PMB.

Możesz także wykorzystać dwa systemowe programy: Windows Live Movie Maker i Windows DVD Maker, żeby nagrać płytę ze swoimi nagraniami. Pliki z kamery należy zaimportować do WLMM i poukładać w żądanej kolejności, a następnie wybrać z menu Zapisz film -> Nagraj dysk DVD. Spowoduje to zapisanie gotowego filmu do pliku, który zostanie załadowany do Windows DVD Makera. W tym programie ustawisz już tylko opcje nagrywania oraz menu i DVD zostanie wypalone.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy przy użytkowaniu wspomnianych programów, jestem do dyspozycji. Zapraszam Cię też do przejrzenia mojego wideo-poradnika do WLMM:
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=293&t=9692
Pozdrawiam i powodzenia!
 
Do góry