Dostep z BD do plikow w LAN

pietiagoras

New member
Witam,
Rozwazam zakup BD model S480 (nie potrzebuje co prawda 3d ale roznica do 380 to 50zl. Alternatywą są mało tu pewnie poważane LG (BD660).
Filmy BD pewnie beda sporadycnie w uzyciu, zalezy mi na mozliwosci ogladania tego co mam na domowym NASie.
Czy seria Sx80 potrafi sie dostac do NASa poprzez CIFS (czyli tak jak do udostepnionego folderu w Windows) czy NFS? Czy dostepne jest tylko DLNA?
Moj NAS udostepnia DLNA/UPNP, ale widze ze sa problemy z napisami innymi niz wmiksowanymi w pliki mkv. Zewnetrzne pliki (chocby nawet srt) nie sa widoczne :( jesli tak to jedyna opcja na odtworzenie plikow to podlaczanie sie z dyskiem przez usb?

Poradzcie prosze. Jesli Sony nie dostanie sie po sieci inaczej niz przez DLNA, pozostanie albo LG, albo player sieciowy...
Pozdrowienia!
 

cogito1

New member
Niestety masz do wyboru tylko DLNA lub bezpośrednie podpinanie dysku. Mkv stwarza spore problemy więc pewnie być narzekał. Sony ma inne zalety ale obsługa mkv do nich nie należy i nie zanosi się na to, żeby się to zmieniło. Bez względu na wybraną markę spotkasz się z kilkoma niedogodnościami bądź brakiem jakiejś funkcji. Player sieciowy wydaje się być dobrym pomysłem dla Ciebie.

Pozdrawiam
cogito
 

pietiagoras

New member
Dzieki!
Co przemawia za BD to cena praktycznie taka jak za player i lepsze wsparcie producentow dla serwisow streamingowych (ciekawe kto bedzie pierwszy z tvnplayer). Do mkv niestety slabiej :(
 
Do góry