Full HD 1920 x 1080 50p

_Jakub

New member
Słuchajcie, czy jeśli kupię kamerę, która nagrywa w ten sposób to jeśli mój telewizor ma możliwość odtwarzania chyba w Full HD 1920 x 1080 24p to ja zobaczę efekt nagrania 50p. Możecie mi to laikowi wytłumaczyć ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Słuchajcie, czy jeśli kupię kamerę, która nagrywa w ten sposób to jeśli mój telewizor ma możliwość odtwarzania chyba w Full HD 1920 x 1080 24p to ja zobaczę efekt nagrania 50p. Możecie mi to laikowi wytłumaczyć ?
Będzie normalnie odtwarzać. Twój tv jest przystosowany do filmów 24p a tak to standardy normalnie powinien odtwarzać.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Coś ty Seba my się nie znamy, Telpher lepiej się na tym zna. Ja jak czegoś nie wiem to nie piszę głupot. Przecież to robi z siebie idiotę.
 

Zibi W

Member
Problem Jakub możesz mieć tylko gdy 50p będziesz odtwarzał z jakiegoś odtwarzacza (sieciowego czy BD) który z tym nie radzi sobie-zwykle jeśli to stary model. Z kamery do telewizora jak najbardziej można.
 

Telpher

New member
Casio Exilim EX-Z100 filmuje nawet 250 klatek na sekundę i jest w zwolnionym tempie. :) To hd 50i/p to oczywiście nieporozumienie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzisiejszy sprzęt sobie radzi, kwestia jest trochę inna, że 50p nie jest potrzebne, więc producenci jakoś o to nie dbają, radzę też przeczytać specyfikacje blu-ray przydaje się.
Czy 50i czy 50P slow motion można zrobić, tyle że lepiej wyjdzie z 50p.

Są kamery, który kręcą w tysiącach klatek, ale to już do innych zastosowań, np naukowych itd.
 

eedviking

Banned
O ile pamiętam to 50i - w ciągu jednej sekundy pojawia się 50 takich pół obrazów, po 25 dla każdego typu pół obrazu.
Można więc powiedzieć, że w ciągu sekundy powstaje 25 pełnych obrazów/klatek filmowych, obraz jest z przeplotem.

Inaczej wygląda sprawa z obrazem progresywnym( 50p). Tu w jednym ułamku sekundy pojawia się od razu cały obraz (składający się z wszystkich jego linii).

W tym krótkim ułamku sekundy (migawce 1/50 s) kamera zapisuje:
- w filmie z przeplotem – jeden pół obraz
- w filmie progresywnym – jeden pełny obraz.

- kamera typu 50i da film z 25 kl/s
- kamera typu 24p, 25p, 50p da film 24kl/s, 25 kl/s, 50kl/s


[youtube]_w3Js9WKId4[/youtube]

[youtube]EWCs9CcV4Z0[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Dobrze eedviking mówi. Trzeba pamiętać o jednym jeżeli film nagrany w 50p np na karcie pamięci i podłączymy bezpośrednio do telewizora to w 90% telewizory tego nie odtworzą. No chyba że podłączymy kamerę bezpośrednio przez HDMI i nagranie puścimy z poziomu kamery
 

matrixabc

Member
Problem dopiero zaczyna się jak materiał 50p chcemy wypalić na płytę blueray. Wówczas trzeba to przerobić na 50i bądź 25p. A co za tym idzie już nie jest to ten sam materiał w jakim został stworzony czyli 50p
 

eedviking

Banned
Trzeba poszukać takiego programu, który potrafi zapisać na płycie film w pełnej jego wartości , najlepiej obraz źródłowy.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
To nie chodzi o program. Ograniczeniem jest odtwarzacz blueray który nie radzi sobie z filmem 50p ponieważ nie jest standardem. Pojawiają się odtwarzacze które radzą sobie z takim materiałem ale jest ich może z 10%. Większość odtwarzaczy po prostu filmu nagranego w 50p nie odtworzy.
 
Do góry