Sony XR550VE - jaki mikrofon

kuba(L)

New member
Mam mały dylemat. Od miesiąca posiadam kamerkę podaną w tytule i właśnie przyszedł czas na kupienie do niej mikrofonu. Kamera ma 2 możliwości podłączenia mikro albo wejściem Sony na górze kamery ale tylko z akcesoriów Sony a także standardowo jackiem 3,5mm

Zastanawiam się co będzie lepsze zwykły majk na kablu podłączany przez adapter jack 6,3/3,5 mm czy jakiś mikrofon podczepiany u góry kamery przykładowo kierunkowy. Z czego będzie lepszej jakości dźwięk ??

P.S Potrzebuję czystego głosu jako, że nagrywam, krótkie wywiady. Osobiście dlatego stawiałbym na zwykły mikrofon. Tylko czy przy użyciu adaptera 6.3/3.5mm jack nie będzie jakiś szumów, strat na jakości dźwięku ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam mały dylemat. Od miesiąca posiadam kamerkę podaną w tytule i właśnie przyszedł czas na kupienie do niej mikrofonu. Kamera ma 2 możliwości podłączenia mikro albo wejściem Sony na górze kamery ale tylko z akcesoriów Sony a także standardowo jackiem 3,5mm

Zastanawiam się co będzie lepsze zwykły majk na kablu podłączany przez adapter jack 6,3/3,5 mm czy jakiś mikrofon podczepiany u góry kamery przykładowo kierunkowy. Z czego będzie lepszej jakości dźwięk ?

Zwykły Mike będzie bardzo złym pomysłem. Twoja kamera ma przyzwoity własny mikrofon.
Albo kupisz do kamery naprawdę lepszy mikrofon niż ona ma wbudowany, albo po co to robić? :p
Miałem swego czasu dedykowany mikrofon Sony, ale nic to mi nie dało. Kosztował około 700zł.

W mojej Sony, mogę ustawić Zoom dla mikrofonu wbudowanegi i wtedy nagrywa mi dźwięk osoby na którą kieruje kamerę i zoom-uję.

Jak chcesz coś kupić, to poczekaj z 6-10 miesiecy i dokum akumulator. Drugi taki sam. Absolutnie nie wiekszy, bo i po co.

Co uzyskasz, ano to, ze za 2 lata ten starszy Ci padnie gdzieś w grecji lub Rzymie. I wtedy pozostanie Ci ten drugi.

Ja filmuję do "całkowitego " wyczerpania, zamieniam akumulatory a ten "pusty", ładuje.

Abu sie nie pomylić zaznacz je flamastrm cyferkami 1 i 2. :szukaj:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
najlepiej zrobic samemu test, jak już Gucio napisał chyba szkoda kasy, kiedyś nagrywałem na zew i średnio to wychodziło, do wywiadów najlepiej chyba stosować zewnętrzne H1 nagrywa oddzielnie a później łączysz w programie, mikrofon stawiasz koło osoby, możesz też spróbować mikrofony rode.
Ogólnie nie ma problemu z testowaniem sprzętu Sony bo jest tego pełno w sklepach jak i w Internecie.
Temat był chyba poruszony w temacie Sony XR520.

Ech Gucio ja mam 4 akumulatorów FH i FV, nie wiem czemu, ale jakoś tak wyszło.
 
Do góry