Sony - pliki .cpi

Oddycham

New member
Witam serdecznie.

Na początku chciałabym powiedzieć ,że jest osobą która stała się posiadaczką kamery Sony HDR-XR155E.
Kamerę zakupiłam jeden dzień przed urlopem tak by móc filmować widoki , krajobraz - typowe rodzinne wakacje.
Dziś jest pierwszy dzień gdy podłączyłam kamerę do komputera i chciałam wziąć się za obróbkę filmów - edytowanie , przycinanie i tym podobne.
Co się okazało wszystkie filmy są zapisane jako .cpi - w żadnym programie który mam nie da się tego otworzyć.
Jest ktoś kto powie mi jaki program w miarę tani albo darmowy służący do obróbki tego typu filmów da rade ?
Bądź czy takie rozszerzenie da się jakoś zmienić ,tak bym mogła pracować z filmikami na programie typu Movie Maker ?

Bardzo proszę o odpowiedź.
 

oneGabryś

New member
Hej,
Pliki, które zawierają materiał wideo, mają rozszerzenie .m2ts - być może są ukryte. Sięgnij po płytkę dołączoną do kamery i zainstaluj program Picture Motion Browser - z jego pomocą bez problemu zgrasz filmy z kamery. Windows Live Movie Maker powinien je obsłużyć bez potrzeby konwertowania.
Pozdrawiam.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Na początku chciałabym powiedzieć ,że jest osobą która stała się posiadaczką kamery Sony HDR-XR155E.
Kamerę zakupiłam jeden dzień przed urlopem tak by móc filmować widoki , krajobraz - typowe rodzinne wakacje.
Dziś jest pierwszy dzień gdy podłączyłam kamerę do komputera i chciałam wziąć się za obróbkę filmów - edytowanie , przycinanie i tym podobne.
Co się okazało wszystkie filmy są zapisane jako .cpi - w żadnym programie który mam nie da się tego otworzyć.
Jest ktoś kto powie mi jaki program w miarę tani albo darmowy służący do obróbki tego typu filmów da rade ?
Bądź czy takie rozszerzenie da się jakoś zmienić ,tak bym mogła pracować z filmikami na programie typu Movie Maker ?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Do każdej kamery Sony, dołączony jest program Picture Motion Browser
Umozliwia od edytowanie klipów, przycinanie oraz montraż filmu.
Końcowy produkt moze być nagrany :
- na DVD w formacie AVCHD, to jest najlepszy format jezeli chodzi o jakość,
- do pliku .m2ts do odtwarzania na komputerze lub telewizorze za pomoca USB lub DLNA,
- na DVD jako standardowe DVD, z utratą jakości, nie polecam :D
 

mczerwinek

New member
Witam, od 3 dni jestem szczesliwym posiadaczem kamery sony cx 350. Powoli kompletuje do niej osprzet. Obecnie szukam dobrej karty pamieci ? Jaka ploecacie? Jaki optymalny rozmiar?
Na oku mam whttp://allegro.pl/karta-pamieci-sdhc-32gb-class10-czytnik-kart-hit-i1659825442.html
Ze swojej strony moge polecic wam obudowe pdowodna spk-cxa. Mega wygodna, a stylizacja naprawde robi wrazenie. Pozdrawiam i czekam na opinie
 

oneGabryś

New member
Witam, od 3 dni jestem szczesliwym posiadaczem kamery sony cx 350. Powoli kompletuje do niej osprzet. Obecnie szukam dobrej karty pamieci ? Jaka ploecacie? Jaki optymalny rozmiar?
Na oku mam karta-pamieci-sdhc-32gb-class10-czytnik-kart-hit-i1659825442.html
Ze swojej strony moge polecic wam obudowe pdowodna spk-cxa. Mega wygodna, a stylizacja naprawde robi wrazenie. Pozdrawiam i czekam na opinie

Pamięci nigdy za wiele :) Ta z Allegro, którą podałeś, będzie dobrym wyborem.
Testowałeś już tę obudowę w bojowych warunkach?
 

mczerwinek

New member
no jeszcze nie mialem okazji przetestowac obudowy. Pewnie najpierw sprawdze ja w wannie bez kamerki zeby nie ryzykowac. Jak juz zalicze pierwsze podwodne ujecia dam znac. Mam jeszcze jedno pyanko. Wiem ze temat byl juz poruszany ale linki podane przez forumowiczow wygasly. Mianowicie kupilem przejsciowke z mini usb na usb zenskie zeby miec mozliwosc zgrywania filmow z kamery bezposrednio na dysk zewnetrzny. Kupilem shttp://allegro.pl/kabel-adapter-usb-mini-a-b-przejsciowka-i1686060944.html Pdlaczylem przez kabel dysk samsunga 500 gb 2.5cala i kicha. Kamera w ogole nie wykrywa dysku zewnetrznego. MAcie moze jakies pomysly dlaczgo przejsciowka nie dziala? Jezeli macie namiary na dzialajaca przejsciowke na allegro bede bardzo wdzieczny za linka. Pozdrawiam
 

lamp.art

New member
Pdlaczylem przez kabel dysk samsunga 500 gb 2.5cala i kicha. Kamera w ogole nie wykrywa dysku zewnetrznego. MAcie moze jakies pomysly dlaczgo przejsciowka nie dziala? Jezeli macie namiary na dzialajaca przejsciowke na allegro bede bardzo wdzieczny za linka. Pozdrawiam

Po 1. Czy dysk w ogóle startuje? Jeśli nie to widocznie potrzebuje większe zasilanie niż może dać kamera.
Po 2. Dysk powinien być sformatowany w FAT32 - jest? (NTFS kamera może nie wykrywać)

Jak napiszesz czy powyższe punkty są spełnione to będziemy sprawdzać dalej. Osobiście sam jestem ciekawy bo to jeden z poważnych dla mnie punktów w rozważaniach pomiędzy zakupem panasonica a sony. :)
 

mczerwinek

New member
Po 1. Czy dysk w ogóle startuje? Jeśli nie to widocznie potrzebuje większe zasilanie niż może dać kamera.
Po 2. Dysk powinien być sformatowany w FAT32 - jest? (NTFS kamera może nie wykrywać)

Jak napiszesz czy powyższe punkty są spełnione to będziemy sprawdzać dalej. Osobiście sam jestem ciekawy bo to jeden z poważnych dla mnie punktów w rozważaniach pomiędzy zakupem panasonica a sony. :)

Ad1 Dysk nie startuje i jest sformtowny w fat32. Sprobowalem podlaczyc pendriva liczac ze to faktycznie moze byc kwestia zasilania,ale nadal nic nie wykrywa.

Nie mam pomyslu jak sprawdzic sama przejsciowke bo nie mam innego urzadzenia na miniUSB.

Swego czasu na forum byl juz poruszany ten watek i nie wiem czy nie jest to kwetia samego wejscia mini hdmi,ktore w soniaczu moze byc inne.

Na allegro znalazlem inny kabel ( co prawda za 80 zl a nie za 12:)) ktory ponoc z kamerami sony dziala.

Pozdrawiam i czekam na pomoc
 

Oddycham

New member
Witam ,dziękuje bardzo za każdą odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie .

,,Do każdej kamery Sony, dołączony jest program Picture Motion Browser
Umozliwia od edytowanie klipów, przycinanie oraz montraż filmu''

Wydaje mi się ,że w PMB nie ma opcji montażu filmu..ja widzę tylko opcje przycinania. Nie widzę natomiast opcji dodawania napisów , czy też muzyki?
 

oneGabryś

New member
@mczerwinek: na forum Sony pojawiał się podobny temat. Tak naprawdę 100% pewność połączenia da Ci tylko oryginalny kabel. Tak poza tym możesz przegrywać materiał z kamery na dysk USB przez komputer.

@Oddycham: technicznie rzecz biorąc, montaż to tylko cięcie i klejenie ujęć :) Wszelkie efekty, napisy, animowane przejścia znajdziesz już w innych programach, takich jak Sony Vegas albo Windows Live Movie Maker.
 

ninka2304

New member
witam mam problem zakupiłam w zeszłym roku kamerę SONY handycam HDR-CX115E, na pewno miałam w komplecie kabel USB i płytę niestety gdzieś je zgubiłam bez kabla można sobie poradzić ponieważ mam możliwość włożenia karty do laptopa ale nie jestem w stanie odtwoerzyć tych plików .cpi, .mts....czy możecie mi pomóc>????
 

oneGabryś

New member
ninka2304, potrzebne Ci są pliki z rozszerzeniem .mts - to one zawierają nagrania. Jeśli pliki te nie chcą się otworzyć, kliknij na dowolny z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny a następnie w oknie, które się otworzy zaznacz program Windows Media Player. Od teraz oglądanie filmów z kamery będzie możliwe po dwukrotnym kliknięciu na ich ikony. Pozdrawiam.
 
Do góry