Filmy HD z kamery na pen drive'a?

Kuba76

New member
Witam, mam kamerę Sony HDR-CX115 i pewien kłopot. Otóż jeśli chodzi o tę kamerę, to nagrane filmy można np. przenosić do komputera, a potem wypalać je na płytach DVD. Oczywiście traci się w ten sposób jakość HD. Jakość tę można zachować, tworząc płyty blue-ray. Ja jednak nie posiadam sprzętu blue-ray, więc zostawiam nagrane filmy HD na kartach pamięci i tak je przechowuję (robię oczywiście także kopie na PC). Gdy jedna karta się zapełnia, kupuję drugą. Stąd moje pytanie - czy można przerzucić filmy do PC, potem wybrany film kopiować na pen drive'a i podłączać potem pen drive'a do telewizora? Może jest jakiś inny sposób. Takie filmy nie są zapisane jakby w jednym pliku (jak film z aparatu bądź z komórki, ale towarzyszą im inne pliki). Powiem szczerze, że próbowałem przerzucać cały katalog z karty SD z kamery do PC i potem go kopiować na pen drive'a, ale za każdym razem telewizor nie widział plików. Natomiast po włożeniu karty SD z tymi filmami HD do telewizora wszystko było ok i filmy można było oglądać. Czy jestem skazany na kupowanie kolejnych kart SD jako nośników do tworzenia archiwum z filmami HD? Z góry dziękuję za podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

lamp.art

New member
Mam kamerę HDR-XR105. Nagrywa co prawda na dysku ale zasada zdaje się jest taka sama. Na karcie masz w jednym z katalogów pliki z rozszerzeniem MTS. Wystarczy skopiować sobie te pliki na dowolny nośnik. Ja np kopiuję sobie na pendrive i oglądam używając wejścia USB na telewizorze Sony Bravia. Działa bez problemu - TV wykrywa urządzenie USB, potem z menu wybierasz wyświetlanie plików i gotowe. Jeśli masz dysk zewnętrzny sformatowany jako FAT to tak samo bez problemu działa.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam, mam kamerę Sony HDR-CX115 i pewien kłopot. Otóż jeśli chodzi o tę kamerę, to nagrane filmy można np. przenosić do komputera, a potem wypalać je na płytach DVD. Oczywiście traci się w ten sposób jakość HD.


To oczywiście nieprawda. Można wypalić płyte DVD w formacie AVCHD i tam jakosć jest taka jak na oryginale w kamerze.
Sony w tym celu dodaje do swoich kamer program Picture Motion Browser, który umie takie płyty wypalać.

Mozna zapisywać film do pliku i za pomoca USB pokazywać go na ekranie telewizora.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ja jednak nie posiadam sprzętu blue-ray, więc zostawiam nagrane filmy HD na kartach pamięci i tak je przechowuję (robię oczywiście także kopie na PC). Gdy jedna karta się zapełnia, kupuję drugą.

Marnotrawstwo kasy. Kup sobie drugi dysk - 1 TB jest niewiele droższy od 32GB karty, a w ostateczności nakupuj płyt DVD i kopiuj na nie bezpośrednio pliki m2ts - oczywiście jako kopia zapasowa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zawsze zgrywaj całą zawartość z kart na dysk twardy, format AVCHD masz i szkoda go marnować, telewizory nie odtwarzają tego bo nie mają tej opcji, ale odtwarzają sam plik mts (m2ts), struktury nie odtworzysz na TV.
Jest też DVD AVCHD wiec na jakości nie tracisz, ale trzeba mieć wypalarkę BD.
 
Do góry