Sony BDP-S580

aditonie

New member
Sony BDP-S580 & BDP-S780

Witam.

W sklepach pojawiły się dwa nowe odtwarzacze BDP-S580 i BDP-S780, czy to niemal bliźniaczy model BDP-S480?
tylko z wbudowanym modemem do sieć Wi-Fi (+Skype w 780)




I czy radzi sobie bez problemowo z:

- pliki MKV (720p, 1080p, 4GB i ponad 8GB), XviD, DivX-HD, m2ts, AVCHD.

- obsługa dysku NTFS z gniazda USB z tyłu i przodu.

- ma MENU PL (szukam BD dla dziecka)





Zastanawiałem się nad kupnem BDP-S480, ale może warto dopłacić pare zł i kupić BDP-S580 lub BDP-S780?
 
Ostatnia edycja:

zulian_pl

New member
Też jestem zainteresowany zakupem jednego z tych modeli z uwagi na MKV i obsługę NTFS. Po małym researchu na forach i w dokumentacji można przyjąć że dysk sformatowany w NTFS będzie działać :). W instrukcji co prawda piszą że do portu USB z tyłu wkłada się pendrive'a pod BD-Live (w odtwarzaczu brak pamięci wewnętrznej) a z przodu podłącza dysk, ale podejrzewam że na obu portach dysk będzie działał.
Nie ma wsparcia dla Divx-HD.
Nie wiem co z językiem menu. Może jakiś szczęśliwy posiadacz się wypowie ?
 
Ostatnia edycja:

aditonie

New member
Już jestem właścicielem BDP-S580, odpowiem na zadane pytania przez siebie może to pomoże komuś w wyborze.

łyka filmy na płytach BD-R 25, BD-RE 25.
bez problemu czyta pliki MKV zarówno 720p, 1080p, 4GB i 8GB.
oraz radzi sobie z XviD, DivX-HD, m2ts, AVCHD.
obsługuje dysk NTFS/FAT32 z gniazda USB z tyłu i przodu.
wbudowany modemem Wi-Fi działa bez zarzutów.
telewizja internetowa TVN, VOD.TVP.PL, ipla, YouTube, Eurosport i inne.
przeglądarka internetowa.
ma MENU w języku PL.

Ogólnie Ja i Dzieciaki są zadowolone z tego wyboru, pozdrawiam i polecam...
 

zen28

New member
Ja mam 780 i pewien problem. Podłączyłem pod usb dysk i filmy czy muzyka chodzą bez zarzutów, ale ze zdjęciami już nie jest tak dobrze. Nie widzi podfolderów ze zdjęciami. Też tak masz?
 

zen28

New member
Jak się okazuje to samo jest z muzyką. Wchodzę w foldery, w tych folderach są kolejne (jeszcze widoczne), ale kolejnych już nie widać :(
 

tomalo

New member
ze zdjęć wygląda, że mają...
a do użytkowników 580-tek i 780-tek mam pytanie, czy jest ten wiatrak słyszalny, czy nie przeszkadza, ogólnie jak w użytkowaniu np. ciche oglądanie w nocy - czy go przy cichych scenach czasem nie słychać?
 

FU-NAI

New member
Witam serdecznie! Bardzo proszę o informację czy ten odtwarzacz czyta napisy srt zewnętrzne wobec pliku mkv a jeśli tak to czy dzieje się to automatycznie czy należało coś włączyć w ustawieniach żeby je rozpoznawał
 

aditonie

New member
Nie mam problemów ze zdjęciami, bo mam posegregowane maxymalnie do drugiego poziomu (Zdjęcia/1: Zdjęcia/2 itd.)
Co do napisów to niewiem bo BD stoi u dzieciaków w pokoju, a one przeważnie "jeszcze" oglądają filmy z dubbingiem lub lektorem.
Ale napisy można sobie wmuxować do filmu --> google.pl
 
Do góry