Kamera do 9k

Lailonn

New member
Witam. Poszukuję kamery do zastosowań hobbystycznych. Chciałbym pobawić się filmowaniem a sytuacje to pewnie standardowo rodzinno-reporterskie. Czasem urodziny cioci, czasem koncert jak się uda czy jakiś mecz.

Przeszukując czeluście Internetu trafiłem na 2 modele Sony MC2000 i Sony FX7. Niestety nie udało mi się dokopać do choćby jednej strony testującej kamery. Obie chyba reprezentują podobny poziom. Obawiam się trochę trwałości miniDV i tu przewagę ma dla mnie MC2000 ale nośnik to nie wszystko. jest może ktoś kto zna te 2 kamery i może coś sensownego napisać?

Budżet jak widać chyba nie taki mały. Im mniej tym lepiej, bo jeszcze akcesoria mnie wyprują z kasy ale załóżmy, że mam 5-9k. Z góry dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie jesteś blisko kamer pro - Panas 41 i JVC 100.
Może warto sięgnąć po jedną z tych kamer.
Co Ty na to ?
 

Lailonn

New member
FX7 cenowo wypada podobnie(patrząc na nowe) Spoza wymienionej grupy jest jeszcze ciekawy Canon XH-A1 ale jak mówiłem o żadnej z tych 4 nie ma nic praktycznie sensownego w necie ;/

Ocenianie po filmach z youtube'a sensu chyba wielkiego nie ma...
 

Lailonn

New member
Hmm poprzeglądałem stronki w poszukiwaniu tego Panasonica 41 i dokopałem się jeszcze do modelu 81, który o dziwo jest tańszy i to o 1000zł Czy poza gabarytami to 81 nie jest właśnie "lepsza" ?

Co ciekawe ludzie psioczą, że te Panasonicy to takie HD1000 Sonego a ten ma już wiele lat i jest tani :p
 

marder

Member
Jeżeli nie zamierzasz zarabiać na filmowaniu, to zapomnij o kamerach pro. Wystarczy Ci kamera amatorska z górnej półki np. Panasonic SD900 czy Canon HF G10. No chyba, że chcesz robić wrażenie i masz siłę tachać duży objętościowo sprzęt, który nie będzie zbyt poręczny na wakacyjnych wojażach.
 

Lailonn

New member
Nie wykluczam, że jak się da to będę coś nią dorabiał no i zależy mi na jakości + manualnych opcjach a tego amatorskie kamerki nie zaoferują.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow, jeszcze nigdy nie słyszałem żeby kamera profesjonalna grała gorzej niż amatorska, ale widać człowiek uczy się całe życie.
Myśmy testowali te kamery na wydziale artystycznym w UWM i obie zdały egzamin. Ale wybrano do eksploatacji kamery JVC.
 

Lailonn

New member
Też byłem zaskoczony ale wyczytałem to i owo na forum filmowiec.pl

htp://camcorder-test.slashcam.com/compare-88c4264d5c114b120e3c229b4b19c917.html

Mogę zrozumieć, że kamery amatorskie będące o 4-5lat nowsze niż pro mogą być lepsze ale żeby z podobnego okresu wyprodukowane?
 
Do góry