Kdl-40s2010

pbauch

New member
wybrałem KDL-40S2010 od KLV-S40A10E i wydaje mi sie, że zrobiłem dobrze. Zresztą cena tego pierwszego była tylko o 550 zł większa!!!
 

Kerhold

New member
Hejo,

również nabyłem ten model. Pewnie trochę drożej niż Ty, bo różnica była trochę większa od tego starszego modelu.

Ogólnie, poza pewnymi mankamentami związanymi z samą charakterystyką LCD oraz kiepskim sygnałem, jaki otrzymuję, jestem raczej zadowolony z tego modelu. Ponieważ nie jestem jakimś tam wizjofilem, to pewnie po miesiącu nie zauważyłbym większej różnicy, czy mam S2010 czy V2010.

No i mam kiepski tuner i kiepskie DVD, ale przynajmniej LCD dobre. ;)

No i to PS3 ...

Pozdrawiam.
K.
 

szpec

New member
Kdl-40 S2010

MAm pytanie dotyczące tego modelu - a mianowicie :
jaki typ modułu dostępu warunkowego wpółpracuje z tym odbiornikiem? Czy jest to taki sam moduł jak w tunerach TVSAT?
Dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam "szpec"
 

Kerhold

New member
Cześć.

Tuner telewizyjny, który jest w tych modelach, to tuner cyfrowej telewizji naziemnej - DVB-T, w odróżnieniu od cyfrowej telewizji satelitarnej - DVB-S. W zasadzie w Polsce to do niczego się raczej nie przydaje. Co prawda odbieram trzy polskie kanały (TVP1, TVP2, TVP3) i jakość jest lepsza niż z analogu (z tej samej anteny), ale i tak nastawiam się raczej na satelitarną (może nową platformę).

A jakie moduły dostępu warunkowego, to nie wiem - w każdym razie to nie takie co do satelity.

Pozdrawiam.
K.
 

Falubaz

New member
ostatnio ceny tego modelu znaznie spadły ( innych 40-tek sony zreszta także). Zastanawiam sie nad zakupem tego modelu.
Prośba aby użytkownicy tego modelu podzielili się Swoimi uwagami,
pozdrawiam :)
 

Kario

New member
KDL 40S2010 grrrrrrrrrr

Chce kupic ten telewizor. Ogladalem juz 3 nowe odbiorniki w 2 sklepach.
1. Nie reagowal na piloty.
2. Martwy pixel - nie zapalal sie.
3. Martwy pixel - ciagle czerwony.

Czytalem, ze martwe pixele sie zdazaja, ale od lat korzystam z monitorow LCD, w pracy mamy setki roznych LCD, w domu mam LCD, nigdy nie widzialem uszkodzonego pixela dopiero na TV sony...

Czepiam sie zabardzo, mam takiego pecha z tym TV, czy sony sprzedaje taki badziew ?
 

Kerhold

New member
Kario napisał:
Czepiam sie zabardzo, mam takiego pecha z tym TV, czy sony sprzedaje taki badziew ?

Raczej masz po prostu pecha. Sony może nie jest najlepszą firmą (na pewno jakość nie przystaje do ceny), ale ogólnie ja nie narzekam - chciałem produkt znanego producenta dobrej jakości i taki mam.

A tak poza tym, chciałem, aby PS3 ładnie komponowało się z telewizorem tej samej marki.

Pozdrawiam.
K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sony to Sony.
Aczkolwiek tylko seria s nigdy nie dostawała aplauzu widzów i uzytkowników.
W tej klasie cenowej rządził Samsung 40 M 61 i JVC 40 s 70 . Seria V 2000 - wybierana najczęsciej na świecie i otrzymująca najwięcej nagród / ostatnia Eisa na 2007 / gra naprawdę znakomicie .
Ale do Ciebie należy wybór.
pozdrawiam
 

Kario

New member
Samsung 40 M 61 jest o ~1000 drozszy od sony 40S2010. Bravia w sony bije DNIe na glowe wg mnie, ale to moje subiektywne odczucie. Sony ma tez np. lepszy kontrast.
Generalnie zdecydowalem sie juz na sony ale nie chce TV ktory na starcie ma uszkodzone pixele ! Skoro jedne nowe egzemplarze maja uszkodzone a inne nie to kto przy zdrowych zmyslach kupie taki gorszy egzemplasz po tej samej cenie. Gdyby za kazdy pixel bylo np 500PLN mniej to mozna by sie zastanawiac.
A moze to jest tak, ze te pixele potrafia sie uruchomic kiedy TV troche popracuje i sie rozgrzeje ?
 

Kerhold

New member
kiki napisał:
witam
Sony to Sony.
Aczkolwiek tylko seria s nigdy nie dostawała aplauzu widzów i uzytkowników.

Moim zdaniem seria S może i nie dostawała aplauzu, bo jest właśnie seria V, która jest lepsza. Łatwiej wtedy się "zapomnieć" o tańszym "kuzynie". Ponieważ nie jestem żadnym wizjofilem, to dla mnie S jest równie dobre, jak byłoby V. Na pewno jest lepsze, ale dla mnie na tyle niezauważalnie, że zdecydowałem się na S, a różnicę wolę przeznaczyć na PS3.
O ile dobrze pamiętam, seria V ma dodatkowe funkcję poprawy koloru. Poza tym, chociażby liczbą gniazd, pilotem, wyglądem, nie różni się.

Pozdrawiam.
K.
 

szpec

New member
Kerhold napisał:
Cześć.

Tuner telewizyjny, który jest w tych modelach, to tuner cyfrowej telewizji naziemnej - DVB-T, w odróżnieniu od cyfrowej telewizji satelitarnej - DVB-S. W zasadzie w Polsce to do niczego się raczej nie przydaje. Co prawda odbieram trzy polskie kanały (TVP1, TVP2, TVP3) i jakość jest lepsza niż z analogu (z tej samej anteny), ale i tak nastawiam się raczej na satelitarną (może nową platformę).

A jakie moduły dostępu warunkowego, to nie wiem - w każdym razie to nie takie co do satelity.


K.
"....ble, ble, ble - ale jeśli chodzi o typ to nie wiem "
Pytałem o typ modułu dostępu warunkowego a nie o typ tunera !!!
Wiem co to jest DVB-t.
Bolszo spasiba.
 

Frumbar

New member
Witam. Z góry przepraszam za odkopywanie tematu, ale to jest jedyny temat o tym modelu Sonego.
Żeby nie opowiadać całej historii, bo kombinowałem już na prawdę sporo, to chcę odebrać sygnał hd przez hdmi z dekodera w tym telewizorze, a jak na razie nie mam pojęcia co zrobić, by tego dokonać.
Próbowałem w UPC i w Cyfrowym Polsacie, na różnych modelach dekoderów, i niestety nie działa. Obrazu nie ma, dźwięku zazwyczaj też nie. Jednak jak się podepnie odtwarzacz Blue-Ray, to jest w porządku. Nie znam się na tym, jednak w pewnym punkcie mi powiedziano, że aktualnie przy hdmi się używa wersji 1.3, a w moim telewizorze jest podobno 1.0 (to był jeden z pierwszych modeli z hd-ready). Więcej informacji jednak nie potrafił mi udzielić, radził skierować się na forum :)
Czy jest jakiś sposób, bym mógł odebrać obraz w jakości hd na moim telewizorze?
 

eM!

New member
Sprawdź poprawność ustawień oraz, czy Twój kabel w 100% jest sprawny. Dla pewności pożycz od kogoś sprawny kabel HDMI 1.4 i połącz dekoder z TV. Skoro podłączasz Blu-ray do TV przez ten kabel i uzyskujesz obraz z dźwiękiem wydaje mi się, że wszystko powinno być OK.
Przedzwoń również do operatora aby sprawdził dekoder, czy wszystko z nim jest OK. Może ma HDMI uszkodzone?
 

Frumbar

New member
Właśnie już na różnych kablach próbowałem, na różnych dekoderach, i jeszcze nie udało mi się uzyskać obrazu z dekodera. Problem tkwi w tym podobno, że to jest HD-Ready, a nie jakiś z tych nowszych modeli. U siebie nie mam za bardzo jak tego sprawdzić, bo ani anteny nie mam, ani odtwarzacza blue-ray, jednak u sąsiada gdzie odbiera on sygnał hd także nie działało, zawiozłem ten telewizor do serwisantów z cyfrowego polsatu, i pomóc nie umieli, jednak zapewniali, że sposób na odpalenie hd w tym modelu jest.
 
Do góry