Format plików mts - jak to oglądać?

HOWARD2

New member
Witam,

Od 3 dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem kamery Sony HDR CX-130.
Ponagrywałem chyba z godzinę filmików, i teraz chciałem je na komputerze oglądnąć.

Ale co... są to jakieś formaty MTS, po drugie, jak zainstalowałem Splash Lite do ich przeglądnięcia, to podczas odtwarzania strasznie ekran "skacze" i oglądanie nie jest możliwe.

CO mam zrobić, żeby mieć te filmy na dysku twardym laptopa, móc je normalnie oglądać w jakimkolwiek playerze czy na odtwarzaczu DVD podpiętym do TV, oraz żeby jakość byłą taka sama.

Na razie mam te nagrania i one zajmują 3,6 GB (jak tak dalej pójdzie, to zniknie mi w mig miejsce na twardym żeby to wszystko pomieścić, a dopiero co zacząłem się bawić tą kamerą...)

Proszę o rady, pomoc, jak Wy sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam,
HOWARD
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

Od 3 dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem kamery Sony HDR CX-130
To niezła kamera, wszak Sony.



Witam,

Od 3 dni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem kamery Sony HDR CX-130.
Ponagrywałem chyba z godzinę filmików, i teraz chciałem je na komputerze oglądnąć.

Od 5ciu lat, ze zmiennym szczęściem, zajmuję się plikami AVCHD czyli .mts , .m2ts itp.
Od 2007 roku.


Aby je odtworzyć, mam takie obserwacje.

1. Właściciel Sony, każdy, ma na płycie CD dołaczonej do kamery program PMB czyli Sony Picture Motion Browser.
Instalowanie różnych koślawych wynalazków, typu ten Twój Splash Lajt czyli pokraka , to zły pomysł, niektóre pokraki, uniemozliwiaja potem poprawna pracę PMB.
Jak juz go zainstalujesz to możesz za jego pomoca odtwarzać film na komputerze.
Za jego pomocą możesz też zgrywać filmiki(klipy) na dysk twardy komputera, co polecam, aby mieć kopie zapasowe.

2. Jeszcze lepiej jest powywalać niechciane, kiepskie fragmenty i zapisać wynik w jednym pliku AVCHD.
Ten plik będzie "się"
odtwarzał na ekranie komputera "bez hycania obrazu"

3. Plik ten możesz zapisać na USB lub płycie DVD-AVCHD i odtwarzać , jezeli Twój Tv potrafi z USB, lub odtwarzacz Blu-Ray Player(płyta).

4 Mozesz, co polecam kupić za około 400zł program Pinnacle Studio lub Sony Vegas i zrobić- zmontować prawdziwy film. Z menu, przejsciami, podkładem muzycznym, efektami obraz w obrazie.
Taki film zapisany jako jeden plik, patrz punkt 3.

5. Plik z punktu 4 mozesz tymi programami zapisać na DVD-AVCHD i podstwaic do Blu-Ray Playera.
Masz wtedy prawdziey film, jak sie patrzy.

6. No i najlepsze co mogę Ci polecić to zainstalowanie na jakimś kompie program PS3Media server, jakąś nową wersję, którą znajdziesz tu
ps3mediaserver | Otmanix Blog – English language edition
Jezeli Twój Tv, potrafi za pomocą DLNA odbierać streamy video, muzyczne i JPg-owe to za pomocą pilota masz mozliwość odtwarzania na ekranie telewizora filmy, muzykę i pokazy slajdów, nadawane przez PS3MediaServer. Dokładnie sie dowiesz w w wątku
DLNA & Sony Bravia

;-)
 
Ostatnia edycja:

HOWARD2

New member
odpowiedź

Aby je odtworzyć, mam takie obserwacje.

1. Właściciel Sony, każdy, ma na płycie CD dołaczonej do kamery program PMB czyli Sony Picture Motion Browser.
Instalowanie różnych koślawych wynalazków, typu ten Twój Splash Lajt czyli pokraka , to zły pomysł, niektóre pokraki, uniemozliwiaja potem poprawna pracę PMB.
Jak juz go zainstalujesz to możesz za jego pomoca odtwarzać film na komputerze.
Za jego pomocą możesz też zgrywać filmiki(klipy) na dysk twardy komputera, co polecam, aby mieć kopie zapasowe.

Tak, jest jakaś płytka, ale szczerze mówiąc do tej pory zawsze omijałem szerokim łukiem dedykowane programy, bo wydawały mi się zawsze pamięcio- i wszystko żerne w komputerze, a najnowszego sprzętu to nie mam (HP Centrino Duo 1,73 MHz, 4 GB RAM, Win XP Home SP3). Ok, więc ją spróbuję zainstalować...


2. Jeszcze lepiej jest powywalać niechciane, kiepskie fragmenty i zapisać wynik w jednym pliku AVCHD.
Ten plik będzie "się" odtwarzał na ekranie komputera "bez hycania obrazu"

Co to znaczy "zapisać w jednym pliku avchd", wcześniej wywalając kiepskie fragmenty?
Co masz na myśli?
Funkcję PODZIEL jeszcze w kamerze, czy jak?

3. Plik ten możesz zapisać na USB lub płycie DVD-AVCHD i odtwarzać , jezeli Twój Tv potrafi z USB, lub odtwarzacz Blu-Ray Player(płyta).

Do TV podłączam kamerę stosując kabel HDMI i obraz widać super (czegoś podobnego nie widziałem nawet w snach...), ale kiedyś muszę opróżnić kartę SDHC w kamerze i wszystkie znajdujące się tam filmy, więc po zgraniu na dysk przydałoby się te filmy jakoś skompresować a wcześniej skonwertować, stąd mój post.

4 Mozesz, co polecam kupić za około 400zł program Pinnacle Studio lub Sony Vegas i zrobić- zmontować prawdziwy film. Z menu, przejsciami, podkładem muzycznym, efektami obraz w obrazie.
Taki film zapisany jako jeden plik, patrz punkt 3.

Nie stać mnie - szukam czegoś darmowego jednak, a jeszcze do tego nie całkiem do niczego. :D

5. Plik z punktu 4 mozesz tymi programami zapisać na DVD-AVCHD i podstwaic do Blu-Ray Playera.
Masz wtedy prawdziey film, jak sie patrzy.

Właśnie mi chodzi o coś takiego, żeby zgrać te mtsy jakoś w formacie avi czy mpg? na płytę DVD, żeby można było odtwarzać w zwykłym DVDplayerze oraz dodatkowo w komputerze.

Jest to możliwe, prawda? I czy to jest trudne dla amatora nagrań?

6. No i najlepsze co mogę Ci polecić to zainstalowanie na jakimś kompie program PS3Media server, jakąś nową wersję, którą znajdziesz tu

Jezeli Twój Tv, potrafi za pomocą DLNA odbierać streamy video, muzyczne i JPg-owe to za pomocą pilota masz mozliwość odtwarzania na ekranie telewizora filmy, muzykę i pokazy slajdów, nadawane przez PS3MediaServer. Dokładnie sie dowiesz w w wątku

Nie mam pojęcia co to za model TV, to "zwykły" LCD FUNAI za 1500/1600 zł, 32 calowy, zakupiony w 2010 roku, ale ma wejścia HDMI, PC, itp.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
polecam używać programu Sony PMB bardzo dobry
kupić blu-ray i wypalać DVD AVCHD nie ma lepszego rozwiązania.
na forum opisane.

Sony 350 BD i jest git, olać komputery i przerabianie plików.

a jak już coś przyciśnie, sciągnąc demo sony vegas movie i bawic sie
 

HOWARD2

New member
Pmb

polecam używać programu Sony PMB bardzo dobry
kupić blu-ray i wypalać DVD AVCHD nie ma lepszego rozwiązania.
na forum opisane.

Sony 350 BD i jest git, olać komputery i przerabianie plików.

a jak już coś przyciśnie, sciągnąc demo sony vegas movie i bawic sie

Seba, dzięki za odpowiedź.
Wczoraj zacząłem się bawić PMB Sony.

Program OK, ale chciałbym, aby można było mieć taką jakośc filmiku jak te 720p i 10800p na YT.

Jak to w tym programie ustawić?

Poza tym, chciałbym jednocześnie żeby wielkość filmu minutowego nie była równa lub większa 100 MB...

Czy to jest możliwe w filmach HD?
 

sei

New member
Cudów niestety nie ma :-(. Każda kompresja tego materiału doprowadzi do jego "degradacji" i film już nie będzie "taki jak w snach" ;-). Zainwestowałeś w kamerę to zainwestuj np. w zewnętrzny dysk twardy i dodatkowo jakiś media player (najtańsze z możliwością odtwarzania mts-ów już od ok. 200zł). Na dłuższą metę to chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Wtedy nie musisz "łapać" programów do edycji tylko kopiujesz zawartość kamery na dysk i podłączając go do playera (podpiętego do tv przez hdmi) oglądasz wszystko nadal "jak w snach";):smile:
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Powiem Ci jak ja to jako amator robię.
1. Filmiki zgrywam, wycinam i łączę w jeden programem PMB - szybszego i łatwiejszego w obsłudzenie nie znajdziesz.
2. Tak zmontowanemu filmowy zmieniam nazwę na "Wydarzenie jakiestam - data" i wrzucam na HDD odtwarzacza multimedialnego i dodatkowo zostawiam kopię bezpieczeństwa na HDD komputera. Dyski drogie nie są i nie ma co oszczędzać.
3. Wspólnie z rodziną oglądamy i po stwierdzeniu, że jest OK nagranie jest usuwane z kamery, a poszczególne ujęcia składające się na cały film za jakiś miesiąc czy dwa usuwam z HDD komputera.

Wiele filmów kręcę w 50p czyli ze 20-30% jeszcze więcej miejsca pożerają.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
HD dużo nie zajmuję, naprawde jak na taki obraz to bardzo mało, plików nie ma potrzeby ponownej obróbki kodowania bo po co, to nie te czasy co kiedyś.
W sony vegas ten za 300zł to dość dobry program i w nim możesz zacząć zabawę, albo PMB + AVCHD to wszystko jest bezpłatne i wystarczy.
 

mare37

Banned
Pierdoły tu pociskacie.
1. Mts z kamery można odtwarzać w playerze na kompie bez zaciecia.
2. Pliki mts można konwertować na dowolny format darmowym xilisoftem. (udostepniony numer bezplatny xilisoft HD ma wspomaganie gpu cuda i konwertuje ino mig)
3. Ja mtsy łącze Vegas Movie Studio (ale moze byc edius badz magix edit) i można od razu dodac przejscia tytuly. PMB to lipa.
4. Całość zapisać jako mkv i odtwarzac z dysku na usb przez odtwarzacz bluraya no chyba ze ktos chce to moze robic avchd tylko po co skoro malo tam tego wejdzie. Kupic duzy dysk i finito.To wszystko
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pierdoły piszesz, mts to kontener wiec jak go możesz przerabiać!
H264
Po następne PMB nie robi ponownej kompresji plików a to ważne i tyle bo mi szkoda czasu.

Reszta była już opisana przezemnie i przez Gucia który ma dość duże doświadczenie.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dokładnie, mój VT30 też nie widzi filmów wogóle z kamery, odtwarzam przez player zewnętrzny. Podejrzewam, że szajsungi przeczytają mts bo są lepsze multimedialnie.
 
Do góry