Wybrać kamerę z trwardym dyskiem czy na karty pamięci?

Mentis

New member
Witam

Żeby nie było, znalazłem wątek na tym forum odnośnie kamer z HDD i pamięcią Flash sprzed roku więc od tego czasu może ktoś nabył więcej doświadczenia w zabawie z takimi kamerkami.

ale do rzeczy...

Jestem zdecydowany na model SONY HDR-CX550VE (na karty pamięci), ale zauważyłem w jednym sklepie, że model z twardym dyskiem: SONY HDR-XR500VE jest o 200 zł tańszy. Zacząłem się więc mocno zastanawiać co wybrać.

Szczerze to kamerka na karty ma pamięć wewnętrzną 64GB (około 26h nagrania w Full HD) i w zupełności mi to wystarczy. Jednak jak wyżej napisałem, za mniejsze pieniądze dostanę 54 GB więcej. Tu jednak się zastanawiam bo na oficjalnej stronie sony ten model ma 240 GB (to błąd w opisie produktu przez sklep czy były dwa rodzaje kamer z różnymi dyskami?). Inna sprawa, że oba modele są na te same karty Flash.

PS. Na opisie obu kamer na stronie SONY zauważyłem, że te modele nie mają paska którym kamerka przymocowana jest do dłoni. Da się to bez problemu dokupić?

Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Kamera na kartę będzie zdecydowanie dłużej Ci pracować na jednym ładowaniu aku niż z dyskiem i taka jest największa przewaga :) Druga to zawsze kartę możesz wyjąć z kamery i bezpośrednio podpiąć pod kompa :) Także chyba na karty jest lepszym rozwiązaniem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
cos nie pasuje mi to,komplet musi byc, wazne tez sa koncowki VE itd
na dysk mozesz nagrywac i na karte mozesz nagrywac
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... ... na opisie obu kamer na stronie SONY zauważyłem, że te modele nie mają paska którym kamerka przymocowana jest do dłoni. Da się to bez problemu dokupić?

Z góry dzięki za pomoc

Kamera kupowana w sklepie ZAWSZE ma taki pasek. Zobacz w instrukcji listę kompletnosci pudełka.

Wracam do tematu. Która lepsza z dyskiem czy kartą pamięci.
Ani ta ani ta druga.
Najlepiej jest mieć kamerę z dyskie i gniazdem na kartę.
Wtedy sam decydujesz gdzie "idzie" film
 
Do góry