Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

Soniak45

New member
No spoko :) ja tam lubię jak ktoś mówi to co myśli a nie smaruje dupsko po kątach.Ale w tym roku juz kupisz ???? bo potem mogą kable nie pasować :) .Pozdro .Tak na poważnie podziwiam Cię Lolek126 ja tam bym tyle nie wytrzymał jak się zgrzeję niczym biała na wielkanoc idę i kupuję w miarę sprzet ,bez szaleństw bo za rok znowu nowinki ,wiec jak za zestaw wywaliłbym cała kasę jaką mam i jeszcze zostawił nerkę w rozliczeniu w Media Markt.To za 2 lata jak wchodzi coś nowego to z czego ??.Poza tym śmieszy mnie jak ktoś kupuje topowe model które mają pasma przenoszenia po 40 Khz a moze i więcej a człowiek słyszy tylko lekko ponad 20 kHz są wybitni np kompozytorzy dyrygenci ale chyba nie wszyscy zjadacze chleba tak słyszą chyba ,że to forum samych audiofili ,ma być bas ,sopran, i powiem Ci lolek mam zestawik technicsa z procesorem dźwięku zwanym potocznie korektorem SH GE 90 i łyka wszystko ,moge ustawić to co chce basiki sopraniki, kumpel ful wypas kupił denona kable po 50 zł za metr głosniki harman cardon i co zdziwiony ,że mogę ze swojego staruszka wycisnąć słyszalnie lepszą muze jak on , ale jak to mówią wejdą goscie do domu to i muszą widzieć tabliczki z odpowiednim logo a nie jakims LG .Technics itd :) Pozdrawiaam .
 

SDman

Banned
No spoko :) ja tam lubię jak ktoś mówi to co myśli, ma być bas ,sopran, i powiem Ci lolek mam zestawik technicsa z procesorem dźwięku zwanym potocznie korektorem SH GE 90 i łyka wszystko ,moge ustawić to co chce basiki sopraniki, kumpel ful wypas kupił denona kable po 50 zł za metr głosniki harman cardon i co zdziwiony ,że mogę ze swojego staruszka wycisnąć słyszalnie lepszą muze jak on , ale jak to mówią wejdą goscie do domu to i muszą widzieć tabliczki z odpowiednim logo a nie jakims LG .Technics itd :) Pozdrawiaam .

Witam,
przykro mi to co masz i Twój kumpel wspólnego z dźwiękiem nic nie ma poza tym, że się on wydobywa.
Odsprzedać -porąbać kupić wzmacniacz (z jednym pokrętłem) + CD + niedrogie ale rasowe monitorki i cieszyć ucho (nie oczy) swoje i gości .

Pozdrawiam.
 

eM!

New member
Trzeba jeszcze chwilę uzbroić się w cierpliwość. Sony według wszystkich komunikatów prasowych zapewnia o włączeniu HbbTV w modelach z 2011r. natomiast nie podaje konkretnej daty jeszcze.
Sam jestem ciekaw jak to im wyjdzie oraz dokładnie kiedy włączą hybrydę?
 

SDman

Banned
Trzeba jeszcze chwilę uzbroić się w cierpliwość. Sony według wszystkich komunikatów prasowych zapewnia o włączeniu HbbTV w modelach z 2011r. natomiast nie podaje konkretnej daty jeszcze.
Sam jestem ciekaw jak to im wyjdzie oraz dokładnie kiedy włączą hybrydę?

Witam,
wybór Sony na strategicznego partnera to pomyłka ! Jak będzie działać tak jak jej wsparcie -serwis
to nie prędko coś będzie, a jak będzie to pewnie źle !
Od paru miesięcy nie potrafią dostosować serwisu IPLA na swoim sprzęcie (brak możliwości zalogowania) o kiepskiej jakości z YouTube nie wspomnę -podłączony ultrabook po intell WIDI i ten sam materiał miażdży jakością ! Nowoczesne teledyski, koncerty obraz bajka -oczywiście na Philipsie.
Sony mam Blu S490 i dlatego piszę bo serwis internetowy ten sam co w TV.

Kiepsko , kiepsko.

Pozdr.
 

eM!

New member
SDman, z tego co wyczytałem (gdzieś w sieci na zagranicznych forach) serwisy typu YouTube (dostępne międzynarodowo w przeciwieństwie np do Ipli) są różne z poziomu Blu-Ray, z poziomu TV, Vaio, telefonów xperia itd.
Nie wiem ile w tym prawdy bo nie mam aż tak szczegółowych informacji z tym związanych. Ja jestem dobrej myśli jeśli chodzi o podłączenie HbbTV w Bravii z 2011r, a serwisy i bycie partnerem strategicznym TVP to są dwie różne historie.
 

enak123

New member
Mam pytanie: Jak sparowac TV HX920 z tabletem Sony SGPT111PL na youtube. Probuje wpisac haslo(kod PIN) i login(ID uzytkownika) na tv uwzgledniajac wielkosc liter i nie mozna sie zalogowac na youtube, na tablecie problemu nie ma.
 

SDman

Banned
Mam pytanie: Jak sparowac TV HX920 z tabletem Sony SGPT111PL na youtube. Probuje wpisac haslo(kod PIN) i login(ID uzytkownika) na tv uwzgledniajac wielkosc liter i nie mozna sie zalogowac na youtube, na tablecie problemu nie ma.
Witam,
przykre to jak musimy się męczyć, podaję odpowiedź serwisu Sony na zapytany problem braku możliwości uzyskania kodu urządzenia (Blu S490) potrzebnego
do aktywacji usług multimedialnych; fajna sprawa tylko nie działa !

"Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z firmą Sony.
W nawiązaniu do rozmowy przesyłam poniżej link do strony z pomocą techniczną dla modelu Pańskiego produktu Sony.
Może Pan tam znaleźć specyfikację urządzenia, aktualizacje, wskazówki i rozwiązania oraz ma Pan możliwość pobrania instrukcji obsługi.
Sony : Pomoc techniczna dla modelu BDP-S490 | pomoc techniczna dla modelu BDP-S490
Na stronie 21 instrukcji do Pańskiego modelu produktu Sony może Pan znaleźć informacje o tym jak korzystać z Sony Entertainment Network, proszę o maila zwrotnego jeśli to nie pomoże rozwiązać problemu.
Telefon: 0 801 382 462
"
Strona 21 jest dla przedszkolaków, to kto siedzi na wsparciu ?
Ręce opadają ta firma ma cyfryzować TVP -ja pie....rdziu !
 

enak123

New member
Faktycznie nic z tego nie wynika. Ja sam jeszcze od siebie napisałem do nich takie zapytanie oraz drugie pytanie kiedy ruszy implex i hbogo na naszych tv. Czekam na odpowiedź.
 

Ramlesa

New member
Nie ruszy. Pamiętajmy że model ma już 3 lata. Czasy cieszeniem się sprzętem i jakością powyżej 10 lat to przeszłość.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

maxxio27

New member
Nie ruszy. Pamiętajmy że model ma już 3 lata. Czasy cieszeniem się sprzętem i jakością powyżej 10 lat to przeszłość.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk



A ja miałem ( nadal mam tylko uszkodzony ) kdl46hx920 i właśnie po 3 latach wy---ł się na zbity pysk a konkretnie obraz się zwinął zostało tylko podświetlenie strefowe , objaw jak uszkodzenie modułu logiki matrycy teraz po włączeniu jest zielony obraz przez moment dziwne szare paski , koszt modułu na wolnym rynku ok 1500zł , w serwisie Sony nie wiem , ale się wkurzyłem , bo w pokoju obok stoi starszy o rok Samsung 55 z serii C i ten działa poprawnie , jakość Sony i ich inżynierowie robią swoje ( planowanie uszkodzeń ), a w ogóle to się zastanawiam czy to nie przypadek bo kilka dni temu dostał aktualizację softu ale po aktualizacji poprawnie działał jeszcze kilka dni i się zawinął , szok , szok , szok ,


Moja porada dla kupujących na przyszłość kupujcie najtańszy sprzęt nie będzie szkoda jak się wywali , a tak to szkoda bo co rok mogłem sobie kupować 46 cali z nowej serii Panasa , czy Samsunga , LG a zaufałem firmie Sony .




Także userzy serii HX9xx uważajcie bo może któryś z was ma TV do odstrzału na serwerze Sony a jeszcze o tym nie wie :D




pozdrawiam


maxxio27
 

WuMike

New member
Bez reklam
Każdy telewizor może się popsuć w każdym momencie. Co innego, gdyby usterkę zgłosiła większa liczba użytkowników. Ja miałem swego czasu Philipsa i padła przetwornica bodaj dwa miesiące po gwarancji. To samo może się stać z Samsungiem, LG oraz Panasonikiem.

Powiem tak, na wszelki wypadek warto wydać 300 stówki więcej i ubezpieczyć sprzęt na 5 lat sumarycznie. Po takim okresie i tak wymienia się telewizor w domu 😄
 

maxxio27

New member
Każdy telewizor może się popsuć w każdym momencie. Co innego, gdyby usterkę zgłosiła większa liczba użytkowników. Ja miałem swego czasu Philipsa i padła przetwornica bodaj dwa miesiące po gwarancji. To samo może się stać z Samsungiem, LG oraz Panasonikiem.

Powiem tak, na wszelki wypadek warto wydać 300 stówki więcej i ubezpieczyć sprzęt na 5 lat sumarycznie. Po takim okresie i tak wymienia się telewizor w domu 😄



Kolego , a wiesz że w sieci serwisowej jest dostępna jako cześć zamienna matryca oraz właśnie feralny moduł T-CON i akcesoria typu okularki nawet modułu płyty głównej i zasilacza nie ma dostępnego , a to że może się zepsuć , oczywiście że może tylko że najmniej się psują najtańsze , a skąd to wiem :) naprawiam sprzęt rtv i po statystykach napraw widać że do serwisu najmniej trafia sprzęt producentów MANTA, THOMSON( najstarszy model trafi do naprawy po 8 latach!!! ), czyli sprzęt low end , a coraz częściej SONY( średnio po 4 latach) , LG (4 lata) , po 6 latach Samsung , także planowanie awarii jest wpisane sprzęt i nikt mi nie powie że nie można pewnych rzeczy wykonać inaczej i lepiej .
Za 300zł to możesz przyjacielu ubezpieczyć sobie samochód a nie TV za 8k zł ubezpieczenie takiego sprzętu to koszt 20-25% wartości sprzętu ,no ale może ja się nie znam :) i przepłacam :)
oczywiście mowa o ubezpieczeniu na praktycznie wszystko nie tylko awarii po przepięciu .




pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mogę ubezpieczyć do 5 lat Sony o wartości prawie 5500 za 350 PLN. Rozumiem, ze proporcjonalnie, dla TV za 8k gwarancja rozszerzona kosztowałaby około 500 zł.

Wszystko można wykonać lepiej, tylko za jaką cenę?!

Manta i Thomson w branży TV? To jakiś margines. Reszta faktycznie pewnie żyje od 4 do 8 lat średnio. Cóż, takie czasy...
 
Do góry