SONY HDR-CX700VE czy HDR-CX550VE?

Mentis

New member
Witam zamierzam w najbliższym czasie kupic porządną kamerę SONY. Zastanawiam się nad modelami:

a) SONY HDR-CX550VE (ceny od 3700 zł)
b) SONY HDR-CX700VE (ceny od 4800 zł)

Interesuje mnie aby kamera miała:
- jak najlepszą rozdzielczość oraz barwę kolorów
- jak najlepiej nagrywała w słabym oświetleniu
- stabilizacja obrazu
(reszta jak wielkość LCD, czy wielkość wbudowanego dysku są dla mnie sprawami drugorzędnymi)

Czym tak na prawdę model CX700VE różni się względem poprzednika? Znalazłem kilka istotnych dla mnie informacji.

1- JAKOŚĆ OBRAZU

- Kamera "a" ma nieco słabszą jakość-FX 1920x1080i nagrywając 24 Mb/s (nie widzę na stronie SONY aby miała jakość PS)
- Kamera "b" w najlepszej jakości (PS) nagrywa: 1920 x 1080 / 50p- czyli ok. 28 Mb/s.

2- NAGRANIA PRZY SŁABYM OŚWIETLENIU

- Kamera "a": Minimalne oświetlenie (lux) Standardowe: 11 luksów (czas otwarcia migawki 1/50) / tryb słabego oświetlenia: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/30)
- Kamera "b": Minimalne oświetlenie (lux) 11 luksów (czas otwarcia migawki 1/50) / tryb słabego oświetlenia: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/25)

3- STABILIZACJA OBRAZU


- Kamera "a": Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot
- Kamera "b": Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem

Podsumowując


  • Patrząc na powyższe informacje zastanawiam się czy te "lekkie" podrasowanie (bo tak odczytuje przytoczone powyżej dane) kamery 700VE względem 550VE sprawia, że ta pierwsza jednak jest zdecydowanie lepsza (bo np. wyraźnie widać różnice w tych trzech płaszczyznach).

  • Czy jakość obrazu zestawiając informacje z pkt 1 jest wyraźnie lepsza w kamerze 700VE? Przykłady znalezione na forum (wątek "Hdr cx700VE" ) wskazują odziwo coś zupełnie innego

  • Czy w kamerze 700VE są jakieś rewolucyjne zmiany których nie zauważyłem?

Generalanie pytanie brzmi czy warto płacić ponad 1000 zł więcej za kamerę która jest tylko nieznacznie lepsza od poprzedniczki.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam
 

marder

Member
Jesteś świetnie zorientowany i nie potrzebujesz żadnej rady. Sony poszło śladem Panasa i wprowadziło w nowym modelu tryb 1080/50p (niezgodny ze standardem blu-ray, ale tak działa konkurencja), reszta to kosmetyczne zmiany, jeśli w ogóle. Czy warte te 1000 zł? Odpowiedziałeś sobie sam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
1- JAKOŚĆ OBRAZU

- Kamera "a" ma nieco słabszą jakość-FX 1920x1080i nagrywając 24 Mb/s (nie widzę na stronie SONY aby miała jakość PS)
- Kamera "b" w najlepszej jakości (PS) nagrywa: 1920 x 1080 / 50p- czyli ok. 28 Mb/s.


no to do "p" powinno być wiecej niż 28, po tym wnosisz że 24 to mniej niż 28

do 50i 17 jest idealne przy takich kamerach a 24 wystarczy

zrób test nagraj w 50i i 50p i zobacz na TV sam się przekonasz.

mówi się, że najlepiej jest wybrać nowość, czasami tak, testowałem tą nową i nie wiem czy bym nie wybrał CX550, 50p do niczego nie jest przydatne, a 30p lepiej by się przydało, pozatym 50i od razu w ciagu minty przenosisz na płytkę Blu-Ray, czego z 50p się nie da i tylo traci się dużo czasu i pięniedzy na komputer.

W salonie Sony masz te dwa modele jedz zrób test i nam napisz.

Mnie dane techniczne jakoś malo interesują.


Dla mnie XR520 ma lepszy obraz niż CX700

Z przykrością powiem że XR520 i CX550 są lepsze niż CX700 + uwzględniając cenę.
 

m13czu

New member
Cholera, nie zauważyłem. moje uwagi tyczą się porównania CX560 a CX700(!!!!)
Witam zamierzam w najbliższym czasie kupic porządną kamerę SONY. Zastanawiam się nad modelami:

a) SONY HDR-CX550VE (ceny od 3700 zł)
b) SONY HDR-CX700VE (ceny od 4800 zł)

A czemu nie dodać jeszcze nie dodać HDR-CX690E?
Interesuje mnie aby kamera miała:
- jak najlepszą rozdzielczość oraz barwę kolorów
- jak najlepiej nagrywała w słabym oświetleniu
- stabilizacja obrazu
(reszta jak wielkość LCD, czy wielkość wbudowanego dysku są dla mnie sprawami drugorzędnymi)
Mnie podobnie


1- JAKOŚĆ OBRAZU

- Kamera "a" ma nieco słabszą jakość-FX 1920x1080i nagrywając 24 Mb/s (nie widzę na stronie SONY aby miała jakość PS)
- Kamera "b" w najlepszej jakości (PS) nagrywa: 1920 x 1080 / 50p- czyli ok. 28 Mb/s.
Nie jest to prawda. KAżda z nich wg sony.pl nagrywa 1080p50. klik porównanie.

2- NAGRANIA PRZY SŁABYM OŚWIETLENIU

- Kamera "a": Minimalne oświetlenie (lux) Standardowe: 11 luksów (czas otwarcia migawki 1/50) / tryb słabego oświetlenia: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/30)
- Kamera "b": Minimalne oświetlenie (lux) 11 luksów (czas otwarcia migawki 1/50) / tryb słabego oświetlenia: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/25)
Nie jest to prawda. KAżda z nich wg sony.pl nagrywa 1/25. klik porównanie.

3- STABILIZACJA OBRAZU

- Kamera "a": Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot
- Kamera "b": Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem
Nie jest to prawda. 700 i 560 mają obie aktywny tryb, jedynie przy 690 tego nie napisali. klik porównanie.

Pewnie i 690 to wspiera, blad strony
 
Ostatnia edycja:

m13czu

New member
Polecam przewodnik Sony (plik pdf) w ktorym mozna znaleźć różnice pomiędzy CX560 a CX700. CX700 ma np viewfinder czyli wizjer, ma "ZEBRA" i parę innych dodatków.

Plik pdf tutaj.


Ciekawy wpis o panasonic TM/SD900 vs sony CX560 czy CX700

Co do cx560 to lepiej polegac na stronie USA SONY
CX560
CX700


Ja dlatego biorę pod uwagę sony bo panasonic 900 nie jest szerokokątny. Mozna dokupić Raynoxa 6600 pro (daje 0.66 czyli 0.66x35=25mm) ale to dodatkowy koszt okolo 400 pln (pamietac o gwincie 46mm!). A skoro pan kosztuje 3200+400 obiektyw to jest 3600. A za 3800 sa juz sony cx560.
 

m13czu

New member
zrobiłem porównanie ze strony Sony dla 560 a 700


1. różnią się troche wymiarami i wagą

2. W ramach grupy Focus Control:
560 ma: Manual Focus Assist
700 ma: Manual Focus Assist : Magnified display for precise manual focus; Peaking Display

3. 700 ma wizjer, 560 nie ma.

4. 700 w ramach Exposure system ma w ramach Manual Exposure Assist: dodatkowo Zebra Pattern Display

Reszta właściwie ta sama, przy czym 560 miala dysk 64GB a 700 miała 96 GB w US.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w salonach sony sa dwa modele 550 i 700 warto ruszyc cztery litery i samemu sprawdzic, mnie 700 nie powalila.
 

nessi250779

New member
Mam Panasonica HDC-TM700 i robiłem porównanie między 50i a 50p i muszę powiedzie że różnica jest bardzo duża(ostrośc ruchomego obrazu nieporównywalnie lepsza)Oczywiście różnicę bardziej widac na telewizorach plazmowych
 

nessi250779

New member
nagrania 50p można sobię wgrac do PS3 jak ktoś ma i bedzie super jakośc. Ja wszystkie filmy trzymam na PS3 i nie mam zamiaru trzymac ich na kompie
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zrobiłem porównanie ze strony Sony dla 560 a 700


1. różnią się troche wymiarami i wagą

2. W ramach grupy Focus Control:
560 ma: Manual Focus Assist
700 ma: Manual Focus Assist : Magnified display for precise manual focus; Peaking Display

3. 700 ma wizjer, 560 nie ma.

4. 700 w ramach Exposure system ma w ramach Manual Exposure Assist: dodatkowo Zebra Pattern Display

Reszta właściwie ta sama, przy czym 560 miala dysk 64GB a 700 miała 96 GB w US.

+ brak GPS
Sony wydało broszurkę wszystkich kamer co mają czego nie mają, warto zerknąć.

Następne nie mają dysku tylko są na karty.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam Panasonica HDC-TM700 i robiłem porównanie między 50i a 50p i muszę powiedzie że różnica jest bardzo duża(ostrośc ruchomego obrazu nieporównywalnie lepsza)Oczywiście różnicę bardziej widac na telewizorach plazmowych

tutaj się nie zgodzę, jak robiłeś porównanie na swojej kamerze jedno nagrałeś w 50i a drugie w 50p
Jeśli tak to zapomnij, masz beznadziejne 50i.
Jeśli w kamerach są 50i i 50p to zakładam się ze celowo jest uwalone 50i, widać to dobrze na CX700
Tak więc zapomnij i porównaj to dobrze, bo ciężko jest na TV zobaczyć różnicę.
 

nessi250779

New member
przez miesiąc od kupienia kamery hdc-tm700 nagrywałem na 50i i jakośc filmow byla rewelacyjna(dużo lepsza niż kamer sony)Po miesiącu zaczełem nagrywac na 50p i widac bylo ta roznice, ale na lcd tego tak nie widac, musi byc plasma
 

Galczych

New member
A co to za roznica czy plasma czy LCD, TV powinien byc odpowiednio duzy, a osoba porównujaca powinna stac odpowiednio blisko. Bo z 4m na 40 calach to nie widac zadnej roznicy pomiedzy kamerami za 1,5kpln a 3,5kpln jedenie lekko kolory sie roznia.
U mnie na 55 calach z 2m rózniaca to przepasc na korzysc 50p, juz nie mowiac o projektorze 90cali i 3,5m odleglosci.
A ci co pisza ze nie widac roznicy, to albo testowali w slabym oswietleniu(gdyz w takim przypadku nie m roznicy), albo powinni wybrac sie do okulisty.
Powiem tylko ze wypowiadam sie o panasoniku SD700 ktorego to posiadam, niestety filmikow z z nowych kamer sony w sieci jak na lekarstwo(nieskompresowanych - oryginalnych) - a jak juz sa to w jakis dziwnych warunkach krecone.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przecież jakość 50i i 50p jest taka sama, to jak może być przepaść?
Chciałbym to widzieć. Wyślij mi proszę te nagrania.
 
Do góry