Hdr cx700 v e

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Wygląda na to że kupiłeś podróbe, na allecos tam bardzo dużo jest. Jedyna metoda to kupno w salonie.
Polecam zabrać bateria do sklepu i sprawdzić na innej kamerce, to metoda najszybsza.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
widze ze obraz taki sam jak u mnie, na panasonic wyglada lepiej, czyli sony nic z tym nie zrobil, wyglada OK, tylko widac ze chyba na nagraniu z kaczka sa przepalenia w kolorach kaczki i trawy, moze zastosowac filtr, a moze ustawienie odpwiedniej sceny.
lepszy by byl 30p niz ten 50p nikomu do niczego potrzebne, szkoda ze nie dodali jeszcze 30p.
 

jaguar81

Member
Kamera kupiona, a ja jeszcze dobrze nie miałem czasu się za nią wziąć.
Oto krótkie sample porównawcze

50p
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: psy50p.m2ts


50i
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: psy50i.m2ts


25p
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: psy25p.m2ts

Skok jakościowy między 25p a 50i jest o wiele większy niż między 50i a 50p.Przypuszczam, że dla znających temat jest to oczywiste.Nagrywać będę w 50p.Planuję wrzucać już tylko w tym trybie.Chyba, że chcecie jeszcze jakieś porównania.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Co do bateria, to Sony zabezpieczyło kamerę przed podróbkami, tak wiec przestrzegam przez alledrogo.

Testowałem w saloie 25 tryb mi się nie podoba, dla mnie najwazniejszy jest tryb 50i, a tutaj w porównaniu z moją słabo sobie radzi, tak na szybko, 50p to dla mnie strata czasu, ja wracam z wycieczki i wrzucam od razu na Blu-Ray żeby zobaczyć, 50p dobre jest jak skaczemy z góry na główkę, że zrobić zwolnienie nic więcej.

Czy te pokrętło też u Ciebie luźno lata, strasznie upierdliwa jest z tymi poradami i pytaniami, jakoś CX550 i XR520 są ładniejsze.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kamera kupiona, a ja jeszcze dobrze nie miałem czasu się za nią wziąć.
Oto krótkie sample porównawcze


Dzieki za sample, drogi kolego prośba wrzucaj to w jednym pliku, bo jak ktoś nie ma konta to musi czekać blisko 30min co następny plik, moż np spakować rarem (w opcji bez pakowania) i mamy jeden plik, ale jak Ci tak wygodnie to OK, poczekam 1h.
 

slimak

New member
Bez reklam
Skok jakościowy między 25p a 50i jest o wiele większy niż między 50i a 50p.

25p/30p dla mnie jest za mało płynne, ale każdy lubi coś innego. Jeden oczekuje, że kamera będzie nagrywać obraz jak najbardziej zbliżony do tego, co widzą jego oczy, a drugi, że obraz będzie zbliżony do produkcji kinowej (24p).

50p jest nagrane bez słońca (brak cieni) i do porównania z 25p/50i nie nadaje się.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
25p to co widziałem to się dla mnie nie nadaje.
Mówisz, że 50i lepsze od 30p?
Niestety nie miałem mozliwośći porównania bo tylko nowy Canon to ma, mam Ci wierzyć?
Chyba że masz sample, ale nie robione w programie.
 

marder

Member
25p to co widziałem to się dla mnie nie nadaje.
Mówisz, że 50i lepsze od 30p?
Niestety nie miałem mozliwośći porównania bo tylko nowy Canon to ma, mam Ci wierzyć?
Chyba że masz sample, ale nie robione w programie.
Czemu ciągle powtarzasz, że Canon HF G10 nagrywa w 30p? Ktoś pojedzie po nią do Stanów? Kamera kupiona w Europie ma 25p, tak jak i Sony. Tutaj masz link.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No a czemu nie, daleko nie mam :)
Masz instrukcję do tego canona?
Mam jedna 60i a druga 50i

Ciekawi mnie 30p i dlatego bo to max blu-ray w Full HD

Powiem Ci tak dzisiaj nie ma różnicy czy to 50i czy 60i jak i wiele lat temu, bo od dawna mam 60i, kiedy jeszcze nie widziałeś HD, a w komputerach i tak masz 60hz.

Wolny kraj gdzie kupisz, ale OK przyjmujemy że poprawnie 50i (60i) a w nawiasach dajemy inna wersję.


No dobra po małej zabawie, co widzę na moim nagraniu i nie wiem czemu, nie za bardzo ostre są lewe strony nie wiem czemu, może coś w CX700 było przestawione, obraz z XR520 jest znacznie ładniejszy i nie rozmyty.

Po samplach kolegi, oglądałem w nocy i mnie po odpaleniu aż oczy zabolały jakiś kurcze jaskrawy ten kolor, 50i wydaję się mieć jakieś wady, a 50p wygląda OK, coś sknocili w 50i.

Nie wiem, ale wydaje się, że tu nikt nic nie ogląda tyle wszyscy czekają na gotowe, albo jak kolega wyżej szuka by się przyczepić do czegoś, albo kogoś.

Na dzisiaj kamera fajna, ale ja nie zmienię, sknocona 50i ale nie jestem 100%pewny, za to stabilizacja kur... duzo lepsza niż u mnie to mnie wkurza duża różnica.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zrobiłem sobie test, wypaliłem na blu-ray bez konwersji itd 25p, 50i, 50p i z Canona 5D MArk 2 25p i o dziwo blu-ray wszystko odtworzył, teraz się zastanawiam jak to zrobił z 50p, czy mnie oszukał i zastosował coś?
Ktoś się orientuje, może w locie zrobił 50i.
 

marder

Member
Zrobiłem sobie test, wypaliłem na blu-ray bez konwersji itd 25p, 50i, 50p i z Canona 5D MArk 2 25p i o dziwo blu-ray wszystko odtworzył, teraz się zastanawiam jak to zrobił z 50p, czy mnie oszukał i zastosował coś?
Ktoś się orientuje, może w locie zrobił 50i.
Wydaje mi się, że zrobiłeś płytkę BD wychodzącą poza standard, bo taka konwersja do 50i to nie taka prosta sprawa i nawet programy do obróbki potrzebują dużo czasu na taki proces. Pewnie nie wszystkie odtwarzacze będą w stanie ją odczytać, Twój należy do tych lepszych. Ci sami producenci, co stworzyli kamery nagrywające takie filmy, muszą dostosować do nich swoje odtwarzacze. Myślę, za rok nikt nie będzie już pamiętał, że kiedyś był problem z odtwarzaniem 50p.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie robiłem żadnej konwersji plików itd jak pisałem, pliki różne wrzuciłem za pomocą multiavchd i zrobiłem strukturę Blu-Ray w tym programie, odtwarzacz blu-ray wiekowy, nie najnowszy, tu nie chodzi o nowy stary, specyfikacja blu-ray jasno określa, zastanawia mnie jak to u was wyszło, czy odtwarzacz odtworzył czy coś innego się dzieje, a może odtwarzacz w locie zmienia 50p na 50i w co wątpię, wiec jakie może być wytłumaczenie, głowie się i nie wiem.
Ktoś z was może taki test zrobić, nagrać kamerą 50p bądź te pliki, który kolega udostępnił wrzucić na blu-ray.
 

Zibi W

Member
Też kiedyś nagrywałem na płyty próbki 50P i LG BD570 je odpalał, i chyba nie robił konwersji, Ten sam plik poszedł też z twardego dysku przez USB.
 
Do góry