Sony KDL 32V2000

brystol

New member
Witam

Jestem nowym uzytkownikiem na forum i w związku z tym mam pytanie.
Czy ktoś z was ma może LCd-ka SONY KDL 32V2000 ? Jeżeli tak to jak się sprawuje? Będę odbierał sygnał telewizji kablowej (nie mam anteny satelitarnej) czy odbiór będzie wporządku?

Pozdrawiam
 

hobb3

New member
Posiadam od około tygodnia. Nie korzystam jednak z kablówki, bo u mnie śnieży jak w środku zimy. Zakupiłęm cyfrę+ i tuner Samsung A200. Odległość od ekranu 2 m.

Oglądam z trzech źródeł:
1. filmy HD z odtwarzacza Snazio 1350 -- obraz rewelacja (6)
2. filmy DVD z odtwarzacza Snazio 1350 -- obraz bardzo dobry (5)
3. filmy i programy z cyfry+ -- tu zależy od programu i rodzaju transmisji
- filmy w canal+ i na innych kanałach - jakość 4+
- programy ze studia - jakość 4- do 4+
- reportaże i transmisje z terenu 3+

Oczywiście to są uogólnienia i są od tego wyjątki.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Aha, ustawienia fabryczne są beznadziejne i trzeba się trochę pobawić, żeby obraz zaczął odpowiednio wyglądać.
 

brystol

New member
Serdeczne dzięki za odpowiedź. Mam jednak kolejne pytanie, moja kablówka odbiera bardzo przyzwoicie (obecnie mam PHILIPSA 100 Hz 29") obraz jest można powiedzieć "żyletka" z paroma wyjątkami. Czy na LCD będzie podobnie czy też gorzej (albo lepiej)? Czy twoja kablówka "śnieżyła" wcześniej?

Pozdrawiam
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Witam.
Jeszcze nie widziałem dobrego obrazu na LCD z kablówki , sygnal z kablówki jest nie najlepszy to po pierwsze a po drugie to PAL czyli rozdziałka o wiele mniejsza jak typowa matryca - to tak jak byś chciał powiekszyc małe zdjecie , zawsze wyjdzie trochę ziarna.Na dobry sygnał z kablówki nadający sie do LCD o typowej rozdziałce przyjdzie nam poczekac pewno z 10 lat.
dobry oraz mam na Philipsie 20" LCD z rozdziałką 640x480 - tu jest ok.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Razgriz

New member
mam ten TV od kilku dni i jestem zachwycony. Filmy HD z kompa powalają jakością, kablówka (UPC) gra lepiej niż sądziłem - z jakiś 2,5 - 3m obraz jest bardzo przyzwoity. No i ten design...
 

brystol

New member
Robertus64 napisał:
Witam.
Jeszcze nie widziałem dobrego obrazu na LCD z kablówki , sygnal z kablówki jest nie najlepszy to po pierwsze a po drugie to PAL czyli rozdziałka o wiele mniejsza jak typowa matryca - to tak jak byś chciał powiekszyc małe zdjecie , zawsze wyjdzie trochę ziarna.Na dobry sygnał z kablówki nadający sie do LCD o typowej rozdziałce przyjdzie nam poczekac pewno z 10 lat.
dobry oraz mam na Philipsie 20" LCD z rozdziałką 640x480 - tu jest ok.
Pozdrawiam.

Serdeczne dzięki za kolejną opinię.
Wczoraj byłem u kumpla który ma Samsunga 32" i wyobraźcie sobie że jedynka i dwójka TVP odbierają lepiej z "ordynarnej" anteny niż z dekodera Polsatu. Po obejrzeniu wiadomości byłem w szoku, że obraz tak wygląda. Niestety nie pamiętam jaki to model Samsunga ale mogę się dowiedzieć.
Kumpel kupił ten telewizor jakieś pół roku temu w MM i z zakupem związana była fajna sytuacja. Kupili 37" i po dwóch dniach oddali i zamienili na 32" bo podobno oczy im w d... wchodziły.
Nawiązując do tematu wątku myślę że Sony jest jednak troszeczkę lepszy od Samsunga..... a może się mylę?

Pozdrawiam
 
Do góry