Sony Kdl 32s2010

Arthur

New member
Witam
Mam zamiar zakupić nowego lcd'ka marki SONY a dokladniej model SONY KDL 32S2010. Chciałbym dowiedzieć się co Wy sądzicie o tym tv ,jak go oceniacie i czy to właściwy wybór dla osoby która pragnie czeprac z lcd maximum przyjemnosci podczas ogladania filmow na dvd i innych nosnikach, ogladania telewizji z Satelity oraz grania na konsolach?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

uruk-hai

New member
Też mam zamiar go kupić :) - ciekawym czy masz kablówkę czy może Cyfrę+ (albo Polsat) i jak Ci ten telewizr współpracuje z tymi sygnałami - jakimi przewodami i co do telewizora podłączyłeś?
 

Razgriz

New member
a jak można najlepiej połączyć ten telewizor z komputerem (karta 2x DVI). Czy DVI - HDMI czy może przez DVI - VGA uzyskam lepszą jakość obrazu ?
 

Arthur

New member
Przedtem mialem zamiar zakupić Samsung'a LE32R71B, w sumie to zlozylem juz zamowienie ale szybko zrezygnowalem gdyz cos Mnie podkusilo aby zadzwonic do Dystrybutora i zapytać czy ich produkty obsluguja format NTSC - odpowiedz byla negatywna. Zastanawiam sie teraz tylko co sądzicie na temat tych dwóch lcd'kow? Ktory wg Was jest numerem jeden:
Samsung LE32R71B czy też SONY KDL32S2010?
 

uruk-hai

New member
To dosyć porównywalne tv na tym samym panelu S-PVA - diabeł tkwi w szczegółach zapewne

W specyfikacji Samsunga (na firmowej stronnie) nie zauważyłem czujnika światła - Sony ma. W tych samych specyfikacjach zauwazyłem Format: 16:9 i już , jak stara seria Sony "S"? A gdzie 4:3. Sony podaje jeszcza na swojej stronie format 14:9 . Chciałbym się też dowiedzieć czy Sony z nowej "S" automatycznie dostosowuje się do formatu obrazu który zostaje zapodany czy też trzeba to ustawicznie korygować z pilota.

Nowa seria Sony "S" pobiera 125 W mocy a więc udało się obniżyć pobór - stara "S" to 143 W , Samsung się tym mało chwali - ja jakosik nie znalazłem ....

Samsung chwali się kontrastem 5000:1 (spotkałem już nawet 6000:1)w porównaniu do 1300:1 Sony podejrzewam, że to jednak taka sama historia jak odświeżanie 14ms i 8ms w specyfikacjach różnych producentów - potem okazuje się że ten tv z 14ms robi to szybciej niż ten 8ms - to kwestia nieujednoliconych norm - każdy mierzy sobie odświeżanie w inny sposób. (jeden z producentów przy tym parametrze napisał "średnio 3000:1" :) )

Na avforums.com słynny Lyris napisał:

" On BRAVIA TVs, you can adjust the backlight exactly to your liking. I know that Panasonic, Philips, Samsung and the new Sharp TVs do NOT give the user full manual backlight control (and sometimes no control at all!) which frankly is ridiculous.
(Other manufacturers that have the common sense to include the backlight control are JVC, Toshiba, and if memory serves, Hitachi)."

Rozumiem że dla naszego porównania wynika że w Sony jest możliwość ustawienia sensowniejszej czerni.

Poza tym Sony ma przełączniczek PAL/NTSC alre to już kolega uchwycił

Poza tym oba tv mają tylko jedno wejście component co mnie akurat mierzi, powiedzmy że Sony "S" to uboższy krewniak "V" i z tego powodu zaoszczędzili, ale "V" też ma tylko jeden component - chociaż nowy "V" miał mieć 2 - obiecują że 2 będzie miał okręt flagowy czyli seria "X"....

To takie moje spostrzeżenia pana Gienia ;)

Bardzom ciekaw jak Sony i Samsung radzą sobie z Canalem + oraz jak sobie radzą z bardzo dynamicznymi scenami.

W zasadzie znalazłem już Sony 32S2010 za 5700,00z nieopodal - wygląda na to że za kilka dni będę go miał - mam nadzieję że nie zapłaczę :p
 
Ostatnia edycja:

uruk-hai

New member
No więc stało się mam rzeczony wyżej tv

Nie mam jeszcze niestety wszystkich kabli - zamówione w piątek jeszcze nie dojechały - więc musiałem się posiłkować leciwym euro od kumpla )tym podłączyłem dekoder cyfry+) i kabelkiem S-VHS wygrzebanym gdzieś z dna szafy. To wizja bo dźwięksy podłączyłem bezpośrednio do starej dużej wieży Pioneera .

Obraz z Cyfry - no cóż oczywiście zalezy od kanału - i od tego starego kabla! :) - ale raczej skałaniałbym się do opini wyrażonej przy okazji testów modelu 32V2000 - mam podobne wrażenia - narzekałem wczoraj cały wieczór aż tu nagle pokazał się film na "Canal + Żółty" i byłem pod wrażeniem :). Nie mogłem się powstrzymać (czekam wszak na kabelek Component odpowiednio podrasowany czystą miedzią etc za ponad setkę złociszy) i podłączyłem się do DVD Pioneer DV-370 tym nieszczęsnym S-VHSem - obraz o dziwo bardzo zadowalający (film to "Czas Apokalipsy"). Po componencie będzie jeszcze lepszy więc bardzo się cieszę.

Fabryczne ustawienia kolorów to nieporozumienie - wszysko jakieś takie wypłowiałe, a podstawowe 4 opcje to jakis żart :/ (zimne, neutralne, ciepłe 1, ciepłe2) , posiłkowałem się artykułem Lyris-a: "Sony BRAVIA Tips und Secrets" i cały dzień dzisiaj majstrowałem gałkami - i proszę: obraz może nadal niezbyt ostry (z Cyfry) ale za to wreszcie pokazały się kapitalne kolory. Po prostu to jest To! Oglądałem Euro Sport relacje z kortów (Roland Garros - wybaczcie jeśli przekręciłem Imię sławnego lotnika) a później oglądałem czasówkę szosową (Criterium Du Duphine Liberte - czy jakoś tak). Kręcono z kilku kamer - z helikoptera lipa - z innych - spox :). W każdym razie nie zauważyłem żadnego przycierania obrazu z okazji szybszych ruchów zawodników. Jest dobrze.

Generalnie uczulałbym potencjalnych nabywców by prosili sprzedawców o obraz po różnych kablach i różnych źródeł - sygnał HD powala - ale rzeczywistość niejednego użytkownika może sprowadzić na ziemię - boleśnie.

Wiedziałem czego się spodziwać, jest przyzwoicie - naprawdę dobre wrażenie są w stanie zrobić obrazy z odtwarzacza dvd , natomiast obraz tv wydaje mi się lepszy od 7 letniej Toshiby teścia (zwykła antena) , niemniej chciałoby się więcej :)

Za kilka dni dostanę nowe przewody wysokiej jakości (SCART i Component) - liczę na pewne lepsze zmiany w obrazie aczkolwiek ten z Cyfry+ - domyślam się - zmieni się tylko na nieco lepszy....
 

uruk-hai

New member
Tak jak się spodziewałem - po zmianie kabli zauważyłem poprawę jakości obrazu (kable Prolink)

Obraz z Cyfry + , nie zawsze mnie satysfakcjonuje większość stacji nadaje bardzo podły sygnał - zaskakuje zwłaszcza niefajne HBO - . ale filmy na kanale "Żółtym" ogladam bez konfuzji :)

Po miesiącu napiętych stanów emocjonalny zupełnie mi przeszło - większość znajomych posiadających klasyczne tv crt nie może pochwalić się lepszym obrazem (cyfra+).

Wszystko zmienia się gdy uruchamiam DVD: Pioneer DV-370 - wiem żadna rewelka :)

Obraz (progressive) tym razem przesyłany jest wysokiej jakości kablem Component do tego dźwięk z "dużej wieży" Pioneera - mam naprawdę wiele radochy!

Z rzeczy których mi się nie udało do tej pory poprawić to "żarówiasta" biel na obrazie telewizyjnym :/

Udało mi się stonować kolory - wręcz świeciło nimi mocno po oczach, beznadziejne fabryczne ustawienia (zwłaszcza niebieski!) , niemniej świecenie bieli nadal mnie zasmuca ....

Ciekawe jest to że włączenie czujnika światła powoduje mocne nienaturalne "zaświecenie" się żarówiastych kolorów, więc natychmiast czujnik wyłączam :)

Sensownym wydaje się być włączenie "guziczka": "oszczędznie energii" na pierwszy poziom (obraz blednie i przestaje "świecić") i skorygować zabieg nasyceniem barw - "robi się" bardzo miło na ekranie :)

Aha, obraz można ustawić oddzielnie na każde wyjście/wejście, (np tuner sat., dvd)to przydatne bo ustawienia obrazu telewizyjne niekoniecznie sprawdzają się w użyciu z dvd - jak w moim przypadku.....
 

gabat

New member
Ja też kiedyś używałem CRT Sony, czasami wpadałem do znajomych, którzy mieli Panasonica i widziałem, że barwy i inne ustawienia są bardziej naturalne. No ale Sony to Sony, tak głupi myślałem.
Teraz mam palzmę Panasonica i nie muszę czytać artykułów na temat "gałkologii". Po prostu włączam, ustawienia wszystkie standardowe, poza jasnością (-7 lubię głęboką czerń), obraz kinowy, pogaszone światła i jest rewelacja, naprawdę jak w kinie. Aha jeszcze pop corn. To oczywista dla sygnału z DVD, bo dla Cyfry nie zrobiłbym, aż tak wiele, więc obraz standard (nie kinowy), światła zapalone itd.
Porównaj obraz plazma vs LCD, też zmienisz zdanie, ja też kiedyś byłem napalony na Bravię. Na szczęście w sklepie był tylko model z wystawy, a potem mogłem porównać obie technologie.
 

bosiak

New member
uruk-hai napisał:
Tak jak się spodziewałem - po zmianie kabli zauważyłem poprawę jakości obrazu (kable Prolink)

Obraz z Cyfry + , nie zawsze mnie satysfakcjonuje większość stacji nadaje bardzo podły sygnał - zaskakuje zwłaszcza niefajne HBO - . ale filmy na kanale "Żółtym" ogladam bez konfuzji :)

Po miesiącu napiętych stanów emocjonalny zupełnie mi przeszło - większość znajomych posiadających klasyczne tv crt nie może pochwalić się lepszym obrazem (cyfra+).

Wszystko zmienia się gdy uruchamiam DVD: Pioneer DV-370 - wiem żadna rewelka :)

Obraz (progressive) tym razem przesyłany jest wysokiej jakości kablem Component do tego dźwięk z "dużej wieży" Pioneera - mam naprawdę wiele radochy!

Z rzeczy których mi się nie udało do tej pory poprawić to "żarówiasta" biel na obrazie telewizyjnym :/

Udało mi się stonować kolory - wręcz świeciło nimi mocno po oczach, beznadziejne fabryczne ustawienia (zwłaszcza niebieski!) , niemniej świecenie bieli nadal mnie zasmuca ....

Ciekawe jest to że włączenie czujnika światła powoduje mocne nienaturalne "zaświecenie" się żarówiastych kolorów, więc natychmiast czujnik wyłączam :)

Sensownym wydaje się być włączenie "guziczka": "oszczędznie energii" na pierwszy poziom (obraz blednie i przestaje "świecić") i skorygować zabieg nasyceniem barw - "robi się" bardzo miło na ekranie :)

Aha, obraz można ustawić oddzielnie na każde wyjście/wejście, (np tuner sat., dvd)to przydatne bo ustawienia obrazu telewizyjne niekoniecznie sprawdzają się w użyciu z dvd - jak w moim przypadku.....

A jakie są ogólne wrażenia - jesteś zadowolony ? Sam chcę kupić taką maszynkę i mam nadzieję że podzielisz się wrażeniami i odpowiesh ma głupie pytania. Dzięki i czekam... Bosiak :blagam:
 

uruk-hai

New member
@ bosiak: odpowiedziałem na pw...

Telewizor - po gmeraniu w ustawieniach fabrycznych (sprawy nasycenia/przesycenia kolorów etc) - obraz jest (IMO) zadowalający.

Zupełnie mnie już to nie frapuje. Zastosowałem inne ustawienia do sygnału TV i inne do odtwaracza DVD .. ale chyba już o tym pisałem ...

Sprzęt działa bezawaryjnie - znajomi zachwyceni, no a ja nie jestem jakimś koneserem obrazu :D

DVD - TAK!!

TV ( Cyfra + w moim wypadku )- lepiej się zastanowić, ale ja sprawę przełknąłem ;)
 

bosiak

New member
uruk-hai napisał:
@ bosiak: odpowiedziałem na pw...

Telewizor - po gmeraniu w ustawieniach fabrycznych (sprawy nasycenia/przesycenia kolorów etc) - obraz jest (IMO) zadowalający.

Zupełnie mnie już to nie frapuje. Zastosowałem inne ustawienia do sygnału TV i inne do odtwaracza DVD .. ale chyba już o tym pisałem ...

Sprzęt działa bezawaryjnie - znajomi zachwyceni, no a ja nie jestem jakimś koneserem obrazu :D

DVD - TAK!!

TV ( Cyfra + w moim wypadku )- lepiej się zastanowić, ale ja sprawę przełknąłem ;)

dzieki - twoja opinia o dvd przeważyła - w piątek bedzie - za 4400zł :D
 

uruk-hai

New member
Ja za swoje 32" dałem z końcem roku szkolnego 5700,00 i była to bardzo dobra cena :D

Na filmach dvd się nie zawiedziesz!

Ale jeśli masz (jak pisałeś) całkiem niezły 10 letni odbiornik Panasonic-a to może Ci ręka drgnąć przy obrazie z kablówy, Cyfry, etc :p
 

krzyżak

New member
Witam
Pewnie jeszcze wiele osób będzie szukało opinii o tym modelu więc opiszę swoje wrażenia.
Po 3 tygodniach czytania i oglądania wybrałem 32S2000 i jestem więcej niż zadowolony. Po lekturze tego forum obawiałem się jakości obrazu z kabla i zaskoczył mnie pozytywnie. Zależy od kanału, ale np tvn mogę oglądać nawet z 1,5m bez drażniącej na innych kanałach piksloteki. Z 3,5m obraz z dowolnego kanału jest naprawdę dobry, wyraźnie lepszy niż z crt.
Ale frajda tak naprawdę zaczyna się po podłączeniu kompa :) Już dobrze skompresowane divixy wyglądają pięknie, a hd..... bajka ;)
--
Pozdrawiam, krzyżak
 

zsz11

New member
Sony kdl 32s2510

W moim kdl 32s2510 przełanczanie kanałów jest wmiare szybkie jedynie bardzo wolno przełanczają się wejścia zewnętrzne np -hdmi lub composyt-ale to moje odczucie w porównaniu z sonym wega
 
Ostatnia edycja:

zsz11

New member
uruk-hai napisał:
To dosyć porównywalne tv na tym samym panelu S-PVA - diabeł tkwi w szczegółach zapewne

W specyfikacji Samsunga (na firmowej stronnie) nie zauważyłem czujnika światła - Sony ma. W tych samych specyfikacjach zauwazyłem Format: 16:9 i już , jak stara seria Sony "S"? A gdzie 4:3. Sony podaje jeszcza na swojej stronie format 14:9 . Chciałbym się też dowiedzieć czy Sony z nowej "S" automatycznie dostosowuje się do formatu obrazu który zostaje zapodany czy też trzeba to ustawicznie korygować z pilota.

Nowa seria Sony "S" pobiera 125 W mocy a więc udało się obniżyć pobór - stara "S" to 143 W , Samsung się tym mało chwali - ja jakosik nie znalazłem ....

Samsung chwali się kontrastem 5000:1 (spotkałem już nawet 6000:1)w porównaniu do 1300:1 Sony podejrzewam, że to jednak taka sama historia jak odświeżanie 14ms i 8ms w specyfikacjach różnych producentów - potem okazuje się że ten tv z 14ms robi to szybciej niż ten 8ms - to kwestia nieujednoliconych norm - każdy mierzy sobie odświeżanie w inny sposób. (jeden z producentów przy tym parametrze napisał "średnio 3000:1" :) )

Na avforums.com słynny Lyris napisał:

" On BRAVIA TVs, you can adjust the backlight exactly to your liking. I know that Panasonic, Philips, Samsung and the new Sharp TVs do NOT give the user full manual backlight control (and sometimes no control at all!) which frankly is ridiculous.
(Other manufacturers that have the common sense to include the backlight control are JVC, Toshiba, and if memory serves, Hitachi)."

Rozumiem że dla naszego porównania wynika że w Sony jest możliwość ustawienia sensowniejszej czerni.

Poza tym Sony ma przełączniczek PAL/NTSC alre to już kolega uchwycił

Poza tym oba tv mają tylko jedno wejście component co mnie akurat mierzi, powiedzmy że Sony "S" to uboższy krewniak "V" i z tego powodu zaoszczędzili, ale "V" też ma tylko jeden component - chociaż nowy "V" miał mieć 2 - obiecują że 2 będzie miał okręt flagowy czyli seria "X"....

To takie moje spostrzeżenia pana Gienia ;)

Bardzom ciekaw jak Sony i Samsung radzą sobie z Canalem + oraz jak sobie radzą z bardzo dynamicznymi scenami.

W zasadzie znalazłem już Sony 32S2010 za 5700,00z nieopodal - wygląda na to że za kilka dni będę go miał - mam nadzieję że nie zapłaczę :p
popierwsze zastanawia mnie cena ja muj 32s2510 kupiłem w18.12.06 za 4,600 łącznie z przesyłką a pozatym dlatego go wybrałem bo ma dwa wejścia hdmi.
 

pandzik

Member
Bez reklam
zsz11 napisał:
popierwsze zastanawia mnie cena ja muj 32s2510 kupiłem w18.12.06 za 4,600 łącznie z przesyłką a pozatym dlatego go wybrałem bo ma dwa wejścia hdmi.

Ludzie to czytają. Postaraj się na przyszłość.
Co do przełączania kanałów to na kablówce idzie to dość szybko. Na pewno nie da się odczuć jakiegoś dyskonfortu.
;)
 

simonb1

New member
uruk-hai napisał:
@ bosiak: odpowiedziałem na pw...

Telewizor - po gmeraniu w ustawieniach fabrycznych (sprawy nasycenia/przesycenia kolorów etc) - obraz jest (IMO) zadowalający.

Zupełnie mnie już to nie frapuje. Zastosowałem inne ustawienia do sygnału TV i inne do odtwaracza DVD .. ale chyba już o tym pisałem ...

Sprzęt działa bezawaryjnie - znajomi zachwyceni, no a ja nie jestem jakimś koneserem obrazu :D

DVD - TAK!!

TV ( Cyfra + w moim wypadku )- lepiej się zastanowić, ale ja sprawę przełknąłem ;)

Mam zamiar kupić KDL-32S2010 ale trochę mnie przeraża to 'gmeranie', które opisuje uruk-hai. Czy w razie problemów,z Waszą pomocą, jakoś sobie poradzę jako laik? I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, że w LCD 32" nie widać różnicy pomiędzy HD Ready a Full HD :?:
 

johanek

New member
Format smart jest bardzo fajny. Obraz w formacie 4:3 adoptuje do 16:9 rozciągając go na bokach ekranu bardziej, a w środku ekranu znacznie mniej - tak aby twarze ludzkie, które zazwyczaj znajdują się w środku kadru nie były za bardzo rozciągnięte. Co do obcięcia, to we wcześniejszych modelach faktycznie obraz był obcięty z góry i z dołu, ale można nim ruszać w dół i w górę. W serii S20.. rozwiązano to lepiej mianowicie można regulowć płynnie rozmiar obrazu w pionie i w trybie smart nie ma żadnego obcięcia
 
Do góry