!!! pomocy !!! Uszkodzone pliki *.MTS video na SDHC - naprawa

neoma3xxx

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Mam bardzo poważny problem z uszkodzonymi plikami video w sprzęcie SONY.
Posiadam aparat fotograficzny SONY DSC-HX5V z możliwością kręcenia filmów FULL HD.
Wiem że to forum kamer video ale ponieważ dotyczy plików wideo a w sprzęcie SONY wszystko wygląda tak samo ( identyczna struktura zapisu plików i formaty) Może wy mi coś pomożecie
Sprawa wygląda następująco:
Kręciłem sobie filmy na Święta apratem SONY i wszystko było OK oglądałem sobie je na aparacie. Kiedy chciałem sobie je zgrać na drugi dzień przez PMB okazało się że pliki są uszkodzone. Postanowiłem sprawdzać czy mogę je przeglądać na aparacie ale tam też wyskakuje błąd pliku "Błąd pliku"
Próbowałem to jakoś odtworzyć w kilkunastu programach ale nic to nie dało.

Dobrałem się do katalogu na karcie SDHC
SDHC:\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM
i pliki z rozszerzeniem *.MTS maja duże różne wartości około 300MB lub 1,2GB czyli coś nagrało i zapisało na karcie.
Oglądając w aparacie pliki nawet widzę prewke w ikonach ale nadal wyskakuje "błąd pliku" i nie można odtworzyć

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ NAPRAWY TYCH PLIKÓW. wygląda na to że coś się posypało w strukturze plików
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Próbowałem już różnych programów do odzyskiwania danych ale nic nie pomogło i chyba nie w tym problem ( bo pliki są i mają swoją wielość na SDHC)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Musi być jakiś sposób jak naprawić strukturę takiego pliku VIDEO

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

neoma3xxx

New member
Próbowałem te pliki naprawiać programem "TSDoctor" ale sobie nie poradził
1 Właściwości pliku- Błędny format TS
2. Wyszukiwanie śmieci - 5Bytes
3. Wyszukiwanie PID - 12 PIDs found
4. Wyszukiwanie PAT - OK
5. Wyszukiwanie PMT - Nieprawidłowy PMT

I tu program kończy swoją pracę I dalej nie chce naprawiać.
To jedyny program jaki znalazłem który cokolwiek chce zrobić z plikami :))))
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zgrac na kompa sie da?

nie kupowac kart na allegro

sprawdzic w aparacie na karcie czy nie ma blokady sprzetowej softwerowej
 

neoma3xxx

New member
Da się zgrać na komputer ale pliki *.MTS z folderu

SDHC:\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM

Czy jest jakiś dobry SPRAWDZONY program który naprawi strukturę i ominie błedy w pliku
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Da się zgrać na komputer ale pliki *.MTS z folderu

SDHC:\PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM

Czy jest jakiś dobry SPRAWDZONY program który naprawi strukturę i ominie błedy w pliku

Skoro da sie zgrać, to spróbuj odtworzyć je na komputerze. Być może są OK.
Trudno uwierzyć że naraz zepsuły się "wszystkie".

Chyba , ze pamięć SDHC, nie chwalisz sie jaka i z kad pochodzi, ma jakis wewnetrzny feler.:confused:
 

neoma3xxx

New member
Niestety ale karta SDHC miała być KINGSTON ale chyba nawet na półce obok ORYGINALNEGO KINGSTONA nie leżała.
Wiem że to lipa i mam teraz nauczkę ale jak naprawić uszkodzone pliki.

Wkurza mnie to że pliki się zgrywają i każdy ma inna wielkość pliku od 300MB do 1,2GB na ekranie a w aparacie widać prewkę w podglądzie. Czyli coś jest zapisało się ale z powodu złej karty wkradł się błąd w pliku i lipa.
Tak na marginesie to też i zdjęcia mi wywaliło w podobny sposób ale tylko część nie wszystkie

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
CZY da się jakoś przeskanować programem pliki wideo aby usunąć uszkodzone dane. HELP !!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

neoma3xxx

New member
Robiłem RECOVERY różnymi programami
nawet tym oryginalnym ze strony SONY
i nie pomagało
odzyskiwałem to samo uszkodzne pliki lub jeszcze gorszy śmietnik
Więc te działania nic nie pomogą, potrzebny chyba jest jakiś dobry program naprawiający blędy w uszkodzonych wideo i omijający błędne sektory

PS. A co do karty to zamierzam kupić teraz w normalnym sklepie KOMPUTRONIC na fakturę coś takiego:

ORYGINAŁ Kingston SecureDigital High Capacity Ultimate 16GB Class 6 w cenie od 129,90zł

czy lepiej to:

Sony SecureDigital High Capacity 16GB class 4 (SF16N4)
w cenie od 160,00 zł

KINGSTON jest class6 i TAŃSZY - co wy na to ???????
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Robiłem RECOVERY różnymi programami
nawet tym oryginalnym ze strony SONY
i nie pomagało
odzyskiwałem to samo uszkodzne pliki lub jeszcze gorszy śmietnik
Więc te działania nic nie pomogą, potrzebny chyba jest jakiś dobry program naprawiający blędy w uszkodzonych wideo i omijający błędne sektory

PS. A co do karty to zamierzam kupić teraz w normalnym sklepie KOMPUTRONIC na fakturę coś takiego:

ORYGINAŁ Kingston SecureDigital High Capacity Ultimate 16GB Class 6 w cenie od 129,90zł

czy lepiej to:

Sony SecureDigital High Capacity 16GB class 4 (SF16N4)
w cenie od 160,00 zł

KINGSTON jest class6 i TAŃSZY - co wy na to ???????


1. W internecie znajdziesz kilka firm, ktore mogą odzyskać Twoje zdjęcia.
2 Kingston to bardzo dobra firma, zwłaszcza jeżeli chodzi o PenDrive. W kartach SDHC przoduje jednak SanDisk.
Ja kupiłem ostatnio 16GB SanDisk Extreme III, z transferem zapiso 30MB/sek i mogę Ci ja, oryginalna oczywiście, polecić po 2 miesiącach uzywania.

Mój aparat Sony Alpha 55 zapisuje serię 10 zdjęć niemal że natychmiast. No powiedzmy niecałe 2 sekundy. Coś koło tego. Pojedyncze, natychmiast, lampka zapisu jedynie mignie raz.
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
Ja co prawda mam kamerę od sony ale problem taki rozwiązałem w następujący sposób:
1 wyciągnij kartę z aparatu i zgraj cały materiał do komputera
2 włóż ją do aparatu i poprzez soft aparatu wybierz formatowanie karty
(aparat powinien usunąć całą zawartość a gdy zechcesz rozpocząć zapis poinformuje cię o potrzebie konfiguracji karty i jeśli się zgodzisz (oczywiście tak ) aparat doda odpowiednie pliki i foldery do karty) Ja mam karte 16g 10klasy wiem że przy nagrywaniu filmów w fullHD minimum to klasa 4 .Błąd wystąpił nie w samym zapisie a w kodowaniu plików. Wydaje mi się,że błąd polega na autoryzacji czytników (najlepiej materiał zgrywać po przez aplikacje dodana do aparatu )
 
Do góry