Wątpliwości odnośnie wyboru kamery - proszę o poradę ; )

Grotherd

New member
Witam bardzo serdecznie,
zarejestrowałem się na forum ze względu na to, że od kilku tygodni poszukuję odpowiedniej kamery, szperam po stronach, forach dyskusyjnych etc., ale zdecydowałem, że najrozsądniej będzie po prostu tutaj zapytać ; - )

Pierwsza kamera, którą się zainteresowałem ze względu na przychylne opinie to Sony XR155 - z tego, co się dowiedziałem, ma jedynie problemy z baterią (krótko trzyma, czy coś), ale chętnie dowiedziałbym się o niej czegoś więcej.

Całkiem przypadkiem trafiłem też na pewną aukcję z kamerą Sony HDRCX505 i się nią zainteresowałem, czy mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć o tej kamerze?

Do czego potrzebuję kamery? Przede wszystkim - do nagrywania amatorskich filmów z aktorami, dlatego zależy mi bardzo na dobrej jakości dźwięku (musi być słychać ich wypowiedzi jak najdokładniej, żeby kamera rejestrowała jak najbardziej podobny dźwięk do tego, który słyszymy w rzeczywistości). Btw., orientuje się ktoś, jak to jest z kręceniem scen w przyciemnionym świetle? Czy trzeba do tego dokupić jakiś dodatkowy sprzęt, czy kamerom nie sprawia problemów przetwarzanie obrazu w ciemniejszych pomieszczeniach?

A, jeśli chodzi o cenę, to chciałbym, by kamera kosztowała około 2000 zł.

Pozdrawiam i bardzo proszę o porady. : )
 

RayBan

New member
porada

Musze przyznać, że nie znam tego modelu Sony,wiec w tej sprawie nie pomogę, ale może zainteresuje Cię forum sony. W zakładce handycam jest poddział: szkoła handycam (całkowicie darmowa oczywiście) na tej stronie sony zamieszcza filmy instruktażowe, w których w fajny sposób udziela rad amatorom co do kręcenia różnego rodzaju ujęć. Zdaje się, ze w sprawie odpowiedniego oświetlenia też tam coś mają. Ja uczę się realizacji każdego filmu po kolei, do światła jeszcze nie dotarłem, ale rzucił mi się ten temat w oczy. Może tam rozjaśnią Ci trochę jak to jest z tym kręceniem w przyciemnionym świetle. Pozdrawiam.
 
Do góry