jaka kamera ?

neuronauta

New member
Witam !

Zastanawiam sie intensywnie nad kupnem kamery jednak jako, ze na specyfikacji sprzetu znam sie srednio (lekko powiedziane) bylbym wdzieczny za jakiekolwiek rady. Potrzebuje kamery HD o dosc wysokiej rozdzielczosci i ostrosci obrazu ze stabilizatorem. Takiej, ktorej mozna byloby uzywac w roznych warunkach oswietlenia. Czegos ze stosunkowo dlugo trzymajacym akumulatorem. Chodzi mi o sprzet, ktory po "rozpracowaniu" moglby sluzyc do nagrywania mniej lub bardziej amatorskich klipów, tak wiec uzywany bylby dosc czesto. To moja pierwsza kamera, nie chcialbym wiec wydawac na nia bajonskiej sumy pieniedzy, wolalbym nie przekroczyc budzetu oscylujacego wokol 2000. Obsluga w Media Markt poleciła mi na poczatek Sony hdr-cx15 lub panasonic hdc-sd60. Czy to dobry wybór ? Bylbym ogromnie wdzieczny za w miare zyczliwe opinie ;]
 

Marek.x

Member
Obie kamery prezentują dość równy poziom jakości obrazu.
Najlepiej ściągnąć jakieś fragmenty nagrań i samemu porównać.
Sony troszkę inaczej nagrywa kolory niż panasonic (w panasonicu trochę
bardziej nasycone) zależy co kto woli.Na korzyść panasonica szersza ogniskowa i stabilizacja optyczna.Sony stabilizacja elektroniczna.
Oczywiście sony cx115 a nie cx15
Przekraczając ten budżet za 2550 kupimy już panasonica sd600 (okrojoną z dodatków wersję sd700)
np tu WROCŁAW PANASONIC HDC-SD600 + HDMI KABEL OD RĘKI (1384180055) - Aukcje internetowe Allegro
to już wyższa półka-lepsza jakość obrazu o tych kamerach sporo napisane w tym wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/pansonic/49517-nowe-kamery-panasonica-hdc-sd700-tm700-hs700.html
Różnica cenowa 1000zł czy warto dopłacić? W w/wym wątku masz sample.Sprawdź to sam.
Pozdrawiam
 

RayBan

New member
stawiam na sony

Ja zdecydowanie polecałbym Sony. Nie ukrywam, ze jestem wielkim zwolennikiem tej marki, bo jeszcze nigdy nie zawiodła moich oczekiwań. Piszesz ponadto, że nie jesteś najmocniejszy w filmowaniu, to może polecę Ci owiedzić forum sony. W zakładce handycam mają zakładkę szkoła handycam, jak w nią wejdziesz to znajdziesz kilka naprawdę nieźle pomyślanych filmów instruktażowych dla amatorów filmowania. Sam choć nie jestem w tych sprawach taki zielony (kończę szkołę fotograficzną) skorzystałem z kilku podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testuję teraz HDC SD800 14,2 mega piksels.
001_P1220913.JPG
__________________
Niesamowita czułość. W nocy i przy słabym oświetleniu nie robi szumów podobnie jak GZ HM 1 JVC. Trochę drożej ale warte są tych pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

Gru

New member
Z całym szacunkiem do obsługi Media Markt ich sugerowaniem bym się nie kierował.. Kumpel kupował niedawno Sony HDR-CX115 i jest zadowolony stosunkiem jakości do ceny. Na Ceneo czy na Allegro wyhaczysz model już od 1200-1300 PLN
 

Paweł177

New member
Jeżeli interesuje mnie nagranie filmu na youtube, podoba mi się KAMERA SONY HDR-CX115, ale chciałbym uzyskać bardziej piękny obraz, a mogę wydać do 2,5 tys, to jaką lepszą kamerę wybrać?
 

Paweł177

New member
Co rozumiesz poprzez "bardziej piękny obraz"? I co nie jest tak z obrazem CX115?

- miałem na myśli obraz lepszej jakości. Np. mam wrażenie, że kamery droższe od powyższej, po użyciu zbliżenia osiągają bardziej wyraźny obraz.Dlatego też pytam o takową kamerę do 2,5 tys zł, nagrywającą obraz wyższej jakości od sony cx115.Czy ktoś mógłby coś doradzić?
 
Do góry