XR350VE czy CX350???

groszek647

New member
Witam!
Zastanawiam się na d wyborem kamery i mam dylemat pomiędzy XR350VE a CX350.
Wiem tyle, że te dwie kamery różnią się od siebie tym, że XR350VE posiada dysk twardy. Czy różnią się one czymś jeszcze? Bądź co bądź, cenowo jest podobnie, więc CX350 chyba powinien w czymś nadrabiać.
Zależy mi na:
-dobrym dźwięku (np. koncerty halowe)
-dobrej stabilizacji
-dobry zoomie (z czego wiem obie kamery taki mają)
-dobrym filmowaniu PRZY SŁABYM ŚWIETLE
Tak więc który model polecacie? A może znacie jakiś inny, lepszy (pod wymienionmymi przeze mnie względami) model w podobnej cenie 3000zł ? Pozdrawiam
 

larek

New member
Witam!
Zastanawiam się na d wyborem kamery i mam dylemat pomiędzy XR350VE a CX350.
Wiem tyle, że te dwie kamery różnią się od siebie tym, że XR350VE posiada dysk twardy. Czy różnią się one czymś jeszcze?
CX350 ma pamięć wewnętrzną 32GB, której nie ma XR350

Bądź co bądź, cenowo jest podobnie (...)
W oficjalnym cenniku Sony różnica wynosi 500zł, więc nie tak znowu podobnie (za 500zł można kupić całą kamerę innej marki :?)

Jak nie zależy Ci na GPS i HDD, to może warto rzucić okiem na CX305. Parametry generalnie takie same (pamięć wewn. 16 GB), a cena zdecydowanie niższa.
 

groszek647

New member
rzeczywiście, cenowo sugerowałem się allegro, gdzie jest podobnie - mój błąd ;)
1. co do GPS, to z czego wyczytałem, to CX350VE też go ma?
2. czy dobrze wyczytałem, że CX350VE różni się od CX305VE tym, że te pierwszy model ma 32GB pamięci i GPS a drugi 16 GB i nie ma GPSa?
3. jak to jest, że XR155E jest tańszy od XR350VE, kiedy ten pierwszy ma 25x zoom optyczny, a drugi model 12x? rozumiem że xr350ve ma o 40 gb wiecej pamieci, ale zeby taka roznica cenowa>?
4. i ostatnie pytanie, jaki model z tych wymienionych (XR350VE, XR155E, CX305E, CX350VE) polecacie?
Wiem, że takie zawracanie głowy może być nużące, ale nie znam się na kamerach, a nie chcę żałować zakupu, muszę być pewny. Zatem który model z tych będzie najlepszy? A może jakiś inny całkiem podacie, biorąc pod uwagę to, co napisałem we wcześniejszym poście, na czym mi w kamerze zależy.
 

larek

New member
Ze strony Sony:
HDR-CX350VE (HDRCX350VE) : Podstawowe informacje : Aparaty i kamery : Sony
HDR-XR350VE (HDRXR350VE) : Podstawowe informacje : Aparaty i kamery : Sony
XR155E: http://www.sony.pl/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr155e#pageType=Overview

Tam znajdziesz również dane techniczne.
ad.1 - ma GPS
ad.2 - tak
ad.3 - XR155E nie ma szerokokątnego obiektywu, nie ma stabilizacji optycznej, matryca ma mniejszą liczbę pikseli. Sony kwalifikuje XR155 do grupy podstawowych kamer HD, modele 3xx juz są zaliczane do zaawansowanych kamer HD, a seria 5xx to już prestiżowe :)
ad.4 - nie polecam XR155, jeśli stać Cię na serię 3xx. XR155 to niższa klasa urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

groszek647

New member
Dzięki za odpowiedź, doceniam, że chce ci się odpisywać ;)
Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy - w spefikacjach na podanych przez ciebie stronach jest napisane, że XR350VE ma "Wyjątkowo czuły przetwornik Exmor R™ CMOS typu 1/4", a CX350VE ma "Wyjątkowo czuły przetwornik CMOS Exmor R™ typu 1/4" . Są one różne, a opisy do nich są takie same... Czym one się różnią? Który lepszy? I, który model nagrywa dźwięk w lepszej jakości, który ma bardziej wytrzymały mikrofon na duże nagłośnienia halowe?
 

larek

New member
Dlaczego uważasz, że te przetworniki w CX350 i XR350 są różne? CX350 i XR350 mają je takie same. Jeżeli chodzi o XR155 to tu typ przetwornika jest też taki sam (CMOS Exmor R) . Różnica jest w liczbie pikseli. Dźwięk we wszystkich tych modelach jest taki sam - DD 2.0. Dopiero seria 5xx ma dżwięk DD 5.1. Czy sprawdza się na koncertach? Nie wiem.
 

groszek647

New member
Pomyliłem się, rzeczywiście przetwornik ten sam.
Dzięki wielkie za odpowiedzi, jestem ci wdzięczny za poświęcony czas ;)
pozdrawiam i wesołych świąt
Bartosz
 
Do góry