TV Sony LCD Bravia 32" a dekoder Cyfry +

uruk-hai

New member
Wszystkim Forumowiczom usznowanie!

Zagłębiłem się Tutaj po lekturze Forum rtv w Wyborczaku, ktoś w swej przytomności podał link - niech mu będzie chwała za ten dobry uczynek :)

Jest to mój pierwszy post na tym Forum, więc drżę mocno by nie wypaść idiotycznie z moim problemem

Wszystko to z powodu niedalekich zakupów, chyba to będzie telewizor LCD Sony - być może LCD Bravia 32" ale jeszcze nie wiem czy będzie mnie stać na serię "V" czy zostanie pieniążków na "S" jeno a dokładnie jaki typ to się okaże...

Zbliżam się do sedna.

Sadząc po lekturze na Forum na telewizję cyfrową HD w Polsce pewnie długo jeszcze będziemy musieli poczekać tymczasem ja mam Cyfrę + i dekoder który będę musiał do tej Bravii podłączyć - oczywiście jest to nieszczęsne "eurozłącze" które ma ograniczoną przepustowość (wybaczcie nie fachowość terminów ale tylko tyle kumam :) ), prezentacje pobieżne które widziałem w sklepach rtv czasem mniej lub bardziej powalały w zależności od podawanego źródła sygnału, ale obraz uzyskiwany z sygnału przesłanego przez to złącze nie powala :cool:

Dekoder ma jeszcze jedno złącze "szeregowe" . Wygląda na to że to takie złącze znane mi z archaicznej Amiga'i 500 i odpowiedniego monitora Commodore C 1084S (to były czasy...)

I teraz nie wiem :oops: czy dobrze kombinuję: czy to złącze (+ odpowiedni przewód ofkorz) mogę wykorzstać by podłączyć tv do dekodera?? Spodziwać się po tym ruchu lepszego obrazu, tak mniemam ?
Bravia LCD 32" nie jedno ma imię wobec tego jaki typ tej rodzinki posiada ewentualnie takie możliwości czyli odpowiedni typ złącza, wygooglowałem tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232

że złącze szeregowe RS-232C znaczy - czy dobrze rozumiem ---> PC?

Niektóre telewizory Sony LCD mają złącza opisywane jako "PC" w specyfikacjach, np tutaj (zresztą to te które mnie gnębią):

http://www.agdrtv.sklep.pl/?m=c&a=dodaj&prod%5B2%5D=6640&prod%5B9%5D=8022&prod%5B10%5D=8023&prod%5B14%5D=8025


A może istnieje jakaś "genialna" przejścówka?? :)

Pozdrawiam i upraszam najmocniej o nie glanowanie mnie jeśli post zamieściłem pod złym adresem,

:blagam:
 
Ostatnia edycja:

Zonk

New member
:)

przykro mi ale złącze RS-232 bynajmniej nie służy do łączenia dekodera z telewizorem :)
jest to złącze przeznaczone do podłączenia dekodera do komputera w celu wgrania nowego firmaware'u na ów dekoder .. żadnego obrazu tym nie puścisz :)

natomiast złącza PC, o których piszą przy okazji Telewizorów to typowe złącza VGA ( takie jak są w monitorach, ale nie w nowych LCD :> )

przy tym co opisujesz pozostaje Ci tylko podłączenie dekodera poprzez EURO ..
mam nadzieję, że teraz trochę jaśniej :) ( i że poprawnie :> )
 

uruk-hai

New member
Wielkie dzięki :)

Wiedziałem ze jestem naptykiem w tej dziedzinie :p

Cóż będzie się trzeba pomęczyć z tym eurozłączem - mam nadzieję że obraz da się ustawić sensowniej niż to co widziałem w sklepie - chciałem już sobie dać spokój z CRT...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawaim!



---------------------------------------------------------------


To jeszcze raz ja Jarząbek...



Oglądając stronke Cyfry zauważyłem dekoder Pioneer BCT 1330

http://www.cyfra.tv/cyfra.plus.zakup_dekodera.html

Zauważyłem że ma kilka innych wyjść/wejść których nie posiada mój wynajmowany od Cyfry + podstawowy sprzet, a mianowicie:

1. wyjście Y/C
2. wyjscie RGB

Czy dysponując tym sprzętem mógłbym wykorzystać któreś z tych dwóch możliwości * - spodziewając się poprawy jakości obrazu w porównaniu z obrazem via złącze "euro" 0 jakte kilka, kilkanaście ... kilkadziesiąt lat oczekiwania HDTV może być nużące)

"euro" to SCART-tak na marginesie?:oops:Spodziewam się:"TAK - odkrywco!:p"

* dźwięk i tak "pójdzie" do Pioneer-owego wzmacniacza ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry