Sony Kdl-40v2000

hobb3

New member
vitoni napisał:
Mam pytanie- czy tuner DVB-T obsługuje kompresję MPEG-4 ? Pozdrawiam


Tuner w tym telewizorze służy do oglądania Freeview, czyli telewizji cyfrowej naziemnej i obsługuje mpeg-2.
 

vitoni

New member
Sony kdl-40v2000

Dzięki-czyli jak rozumiem u nas MPEG-2 to zbędny wydatek pieniędzy,
bo w sumie co można odbierać ?
 

miyake

New member
Czy Sony KDL-40V2000 to dobry wybór?

Witam,
Od kilku tygodniu nosiłem się z zamiarem zakupu nowego telewizora ok. 40 cali.
Buszując po Internecie, natknąłem się na to forum, dzięki któremu znacznie poszerzyłem swoją wiedzę nt. HDTV. Po analizie wad i zalet zdecydowałem, że wolę LCD zamiast plazmy.
Powiem szczerze, że od samego początku poszukiwań myślałem o tv SONY, gdyż do tej pory jestem szczęśliwym posiadaczem starego już 34 calowego CRT z serii KVS... Służy mi wiernie już ponad 10 lat :)
Wybór padł na nową Bravie z serii V o rozmiarze 40 cali. O serii S naczytałem się wiele dobrego, ale również złego... m.in. problemy z czerwienią itp... Wiele osób pisało, że seria V w porównaniu do S jest znacznie lepsza... z racji że na własne oczy widziałem serie S, która może nie powaliła mnie na kolana, ale obraz naprawdę mi się podobał... wybór stał się prosty :) Jedyne co namąciło mi w głowie.... to zapowiadana seria X (Full HD).
Jednak po dawce solidnej lektury i konsultacji z wieloma osobami, doszedłem do wniosku, że zakup Bravi z serii X w tej chwili byłby nijako sztuką dla sztuki... zdaje się że nikt nie nadaje jeszcze w 1080p... druga sprawa to to, że interesuje mnie tv 40 cali... a ponoć zalety 1080p są zauważalne przy większych rozmiarach... np. 46 cali... i wtedy byłby sens zakupić serie X. Zdecydowałem więc, że teraz zakupię Bravie KDL-40V2000, a za 2 - 3 latka (gdy już 40 cali będzie za mało :D )... pomyślę o TV Full HD... będzie to zapewne już następca modelu KDL-46X2000.

Napiszcie proszę, co sądzicie o moim wyborze... czy moje wnioski są słuszne? Czy może jednak już teraz kupić tv Full HD? Zależy mi na tym, by pooglądać już mistrzostwa świata na nowym telewizorku... a ztcw niestety seria X w rozmiarze 40 cali będzie do zdobycia dopiero na jesienie (wersje 46 można z różnych źródeł załatwić w kilka dni... no ale jednak cena straszy, raz że 46 cali... dwa nowość).

Proszę o konstruktywne uwagi... raczej tylko odnoście Sony... aczkolwiek może ktoś zaproponuje coś innego producenta... mimo że tv już zamówiłem... gdyż dla mnie Sony zawsze było na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam.
Michał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
seria 40 V 2000 - pojawi sie za kilka dni tak ,że o szczegóły bedzie na dziś raczej trudno.
Ale jeśli szukasz już dziś Ful HD - to jedyne dostępne oceniane jako NR 1 na świecie- to telewizory 45 GD 1 Sharpa lub 65 GD 1 Sharpa.
Jeśli idziesz w kierunku Full HD - to Sharp na ostatnich testach z sygnału HD wymiótł konkurencję . Wyrazistość obrazu , szczegóły , głębia - był bezkonkurencyjny.
Jeśli masz watpliwości poproś o prezentację w domu i sprawdź na własne oczy .
A konkurencja do najlepszych chwil w MŚ w piłce nożnej - to plazma Pioneer 50" , oraz JVC HD Ila 56 "
w Mniejszych rozmiarach wejdą wkrótce najnowsze modele Sharpa 37 GE1.
pozdrawiam
 

miyake

New member
kiki napisał:
witam
seria 40 V 2000 - pojawi sie za kilka dni tak ,że o szczegóły bedzie na dziś raczej trudno.
Ale jeśli szukasz już dziś Ful HD - to jedyne dostępne oceniane jako NR 1 na świecie- to telewizory 45 GD 1 Sharpa lub 65 GD 1 Sharpa.
Jeśli idziesz w kierunku Full HD - to Sharp na ostatnich testach z sygnału HD wymiótł konkurencję . Wyrazistość obrazu , szczegóły , głębia - był bezkonkurencyjny.
Jeśli masz watpliwości poproś o prezentację w domu i sprawdź na własne oczy .
A konkurencja do najlepszych chwil w MŚ w piłce nożnej - to plazma Pioneer 50" , oraz JVC HD Ila 56 "
w Mniejszych rozmiarach wejdą wkrótce najnowsze modele Sharpa 37 GE1.
pozdrawiam

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Tak jak pisałem... z Full HD raczej się wstrzymuje z racji minimalnej ilości materiałów 1080p, a nie zamierzam ściągać trailerów i innych demówek 1080p tylko po to, żeby nacieszyć oczy (oczywiście nie omieszkam zrobić tego kilkakrotnie, ale patrzę raczej realnie na to, co oferują teraz i w najbliższej przyszłości operatorzy TV SAT). Telewizor będzie służył głównie do oglądania zwykłej telewizji (cyfra+ / TPS / Digital+) narazie na tunerze Ferguson 8018 (w planach mam zakup odbiornika sat HDTV) no i oczywiście wszelakiej maści produkcje na DVD. Być może będę odtwarzał również filmy z komputera.
Wracając do KDL-40V2000 to opierając się o zachodnie fora w porównaniu do starszej serii S jest baaardzo duża różnica, ogólnie nie znalazłem żadnego narzekania w przeciwieństwie do S.
Reasumując tak jak pisałem... na tą chwile raczej HD Ready... o telewizorku Full HD pomyślę za 2-3 lata, a może później... zależy jak rozwinie się rynek nadawców. Z obecnie planowanego telewizorka napewno ucieszą się za kilka lat dzieci :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
no to w klasie HD ready - sprawdź jeszcze
40 JVC s 70
40 Samsung M 61
oraz
37" JVC M 60
37 Sharp GD7
37"Loewe Xelos
-------------------------
to extra klasa - na dzis
pozdrawiam
 

anad13

New member
Sony KDL - 40V2000

Sądze że z LCD którego wybrałeś powinieneś być zadowolony - pod warunkiem że będzie conajmniej taki jak poprzednik, a miejmy nadzieję że będzie lepszy. Jedynie do czego przyczepiano się w testach serii V to z byt mały poziom czerni (jak w większości LCD).
A jeżeli już brałbym coś innego pod uwagę to jedynie Loewe Xelos ewentualnie Sharp.
Pozdrawiam
 

Tigr

New member
anad13 napisał:
Sądze że z LCD którego wybrałeś powinieneś być zadowolony - pod warunkiem że będzie conajmniej taki jak poprzednik, a miejmy nadzieję że będzie lepszy. Jedynie do czego przyczepiano się w testach serii V to z byt mały poziom czerni (jak w większości LCD).
A jeżeli już brałbym coś innego pod uwagę to jedynie Loewe Xelos ewentualnie Sharp.
Pozdrawiam

Też jestem zdecydowany na KDL-40V2000(finalizuje zakup), choc trochę się boje czy będę słyszał wentylatorek, który w starej wersji V ponoć był słyszalny:???:

Pozdrawiam
 

ThYX

New member
Tigr napisał:
Też jestem zdecydowany na KDL-40V2000(finalizuje zakup), choc trochę się boje czy będę słyszał wentylatorek, który w starej wersji V ponoć był słyszalny

Odezwij się po zakupie i napisz parę słów o tym tv. Bardzo podobał mi się v40 więc V2000 jest jak dla mnie obecnie nr 1.
 

Paolo

New member
Dzisiaj w MM uslyszalem, ze z Palacu kultury pod koniec roku maja byc nadawane 4 kanaly (pewnie TVP1, TVP2, TVP3 i ...), do odbioru ktorych bedzie potrzebny tuner DVB....
I w tym momencie moj czerny kon samsung R72 ustapil miejsca sony.
Pytanie czy na pewno ten tv - V2000 (32 lub 40 cali) ma taki tuner????
 

Gatekeeper

New member
Wszystkie V2000 posiadają tuner DVB-T i coś mi się zdaje, że ta nowa seria nie ma już wentylatorów na tylnim panelu.....

Słyszałem natomiast, że ma się w niedługim czasie pojawić nowa rewizja serii V2000 z dwoma złączami HDMI - czy ktoś może to potwierdzić ?


pozdro
 

mironek

New member
Witam wszystkich!
Widzę, że mamy ten sam problem.
Również przymierzam się do zmiany telewizora z poczciwego CRT (SONY KV-29LS60) na LCD. Moim Faworytem jest SONY BRAVIA KDL-40V2000.
Dopiero niedawno pojawił się w sprzedaży.
Jeżeli chodzi o recenzję to warto przeczytać to:
http://www.lyris-lite.net/kdl32v2000_review.html
Co prawda mniejszy rozmiar ale ta sama seria więc parametry identyczne.
Miałem okazję wczoraj dzieki uprzejmości sklepu JONCZAK w Centrum Handlowym MANHATTAN w Gdańsku (http://www.jonczak.pl ) testować ten telewizor przez jakąś godzinkę. Dla mnie rewelacja. Mnóstwo opcji regulacyjnych pozwalających dostosować obraz do wymagań użytkownika. Jeżeli chodzi o czerń to idealna pod warunkiem, że telewizor nie będzie grał na ustawieniach fabrycznych: np regulacja podświetlenia panelu - fabrycznie ustawiona zbyt wysoko i wiele innych. Kolory wyraziste: czerwień krwista, zieleń soczysta, niebieski głęboki.
Niestety przy materiałach SD (standard definition) trzeba się liczyć, że będzie to wygloądało gorzej.
Zasadniczym powodem moich testów było stwierdzenie jak będzie wyglądał obraz na tym TV po podłączeniu mojego starego DVD (DVP-NS900V), który nie posiada HDMI, nie upscaluje i nie ma progresywnego skanowania.
Testowane podłączenia: SCART (EURO) RGB, COMPONENT
Testowane filmy: Gwiezdne Wojny - Imperium Kontraatkuje, Indiana Jones - Poszukiwacze Zaginionej Arki, Gladiator.
Czerń - rewelacyjna - Szczególnie dobrze widoczna w Gwiezdnych Wojnach w scenach pojedynków pojazdów odbywających się w kosmosie.
Odwzorowanie szarości - bardzo dobre - Gladiator rozdział 12 - panoramna Rzymu.
Kolory - naturalne - Indiana Jones - sceny ze zbliżeniami twarzy w pierwszych sekwencjach filmu oraz sekwencje ucieszki z dżungli.
Niestety połączenie analogowe z przeplotem ujawnia niedoskonałości typu poszarpania krawędzi w dynamicznych scenach, rozmycie szczegółów wynikające z przeskalowywania, widoczny szum z bliskich odległości.
Do dalszych testów obsługa sklepu udostępniła mi DVD Panasonica model S52 niestety nie miałem okazji przetestować po HDMI - brak kabla.
Próba odbyła się po komponencie z ustawieniem 576p - brak znaczących różnic. Ponieważ nie znałem tego modelu nie mogłem eksperymentowac zbytnio z ustawieniami.
Jeżeli ktoś ma doświadczenia z sygnałem po HDMI to proszę o informację.
Pozdrawiam - Mirek
 

Tigr

New member
ThYX napisał:
Odezwij się po zakupie i napisz parę słów o tym tv. Bardzo podobał mi się v40 więc V2000 jest jak dla mnie obecnie nr 1.

Telewizor kupiony, ale czekam na dostępnośc w magazynie;-(
W tym tygodniu mam go juz miec w domku!!:D
 
Do góry