KDL-40A11 vs. KDL-40V2000

mironek

New member
Witam serdecznie!
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zmiany mojego starego CRT (KV 29LS60) na nowy, zupełnie płaski telewizor LCD lub PLAZMOWY. Właściwie po głębszym przeanalizowaniu zalet i wad tych technologii zdecydowałem ostatecznie, że będzie to LCD. Jeżeli chodzi o markę to od wielu lat korzystam z produktów SONY:bober: i nigdy mnie nie zawiodły więc też jestem już zdecydowany szczególnie, że ceny są dość atrakcyjne.
Rozważam następujące modele:
KDL-S40A11, KDL-40S2000, KDL-V40A11, KDL-40V2000 i ewentualnie jeżeli pojawi się w sprzedaży KDL-40X1000 (full HD) o ile mnie cena nie porazi.
Wiem z lektury postów, że jakość obrazu jest ściśle uzależniona od jakości sygnału. W sklepie na telewizorach przewaznie deomonstrowane są materiały HD więc obraz jest rewelacyjny.
1. jak to się będzie miało do zwykłej osiedlowej kablówki i DVD (odległość od telewizora 2,5 - 3 m)?
2. mój odtwarzacz DVD (DVP-NS900V) posiada wyjścia EURO z RGB oraz COMPONENT. Na CRT obraz po EURO-RGB żyleta ale jak na LCD?
3. jaki wpływ na jakość obrazu ma PROGRESSIVE SCAN - odtwarzacz nie ma tej opcji - czy czeka mnie zmiana playera?
4. czy róznice pomiędzy modelami S i V są na tyle istotne, że któryś z nich jest zdecydowanie lepszy?
5. na ile istotne są różnice pomiędzy wcześniejszymi modelami (S40A11, V10A11), a tegorocznymi (40S2000, 40V2000)?
To chyba tyle na początek. Z góry dziękuję za opinie i porady - Mironek
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
seria 2000

4. seria V jest lepsza, najlepiej sam zobacz w sklepie;
5. seria S20xx w porównaniu SxxA10 ma :
- nowy panel S-PVA
- elektronikę Bravia Engine
- dźwięk True Surround
- cyfrowy wzmacniacz
- "PIP"
- "kocie oko" czyli czujnik światła
- cyfrowy tuner DVB-T

Seria V ma dodatkowo układy polepszające obraz "Live Colour Creation"(w sklepach maj), X jak już wiesz panel Full HD, masę elektroniki polepszającej obraz, Virtual DPL II i 2 x HDMI (czerwiec)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na analizę nowych modeli trzeba poczekać kilka dni. Będzie za kilka dni w dostawie. Na podstawie dotychczasowych spotkań seria V - przedstawiała się znakomicie - seria S - niestety nie.
TV 40" wiele osób - oglada z odległości 3 metrów i bardzo sobie chwala jakość nawet w Palu.
Określ też cenę - bo rozbieżność cenowa jest olbrzymia
Ale ja się wstrzymuję - do nowych modeli.
 

blaz

New member
co do nowch TV panele S-PVA są we wszystkich nowych Braviach serii KDL-s/v/x/ 20xx oprócz 26"
Nowe Tv mają dużo bardziej zaawansowane ustwiania obrau od serii S co do różicy między starą S a nową obraz prawie taki sam oczywiście lepiej to świeci jaśniej i faktycznie lepszy kontrast.

poczekajmy jeszcze pare dni na nowe V
i niecerpliwie na X
 

musti

Banned
Co do full HD, to w czerwcu będzie dostępny KDL-46X2000 - inne modele - mniejsze i większe :) w późniejszym terminie, czyli raczej po wakacjach...
 

c1

New member
KDL-V40A11 i KDL-40V2000 - glowna roznica

Mozna prosic o krotki komentarz jaka jest glowna roznica miedzy modelami KDL-V40A11 a KDL-40V2000 ?
c1.
 

arconx

New member
Według mnie KDL-V40A11 to ten sam telewizor co KLV-V40A10, tylko z wbudowanym dodatkowo tunerem DVB. Natomiast KDL-40V2000, to zupełnie nowy model z nowymi rozwiązaniami technicznymi. Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. Swoją drogą nie wiem czy warto dopłacać do KDL-40V2000 skoro KDL-V40A11 ma prawie to samo, a jest tańszy.
 

musti

Banned
Róznice KDL-40V2000 w stosunku do KLV-V40A10:
- nowy panel S-PVA
- elektronika Bravia Engine
- Live Colour Creation
- dźwięk True Surround XT Virtual
- cyfrowy wzmacniacz
- "PIP"
- "kocie oko" czyli czujnik światła
- cyfrowy tuner DVB-T
- maskownica głosników z tworzywa - w starych był materiał, który z czasam może się zniszczyć/zabrudzić.

Nowe modela są już w sklepach nawet w tych "dla idiotów". Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, obraz pierwsza klasa nieco lepszy w szczegółach niż poprzednik.
 

tomniew

New member
Witam
Jestem tu nowy, i moja przygoda z "plaszczakami" dopiero sie zaczyna.
Od kilku miesiecy rozmyslam o LCD lub plazmie (ok 40"). Obecnie mam 32" TV Sony i do tej firmy mam slabosc :). Chodzilem po roznych MM i ogladalem, ogladalem... (Wiem, ze powinienem obejrzec w domu, bo to przesadza sprawe). Moj wybor wstepny to Philips 42 " 9830:).
I teraz prosba, o porownanie omawianych w tym watku TV Sony z wybranym przeze mnie Philipsem ?
Moje preferecje to kablowka (90%), troche dvd, czasem avi z notebooka. TV ma sluzyc ok 10 lat, cyfry nie kupie bo nie warto, polsatu tym bardziej :).
A moze dac sobie spokoj z fullHD i wybrac mniejsza rozdzielczosc, a nawet plazme ? (ale Sony !:)).
Kiki, chyba powoli dojrzewam do prezentacji :).
Pozdrawiam, tomniew
 
Do góry