Sony seria S (klv-s32a10e, klv-s40a10e)

ela

New member
Ponieważ cała seria bazuje na tych samych parametrach omawiamy wszystkie wielkości w tym wątku.



Telewizor LCD BRAVIA z serii S
Wejście HDMI™
1366 x 768
DolbyVirtual / BBE Digital
Cyfrowy filtr grzebieniowy 3D PAL
Wejście komputerowe
Czujnik światła
Zatrzymywanie obrazu w obrazie


Będe wdzięczna za napisanie paru słów na temat tego LCD przez kogoś kto go ma, chodzi o napisanie w paru słowach zalet i wad tego LCD.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gabor

New member
Witam. Ja go mam od pół roku /prawie/. Zalety?, może napiszę o wadach... nie ma ich. Cokolwiek by na jego temat nie powiedzieć i wymyśleć, to trudno się do czegoś przyczepić. Współpracuje z tunerami satelitarnymi /Cyfra+ -Ferguson 7018 i Thomson DSR436/, DVD Denon 1920, amplituner Denon 1906, laptop - bardzo dobrze sobie radzi.A porównuję go ze stojącymi w innych pokojach trinitronem 29" 100Hz, oraz 19" LCD Philipsa, więc o czerni też mam na bieżąco pojęcie.Sygnał ten sam, bo w domu jest rozprowadzona mini kablówka.No a teraz o zaletach, same..,
 

ela

New member
gabor

Wielkie dzieki, wreszcie ktos odpowiedzial na moje pytanie, mozesz napisać cos więcej o jego zaletach ? jaki jest obraz po HDMI z DVD Denon 1920 ?
jest duza roznica niz przez RGB ? przy zakupie tego LCD jakie rozpatrywales inne LCD do wyboru ?

Pozdrawiam
 

gabor

New member
Witam.Przymierzałem się do plazmy Pioonera, ale w końcu zostałem fanem klubu LCD, a że jednak wierzę w marki /a wielokrotnie się przekonałem, że mam rację/ wziąłem do testów Sony 32"V i 40"S . Różnic w obrazie trudno się dopatrzyć, przy filmie "Dom Latających Sztyletów" /bardzo dobry do oceniania obrazu i dżwięku-ten dżwięk jest tu niesamowity/,gdzie barwy oddawane przez telewizor odgrywają ogromną rolę, nie widziałem różnicy.Oczywiście wrzuciłem płytę testową, no i nic, lekka różnica na czerwonym kolorze na korzyść V. Ale ten model zdyskwlifikował się przez wentylatorek lekko szumiący w nocy. A ja nie po to uciekłem pod miasto do fantastycznej ciszy, żeby mi w nocy coś przeszkadzało i to za własne pieniądze. Różnice przy zastosowanie różnych połączeń nie są duże, ale HDMI przy skalerze 720 daje najostrzejszy i bardzo głęboki obraz. Można powiedzieć obraz brzytwa. A kolory? Proszę wziąć wyżej wymieniony film i wybrać się na testy.Tak więc w zasadzie wentylator zdecydował, że zdecydowałem sie na serię S a nie V. Oczywiście pozostało nadal coś takiego, że porónuję obraz telewizorów gdzieś tam włączonych, jak narazie jest tylko jeden telewizor który chciałbym mieć, to Sony serii X. Ale go jeszcze nie widziałem, a jak zobaczę, to może się okazać że wcale nie jest tak powalający. Pożyjemy, zobaczymy.
 

ela

New member
gabor
sprawdzales moze jak chodzi ze zwyklej anteny ? czy w modelu S nie slychac wentylatora ? czy duze ma mozliwosci ustawien, np. obrazu ? z jakiej go odleglosci ogladasz ? czy glosniki wystarczajaco glosno graja do zwyklego odsluchu ? przepraszam za tyle pytan ale chce kupic ten TV a ty jestes jedynym na tym forum , ktory mi odpowiada na pytania, chyba ze nikt na tym forum nie posiada tego LCD ;)

Pozdrawiam
 

gabor

New member
Witam.Jeżeli zewnętrzna antena jest dobrze ustawiona, bez cieni to obraz jest zupełnie dobry. Odbieram z takiej anteny Polsat /nie ma go w pakiecie Cyfry/, i naprawdę da się spokojnie oglądać, chociaż do sygnału z satelity nie umywa się w żaden sposób. Dżwięk jest bardzo dobry, ogromna przestrzeń, przy sygnale stereo czy jeszcze lepiej dolby sourrund tracimy kontrolę gdzie są głośniki. Kino domowe włączam głównie do płyt, więc na codzień pracują głośniki telewizora. Na brak głośności nie można narzekać, nie zdarzyło mi się nastawić jeszce nigdy na full, oczywiście oprócz prób. Nic przy tym nie trzeszczy, nie wzudza się, dżwięk bardzo czysty, o bardzo szerokim paśmie, spokojnie można słuchać muzyki ze stacji muzycznych. A co do wentylatora - nie ma go. Ale po długiej pracy telewizora /u mnie gra on non stop sobie a muzom, nikt nic nie ogląda, ale włączony musi być./, jest tył tylko lekko ciepły, więc o przegrzewaniu nie ma mowy.Wielu ustawień w menu nie ma, ale są wystarczające, kilka ustawień obrazu i dżwięku wpisanych na stałe, oraz możliwość wybrania własnych, a także różne ułatwienia jak nadawanie włsnych nazw zaprogramowanym stacjom czy wyjściom, żebyśmy np.wiedzieli że AV1 to jest Denon itd. Jest również możliwość zatrzymanie obrazu w okienku lub na całym ekranie i trochę innych rzeczy. Wszystkie podstawowe ustawienia wybieramy bezpośrednio z poziomu pilota, bez zagłębiania się w menu, no z wyjątkiem jednego - nie wiadomo dlaczego aby wyłączyć głośniki /a to jest potrzebne przy słuchaniu dżwięku z zewnętrznego żródła - kina domowego/, trzeba się mocno wbić w środek menu. Tak, to jest ten minus, ale na szczęście osłodzone tym, że wybieramy na ile je wyłączamy. Bardzo dobrze pracuje formatowanie obrazu, mam ustawione na Smart /automat/ i w zasadzie już nie interesuje mnie jaki leci format ze żródeł /no, podparte to jest odpowiednim ustawieniem w tych żródłach - tunery, DVD/. Dobrze też się sprawdza automatyczne dopasowanie do zewnętrznych warunków oświetleniowych.UFF, chyba wystarczy.
 

ela

New member
gabor

WIELKIE DZIĘKI !!!, żeby tak wszyscy odpowiadali na zadane pytanie to by było super !

W razie jakis watpliwosci , moge liczyc jeszcze na Ciebie ? ;)

jeszcze jedno , jak działa telegazeta ? czy telegazeta jest na calym ekranie czy mozna ja podzielic na pół z obrazem ? w jakiej cenie i gdzie kupileś ten LCD ?

Pozdrawiam
 

gabor

New member
Telegazeta jest na całym ekranie, można ją tylko włączyć z obrazem lub bez, czyli bez bajeru, chyba. Piszę niepewnie ponieważ ja nigdy nie korzystam z telegazety, wolę internet, prasę, książki itd. Kupiłem go w salonie Sony z 5-letnią gwarancją, ale za pośrednictwem ich sklepu internetowego, więc wyszła średnia cena między tym co oferują powiedzmy na Allegro a cennikiem Sony. Pytałaś jeszcze o odległość, oglądam programy z 3-3,5m /zależy w którym miejscu kanapy siedzę:D/ i to jest dobra odległość do codziennego oglądania, ale przy idealnym sygnale /chociaby DVD/ można podejść pod sam telewizor. O smużeniu i kątach też zpomnij, oglądać można zupełnie z boku, jak to tylko możliwe i obraz nie zmienia swoich parametrów. No i oczywiście wykonanie, jak w dobrej klasy samochodzie, wszystko doskonale spasowane, sprawiające solidne wrażenie. A 5 lat gwarancji z doskonale rozbudowanym serwisem Sony chyba też jest ważne.
 

ela

New member
Witam ponownie

Mozesz cos napisac jeszcze na temat czerni w tym LCD, bo wole to uslyszec od Ciebie jako uzytkownika,

bo po przeczytaniu dwoch recenzji w niby periodykach na temat sprzetu audio-video rece mi opadly, chyba jestesmy oszukiwani przez ludzi piszacych w nich, cytuje :

Miesiecznik Video-mix , cytuje :" Czern i biel sa odtwarzane bez zarzutu, telewizor odtwarza 16 poziomow szarosci w 16 stopniowej gradacji ....

http://www.sony.pl/res/attachment/file/88/1138634696088.pdf

a w drugim miesieczniku Audio-video : cytuje " Zawiodla calkowicie czern w tym LCD , ktorej praktycznie nie ma .... "

polecam te artykuly wszystkim fanom LCD i Plazm poniewaz wydaje mi sie ze jestesmy robieni w jajo nie tylko wielkanocne !

przestaje juz czytac te gazety bo szkoda pieniedzy na te pseudo testy, polecam przeczytac inne testy zawarte w tego typu gazetch , to wlos sie jezy na glowie ! jak sie porowna kilka gazet .

Pozdrawiam
 

ArturKania

New member
Ostatnio wybrałem się do Galerii Mokotów i wkońcu zobaczyłem obraz na płaskich telewizorach który mi się podobał .Zaszedlem do rtv-euro-agd i oglądąłem :

1) LCD Sony KLVV40A10E za 13 tys
2)Plazma-Sony KEW 50 A10E za około 25 tys.

Trudno powiedzieć ile było w pozytywnym wrażeniu zasługi sygnału testowego ale po raz pierwszy byłem zadowolony z tego co w telewizorze widzę.Nawet w plażmie obraz mi się podobał bardziej .No i te 50 " .Ale cena niebagatelna ,no i jakoś nie mogę się przekonać do plazm.

Dlatego chyba dla mnie na dzień dzisiejszy nr.1 jest KLVV 40 A10 E .Ale jeszcze zwlekam z zakupem.
 

Mure

New member
sony KLV-S32A10

Witam.
Od 2 dni mam ten telewizorek (32 a nie 40), moje poszukiwania trwały ok. 1 mies. Na końcu miałem dylemat w wyborze między: Panasonic 32lx60, Sharp P55 a Sony. Wybór padł na Sony i nie żałuję; to co najważniejsze w tv, czyli obraz rewelacja :).
 

Mure

New member
Sony

Czerń jest ok. Nie występują czrne plamy tak jak w LG lub Samsungu: wiele modeli tych producentow ogladałem w MM i obraz zupełnie mi nie odpowiadał. Wszystko jest jednak kwestią gustu. Najlepiej osobiście ocenić obrazy na wszystkich telewizorach będących w kregu zainteresowania.
Sony posiada większy zakres regulacji jasności obrazu w porównaniu np. z tv Panasonic.
Pozdrawiam
 

sebastian1312

New member
A co możecie powiedzieć na temat czerwieni?

Oglądając w sklepie film testowy Sony HD wyraźnie widać, że seria S wyświetla czerwony jak różowy, choć można to delikatnie zminimalizować przez korekcję ustawień.

Jak jest w domu, bardzo się to rzuca w oczy?
 

Mure

New member
Sony KLV S32A20

Podczas kupwania i porówań z innymi LCD nie zauważyłem takiego przekłamania barw (różowy zamiast czerwonego). W tej chwili mam podpiętą cyfrę +, ustawienia (tryb obrazu) fabryczne i czegoś takiego nie zauważam, może jedynie przy jaśniejszych odcieniach czerwieni. Przy okazji sprawdzę na DVD, lecz i w tym przypadku nic mi dotąd nie przeszkadzało:). Może gdybym obok w tej chwili postawił inny LCD o odmiennym wyświetlaniu czerwieni bardziej by mi sie to rzuciło w oczy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kotek

New member
Sony Bravia KDL W 40 A 11 E SILBER

Witam.Od okolo 10ciu dni jestem szczesliwym wlascicielem 40to calowego telewizora Sony Bravia KDL W 40 A 11 E SILBER. Telewizora szukalem okolo 1 miesiac. Mialem ciezki orzech do zgryzienia, czy wybrac plazme czy LCD.Wybralem wpierw 3 modele w tej wielkosci, ktore mialy wg mnie najlepsza jakosc obrazu (jak na polskie warunki- cyfra, polsat), panasonic TH42PV500 (plazma),(42PV60 mimo bardzo dobrej ceny odrzucilem ze wzgledu na badziewny wyglad- dla mnie wazna sprawa ;) ), Pioneer PDP 436 FDE (plazma) i Sony KDL W 40 A 11 E, pierwsze 2 modele mialy rewelacyjna czerń, obraz super (mowa o zwyklym sygnale(TVN, Polsat), nie HD) choc sony niewiele im ustempowal pod tym wzgledem. Pioneera odrzucilem jako pierwszego za zbyt wysoką cene i to bez stopy i glosnikow. Ostatecznie wybralem sony (LCD) ze wzgledu na duze naswietlenie mojego pokoju(6 okien w łuku)czyli cos na co bardzo niewielu zwraca uwage a co jest bardzo wazna sprawa, plazma w ogole nie nadaje sie do dziennego ogladania, szklana powierzchnia odbija wszystko jak lustro co uniemozliwia swobodne ogladanie.Cechy sony zostaly opisane wyzej, nic dodac nic ujac, wszystkie serie sony- s,v i w to rewelacja, przy W dochodzi jeszcze super naglosnienie i super wyglad
:) .Aha natralnie przy sony nie trzeba ekstra placic za stope.
 

izon

New member
Sony 32 A 10

Witam.Niestety z powodu wad mechanicznych musze wymienic mojego 26 calowego Samsunga R51B na cos innego do 5000 a wiec moze byc i 32 calowy aczkolwiek z naciskiem zeby jednak byl tanszy.W oko mi wpadl wlasnie Sony a wiec bardzo prosze o jakies opinie na temat tego LCD i porownanie do Samsunga ewentualnie jaki inny model by wybrac?Ogladam przede wszystkim cyfre+ i uzywam PS2 a w przyszlosci xbox360 i DVD.Pozdrawiam i licze na pomoc.
 

ela

New member
Coś brak odpowiedzi a mam jeszcze kilka pytan, np. jak to jest ze skanowaniem progresywnym w Sony S40A10 bo przeczytalam na jednej stronie , ze ten model tego nie ma .

Pozdrawiamjavascript:void(null)
 
Do góry