Problem Sony Bravia! Wypalony znaczek?

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Posiadam od 3-4 lat TV Sony KDL-26T3000 i nigdy nie było z nim problemów.Mam do niego podlączony sygnał antenowy (kablkówka analogowa), dekoder HD przez HDMI oraz PS3. Wczoraj pojawił się następujący problem:

Odpalam sobie PS3 i nagle na zielonym tle menu widzę jakby przebicie z TVP1, ale widać sam znaczek, bez przebitki obrazu, pomyślałem, że przebija, więc odłączyłem antenę, ale nie pomogło, odłączyłem też dekoder, również nie pomogło. Myślałem, że to nie może być przebitka, ponieważ nie przebija obraz a sam znaczek "TVP1 Na Żywo" (Przypomniałem sobie, że poprzedniego dnia do 1 w nocy na TV oglądana była jedynka - Opole), pomyślałem, że mi się wypaliło, ale czy to możliwe? Potem na obrazie z dekodera na jakimś jasnym tle też zobaczyłem ową jedynkę, jednak z kolejnymi godzinami traciła jakby na intensywności. Wczoraj jednak do 1 w nocy oglądany był Eurosport HD (mecz djokovic - federer) I co? I dzisiaj oprócz prawie niewidocznej już jedynki pojawia się na menu z PS3 znaczek Eurosportu HD!

Co się dzieje? Co robić? Mam TV ciągle na gwarancji, czy to możliwe, że znaki się wypaliły? Dlaczego jedynka straciła na intensywności?

Warto wspomnieć, że przy grze na PS3 czy oglądaniu TV jest to praktycznie niewidoczne, można to zauważyć na obrazie w jednym kolorze i trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby to zobaczyć.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Powidoki w plazmach są i na LCD także.
Poczytaj "głębiej" to forum i forum sąsiednie.
 

Peek

New member
Bez reklam
No właśnie bo jedynka jest juz prawie, że niewidoczna, Eurosport zniknął, a jak przeglądałem sobie PSN to nie chcą zejść kwadraciki z PSN.

Czyli to wsyzstko zejdzie po jakimś czasie?

Pozostaje pytanie, dlaczego to zaczęło sie robić teraz a wcześniej sie nie robiło, a moze wcześniej nie zauważałem?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czyli kolega digitalus ma rację, że TV LCD nie są takie super i wolne od tego problemu...żadna technologia nie jest idealna.
Zapuść biały ekran na dłuższy czas i zobacz czy pomoże.
Co do gwarancji to raczej problemu powidoków nie obejmuje.
 
Do góry