Nowa kamera Sony NEX-VG10

Gucio50

New member
Bez reklam
Kamera ma wejść na rynek z ceną $1999 wraz z obiektywem 18-200mm, jako
Pierwsza na świecie konsumencka kamera HD z wymiennymi obiektywami


Jest tu ładny film pokazujący niektórw cechy/funkcje tej kamery
Ma mocowanie różnych obiektywów, w tym od Sony Alfa i aparatów Sony NEX(jakżeby inaczej :-D).
Sony NEX-VG10 nowa kamera ze zmiennymi obiektywami



Cena na rynku USA to 2000$, pewnie u nas będzie droższa, ale i tak jakieś 8000 za kamerę z obiektywem, to nieźle.

Pewnie żona pozwoli mi za rok na wakacje, no może za 2. :mrgreen:

Na stronie Sony,
Nowa kamera Handycam? NEX-VG10E : Sony, jest więcej szczegółów.
Oto parę cytatów ze tej strony Sony:-

Duży przetwornik obrazu

Przetwornik Exmor APS HD CMOS jest 20 razy większy od przetwornika CMOS używanego w standardowych kamerach. Nagrywaj wspaniałe filmy z małą ilością zakłóceń, rób zdjęcia w rozdzielczości 14,2 megapiksela z niesamowitym efektem rozmycia tła.

Wysoka jakość dźwięku

Zintegrowany mikrofon stereo Quad Capsule Spatial Array zapewnia wyraźny dźwięk w stereo i niezwykłą kierunkowość – idealny do wyróżnienia rozmowy lub dźwięków na pierwszym planie.

Różnorodność obiektywów

Umożliwia zamontowanie wielu wysokiej jakości obiektywów z bagnetem typu E, a za pomocą specjalnego adaptera także 30 obiektywów z bagnetem A i obiektywów Carl Zeiss® od Sony. Załóż odpowiedni obiektyw, by nadać scenie unikalny wygląd.


Filmy w kinowej jakości Full HD z twórczą kontrolą lustrzanki cyfrowej

Handycam® NEX-VG10E to nowa, innowacyjna kamera HD, która łączy w sobie najwyższą jakość obrazu z twórczą kontrolą i elastycznością lustrzanki cyfrowej. Podłącz do kamery obiektyw do lustrzanki cyfrowej Sony, by uzyskaćartystyczne rezultaty, których nie osiągniesz nagrywając innym sprzętem. Filmuj w HD bez ograniczeń i ciesz się twórczą wolnością.


Wysoka wydajność dla kreatywnego operatora

Kamera Handycam® NEX-VG10E jest idealna dla operatorów i artystów, którzy chcą mieć twórczą elastyczność i uzyskać kinowe rezultaty. To kompaktowa i prosta w obsłudze kamera, która nagrywa filmy w Full HD i zdjęcia w rozdzielczości 14,2 megapiksela (co oznacza, że nie musisz nosić z sobą dodatkowej lustrzanki cyfrowej). Idź, gdzie chcesz mając pewność, że zintegrowany mikrofon stereo pozwoli nagrać czysty dźwięk, a obrazy będą miały o wiele mniej zakłóceń, dzięki bardzo dużemu przetwornikowi.


Mam kamery Sony HDR-XR 520/550. Jak je kupowałem w zeszłym i w tym roku to pierwsze ceny w Saturnie lub EuroAGD były w okolicy 7000-7500. To za tego NEX-1 2000$ to cena umiarkowanie wysoka. Poczekajmy z 8-10 miesięcy przyjdzie maj 2011 a cena bedzie pewnie na poziomie 6000.

No i najważniejsze, RABAT. Dzwoniłem do Wrocławskiego centrum Sony, Maja taka promocje. Jak się oddaje stary sprzęt Sony(Mam w piwnicy kamerę SONY Stamina z przed 7-8lat) to daja 20-25% rabatu. 8000*0.8=6400:krol:

W tej chwili, moje kamery, zaspakajają mi moje wszystkie potrzeby. Nie wiem, czy na mój Tv 52" nie są one "aż nadto".

Ale powiedzmy za 3 lata. Kupię Tv 100", to kto wie czy nie będę "musiał, dla żony" kupić tego NEX-a lub takiego jaki wtedy Sony będzie miał w ofercie. Może prztwornik 35mm, albo 3D:confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry