Współpraca kart A-DATA i innych z kamerami Sony FULL HD

mystaloba

New member
Niedawno zakupiłem kamerkę Sony HDR-CX305EB i pomyślałem sobie, żeby zakupić dodatkową pamięć flash. Znalazłem ciekawą ofertę [cena-260zł na allegro] karty A-DATA SDHC 32GB class 10.Chciałem się zapytać Was, czy ktoś posiada takową kartę a jeżeli tak to jak się sprawuje przy nagrywaniu, odtwarzaniu materiału wideo FULLHD ?
Jest jeszcze jedna ciekawa karta za rozsądną cenę [około 330zł] ~~> Pretec SDHC 32GB 233x class 10. Coś więcej wiecie o niej ? Warto ją zakupić ?
Czy może nie warto bawić się w zakup mniej znanych kart i kupić SanDisk SDHC 32gb Ultra II class 4 ? Ale czy ona poradzi sobie z FULL HD [tylko class 4] ?

Nie proponujcie mnie dysk zewnętrzny bo takowy też jest w planach.


 

mystaloba

New member
~Phuong posiadasz class 4 czy szybszą ? Kto ma ją i może potwierdzić jej współpracę z FULL HD ? Chodzi mi tylko o class 4.
~Seba_Fan nigdzie nie napisałem, że karty SanDisk są mniej znane. Może źle się wyraziłem :smile:

Dzięki za podpowiedzi. Czekam na inne opinie :smile:
 

mystaloba

New member
No dobra! A gdybyście mieli wybierać między A-DATA SDHC 32GB class 10 a SanDisk SDHC 32gb Ultra II class 4, to którą byście kupili ? Krótka piłka A-DATA czy SanDisk ?
 

pkomp

New member
a-data - bardzo dobre karty (kupiłem znajomemu do cyfrówki - naprawdę szybkie)
sandisk to klasyka - jeden z największych producentów z kolei
ale class 4 a class 10 to olbrzymia różnica - możesz mieć farta i ta class 4 będzie bardzo szybka ale możesz mieć i pecha i zmieści się tylko w class 4 - zależy jaka partia poleci do pakowania
 

Phuong

New member
class 4 do full hd nie da rady albo będzie na granicy - nie ma co ryzykować

Rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje — Pamięci masowe, Karty pamięci flash - SD — CHIP

tu z grubsza sobie spójrz

nie mowimy tu o zwyklej class 4 ale o Sandisku Ultra II 15MB/s
Dla porownania mam nowego kingstona class 6 , ktory jest znacznie wolniejszy od sandiska class4 ( sandiska mam juz 5 lat ), podczas odczytu/zapisu.

Z operacji na kamerze wynika, ze ten sandisk jest szybszy niz pamiec flash wbudowana w kamere (model 2010)


 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Gdybym mial pewnosc, ze ten SanDisk z >>TEJ<< aukcji jest ULTRA II to kupilbym bez zastanowienia, a tak to chyba jednak zaryzykuje i postawie na A-DATA [najwyzej jakby cos bylo nie tak to bede mial nauczke na przyszlosc]
 

pkomp

New member
Phuong pamiętaj że klasa określa minimalna prędkość zapisu - miałe różne karty jedne szybsze drugie wolniejsze - tak jak są różnice w kingstonie (nawet w ramach jednej serii i wielkości) tak samo u każdego innego producenta może być...z sandiskiem też miałem podobnie

mystaloba jak widac jest to karta ultraII - prosze zrócić uwagę na jedną rzecz

UP TO 15MB/S

aha oczywiście te wszystkie prędkości i klasy tyczą sie tylko zapisu - odczyt może być bardzo szybki albo mieścic się w normie dla takiej karty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mystaloba

New member
mystaloba jak widac jest to karta ultraII - prosze zrócić uwagę na jedną rzecz

UP TO 15MB/S

~pkomp ale tez zwroc uwage na REAL fotke, tam wyraznie na karcie jest napisane ULTRA. Z kolei na opakowaniu widnieje ULTRA II, tak jakby ktos wsadzil karte ULTRA do blistra SanDisk ULTRA II... Juz nic nie rozumiem.
 

Phuong

New member
UP TO 15MB/S

aha oczywiście te wszystkie prędkości i klasy tyczą sie tylko zapisu - odczyt może być bardzo szybki albo mieścic się w normie dla takiej karty


Sandisk jest klasa sama dla siebie.
UP TO 15MB/S, dotyczy odczytu i zapisu w przypadku ULTRA II


~pkomp ale tez zwroc uwage na REAL fotke, tam wyraznie na karcie jest napisane ULTRA. Z kolei na opakowaniu widnieje ULTRA II, tak jakby ktos wsadzil karte ULTRA do blistra SanDisk ULTRA II... Juz nic nie rozumiem.


widac Sandisk zmienia oznaczenia kart:
http://www.sandisk.net/products/imaging/sandisk-ultra-sdhc

Wazne ,ze nadal jest 15MB/s
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam sandisk kupiona 2-3 lata temu i smiga jak ta lala, zero problemow z nagrywaniem, przeciez te predkosci sa gigantyczne dla zapisu, nic nie powinno sie dziac, nie wiem skad takie dziwne opinie sie biora, chyba po kingstonach i podrobach.
 

mystaloba

New member
Jednak zdecydowałem się na A-DATA 32GB Class10 i jak dotąd mnie nie zawodzi, a wróciłem już z wakacji i trochę ponagrywało się i to w różnych formatach. Zresztą zobaczymy co będzie się działo po kilku miesiącach, latach pracy... Jednakże na tą chwilę polecam.
 
Do góry