Błąd płyty

polon

New member
Witam, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bądź naprowadzi na odpowiedź. Otóż mam kamerę Sony Handycam DCR-DVD108 i kłopot z nagraną płytą DVD+RW. Nagrałem film, wyłączyłem na moment kamerę i po jakimś czasie włączyłem ją, by nagrać kolejny fragment. Jednak okazało się, że cały poprzedni materiał sam z siebie się wykasował. Po włożeniu płyty do komputera odczytuje mi, że nagrany film ma długość 00:00 i 32 KB pojemności, programy do odczytywania utraconych danych itp. (File Recovery, DVD Check, Bad Copy) wykazują, że wszystko jest ok. Teoretycznie więc po prostu gdzieś wsiąknęło nagranie, ale. Gdy wkładam płytę z powrotem do kamery okazuje się, że nie mogę nic na niej nagrać. Pojawia się znaczek, który w instrukcji jest opisany jako "Nagrywanie na płycie zablokowane". Wykazuje to, że płyta uległa jakiejś awarii. Nie mogę się dowiedzieć, co to za awaria i czy są jakieś sposoby naprawy płyty. Zależy mi na filmie, który wsiąknął, tymczasem nie wiem, jak mogę go odzyskać i czy w ogóle jest to możliwe. Może ktoś miał podobny problem, wie co mógłbym zrobić, żeby jakoś naprawić sytuację?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
. Może ktoś miał podobny problem, wie co mógłbym zrobić, żeby jakoś naprawić sytuację?

Ja miałem. Po nagraniu, prawie natychmiast zmieniłem akumulator, bo pokazywał mi brak napiecia juz w trakcie rozpoczynania ostatniego nagrania.

Jeżeli masz cos podobnego to sprawa jest trudna.

Wyłączanie kamery w trakcie filmowania przy wyładowanym akumulatorze prowadzi do kłopotów.
 
Do góry