HDR-XR500VE / filtr szary (VF-37NKB), filtr polaryzacyjny (VF-37CPKB)

.:M.O.R.A:.

New member
Witam Was Serdecznie,

posiadam kamerę HDR-XR500VE i mam pewne zastrzeżenia w zakresie odwzorowania kolorów, balansu bieli itp. przy scenach filmowanych na zewnątrz w słoneczny dzień. Chodzi o to, że kolory często są jakieś blade ( sceny z krajobrazem ), albo niebo jest przepalone lub zieleń zbyt bajkowa. Próbowałem korygować to ręcznym ustawieniem ekspozycji pokrętłem - efekt mierny, jak już kolory są OK to scena zbyt ciemna, jak jest jaśniej to wypalone tło, nienaturalne kolory itd... Może to dla wielu detale, ale mi to przeszkadza...

Tutaj przykładowy materiał, w którym korygowałem wszystko ręcznym ustawieniem ekspozycji pod daną scenę: vimeo.com/12696133

Czy Waszym zdaniem inwestycja w n/w filtry Sony ma sens? Czy filtr szary ND poprawi tonację kolorów i zapobiegnie przepalaniu nieba, tła itp? Czy filtr polaryzacyjny czy ND sprawi, że roślinki i niebo będzie prezentowało się lepiej na scenach z krajobrazem?

1. Filtr szary: sony.pl/product/cac-lenses---filters/vf-37nkb
2. Filtr polaryzacyjny: sony.pl/product/cac-lenses---filters/vf-37cpkb

Będę wszystkim bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i podzielnie się wiedzą w tej materii

Pozdrawiam,
.:M.O.R.A:.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
temat poruszany, masz jeden watek o sony bardzo dlugo (ponad 100 stron) ostatnie 2 strony bylo o tym, sam nawet o tym pisalem tez
szkoda zakladac nowy temat
zobacz tam

daj linka tez do tych filmow, ale w formie mts
 
Do góry