Sony ex500 problem z usb

andrzej191

New member
Witam ostatnio zakupiłem telewizor którego nazwa widnieje w tutule tematu , mam mały problem z portem usb czyta mi ona pendriva o małej pamięci zaledwie 2giga , przy zakupie tv zaopatrzyłem sie również w dysk zewnętrzny 1tb którego nie czytał zamieniłem go na 320giga marki toshiba i niestety też mi go nie czyta strasznie jestem zawiedziony i wkurzony . Mógłby mi ktoś poradzić jaki dysk zewnętrzny mogę kupić żeby wszystko chulałop bez zastrzeżeń dysk jest w formacie FAT32 i podzieliłem na nim partycje od 30 giga w zwyż i nic ;/ . Proszę o radę
 

jaro_f

New member
problem z usb

Ja też miałem problemy ze wspólpracą TV z dyskiem twardym. Rozwiązaniem okazało sie dodatkowe zasilanie dysku. W komplecie z dyskiem 2,5' otrzymałe przewód o trzech końcówkach: dwóch USB i jednej miniUSB. Jedno USB podłączyłem do TV, drugie do zasilacza a mini USB do dysku i wszystko śmiga. Dodam, że dysk ma pojemność 640GB i ma jedną partycję FAT32.
 

Ares78

New member
Z tego co się orientuje Sony nie gwarantuje pełnej współpracy z dyskami twardymi przez USB, stąd przy niektórych nie ma problemu i nie trzeba dodatkowego zasilania w przypadku innych dodatkowe zasilanie jest praktycznie niezbędne.
 

pkomp

New member
zależy ile taki dysk zuzywa energii - większośc posiadających jeden wtyk usb powinna dać radę - te co maja rozwidlony kabelek to loteria
choć widziałem ostatnio 1.5tb wd 3.5" i zastanawiam się jak on daje radę na jednym usb
 

gutekbull

Member
Kolega kupił LCD Sony KDL-55EX500. Sformatowałem mu dysk zewnętrzny - 640Gb pod ntsf i LCD nie widzi tego dysku ??? Dziwi mnie bo mam Samsunga Le46C650 i on bez problemu widzi dysk ntsf 500Gb ?!
I czyta mkv po 30-40Gb.
Moje pytanie czy Sony KDL-55EX500 musi mieć format dysku FAT32 ?
Czy mam dysk 640Gb sformatować pod FAT32 ???
I teraz jak to się ma do plików większych jak 4Gb ? Mówiono ,że ten Sony KDL-55EX500 czyta pliki mkv.
Niby jak ,jak musi być format FAT 32 , a mkv to pliki duże ....................
 

Ares78

New member
Kto podał informacje, że ex500 odtwarza przez USB (DLNA to inna sprawa)? Jeśli sprzedawca to wprowadził Ciebie w błąd, ex500 odtwarza z bardziej znanych formatów filmowych tylko divxy, a dysk/pendrive powinien być sformatowany właśnie w fat32...
 

gutekbull

Member
Ares78=>
czyli LCD Sony KDL-55EX500 w ogóle nie odtwarza plików filmowych przez USB ???
Porównuje do Smsunga LE 46C650 którego mam, to ten ostatni jest praktycznie bezproblemowy odtwarza praktycznie wszystko i to nie trzeba dysku formatować w fat32 ;-)
 

Ares78

New member
W drugim zdaniu napisałem: "ex500 odtwarza z bardziej znanych formatów filmowych tylko divxy, a dysk/pendrive powinien być sformatowany właśnie w fat32..." także odtwarza pliki z filmami, ale divxy, a nie interesujący Ciebie kontener mkv. Ze strony producenta "Odtwarzacz filmów USB TAK (AVC / AVCHD / DivX / MPEG4)"
 
Do góry