Opinie o kamerze Sony Model:: HDR-XR350VE

andrzej_krak

New member
witam-chce kupic kamerę sony HDR-XR350VE i nigdzie nie moge znalęść zadnych opini o tym modelu,bardzo prosze posiadaczy tego modelu o jakies opinie na temat tej kamery , jak sobie radzi przy słabym świetle(zmrok ,w nocy) jak dzieła stabilizacja ręczna-czy naprawde wyklucza drgania , i czy jest róznica w jakosci obrazu porównujac ja do modelu nizszego HDR-XR155 , jajlepiej by było zobaczyc jakiś krótki filmi k nagrany ta kamerą-;)

 

iNT

New member
No to mamy prawie że identyczne dylematy ...tylko że ja planuje albo zakupić CX350 (preferuję wersję bez HDD) albo stary i jednocześnie inny model CX505 - w identycznych pieniądzach jak CX350.

Napisałem zapytanie w innym temacie i z niecierpliwością oczekuje na odpowiedz. Ogólnie polecam zagraniczne forum w którym ludzie wypowiadają się pozytywnie na temat tego modelu AVS Forum

Nie udało mi się jednak odnaleźć przykładowego sampla z tej kamerki w formacie mts :/
 
Ostatnia edycja:

eugeniuszg

New member
witam-chce kupic kamerę sony HDR-XR350VE i nigdzie nie moge znalęść zadnych opini o tym modelu,bardzo prosze posiadaczy tego modelu o jakies opinie na temat tej kamery , jak sobie radzi przy słabym świetle(zmrok ,w nocy) jak dzieła stabilizacja ręczna-czy naprawde wyklucza drgania , i czy jest róznica w jakosci obrazu porównujac ja do modelu nizszego HDR-XR155 , jajlepiej by było zobaczyc jakiś krótki filmi k nagrany ta kamerą-;)
Witam Andrzeju.Mam ten model od miesiąca i w pełni polecam.Naprawdę znakomicie sprawdza się w każdych warunkach włącznie przy słabym oświetleniu.Stabilizacja także super.Ostry obraz z pięknymi naturalnymi kolorami.Jeżeli chodzi o niższy model,to napewno gorszy obraz i mniej możliwości.Nagrywam w trybie HQ,bo mogę nagrywać 39 godzin i jest to tryb który pozwala nagrać na zwykła płytkę DVD film AVCHD w bardzo dobrej jakości około 50 minut.Nagrałem taki próbny film kręcąc w słabym oswietleniu,pod słońce,z boku słońca,a także chodząc z kamerą w trakcie nagrywania.Nie dopatrzyłem się żadnych minusów.Wszystkie funkcje działają jak w książce pisze.Na dużym zoomie świetna stabilizacja,obraz ostry bez rozmyć.Wrzuciłem płytkę do odtwarzacza blu-ray i na W5500 jakość rewelacyjna.Nie wrzucam nigdzie żadnych filmów,bo się w to nie bawię.Gdy kupisz XR350 to napewno nie zawiedziesz się.Posiadam już piatą kamerkę i jakieś porównanie i doświadczenie mam.Ja swoją kupiłem w RtvEuroAGD za 3380 złotych.To moja opinia o XR350.
Pozdrawiam i życzę udanego i trafnego zakupu-Eugeniusz.
 

eugeniuszg

New member
wielkie dzieki za odpowiedz, teraz juz jestem w 100 % zdecydowany na zakup tej kamerki-pozdrawiam
Napisz jak się sprawuje i czy spełnia Twoje wymagania.Cieszę się że moja opinia pomogła w wyborze kamery.Ja też przed zakupem nie znalazłem opinii o XR350.Kupiłem w ciemno bo ufam tej firmie,bo poprzednie modele też były Sony i żadna kamerka nigdy nie była w serwisie.Dziś także wybrałbym ten model.Życzę miłych wrażeń i pięknych rodzinnych filmów.Dostarczony do kamery PMB bardzo dobrze przechwytuje filmy do komputera i w najwyższejszej jakości nagrywa na płyty.Gdybyś miał jakieś pytania,to śmiło pisz.
 

iNT

New member
wielkie dzieki za odpowiedz, teraz juz jestem w 100 % zdecydowany na zakup tej kamerki-pozdrawiam

A czytałeś może na temat innego modelu Sony tj. HDR-CX505...bo przeglądając specyfikację techniczną ta kamera wypada jednak lepiej od XR350. Sam aktualnie zastanawiam się nad wyborem kamery i wybiorę raczej CX505/520. :)

Prawdopodobnie odczekałbym jeszcze jakiś czas i poczytał opinie/testy ale z powodu sytuacji w której jestem będzie to niemozliwe :/
 

trx

New member
Rowniez zastanawiam sie nad kupnem tej kamerki.. Sprawdzam jak wyglada kwestia akcesoriow i z tego co widze najwiekszy oryginalny akumulator (taki potrzebuje) NP-FV100 kosztuje prawie 600zl.
Wiecie moze cos o tanich zamiennikach kompatybilnych z tymi akumulatorami ?
Wiem ze nieoryginalny moze znaczy problematyczny ale mialem duzy zamiennik do kamerki panasonic i nigdy nie mialem klopotow..
 

jacek.ok66

New member
Akumulator orginalny NP-FV100 mozna kupic w USA za okolo $110...to jest nieomal dwa razy taniej niz w PL nawet przy kursie dolara okolo 3,2zl....Dlatego jezeli nie masz kogos kto moglby Ci przywiesc to sobie zamow w bhphotovideo i przysla Ci do Polski..Pomimo kosztow wysylki wyjdzie to i tak o jakies 200zl mniej niz w Polsce...

Kamera 350-ka ma jedna BARDZO duza przewage nad starszymi modelami...a mianowicie ma objektyw szerokokatny..Odpowiednik okolo 29 mm..Natomiast starsze kamery maja odpowiednik okolo 36-38mm...To jest kolosalna roznica...Dlatego nie ma nawet co brac pod uwage starszych modeli nawet jesli pokazuja lepsze parametry poza ogniskowa obiektywu.
 

iNT

New member
W takim razie już za późno bo CX520 prawdopodobnie już została wysłana do mnie :]

Sądzę że i tak będę strasznie zadowolony :)
 

ktp

New member
Tak a propos szerokiego kąta to słyszałem, ze tryb aktywny stabilizacji obcina szeroki kat do 35 mm. Jeśli to prawda to przewaga jest żadna. Bo wątpie, ze ktos kręci tą kamera na statywie aby mieć szeroki kat albo wyłącza tryb aktywny - co niweluje przewagę kamer sony nad innymi kamerami.
 

jacek.ok66

New member
Tak a propos szerokiego kąta to słyszałem, ze tryb aktywny stabilizacji obcina szeroki kat do 35 mm. Jeśli to prawda to przewaga jest żadna. Bo wątpie, ze ktos kręci tą kamera na statywie aby mieć szeroki kat albo wyłącza tryb aktywny - co niweluje przewagę kamer sony nad innymi kamerami.

A gdzie Ty to wyczytales???? Bo ogladalem wlasnie 350-ke z wlaczonym trybem aktywnym i nie bylo tam zadnej zmiany w polu widzenia na panelu lcd...
 

Phuong

New member
A gdzie Ty to wyczytales???? Bo ogladalem wlasnie 350-ke z wlaczonym trybem aktywnym i nie bylo tam zadnej zmiany w polu widzenia na panelu lcd...

Tak juz jest w tych i pozostalych modelach SONY 2010, w moim 550ve rowniez tryb aktywny obcina 29mm na 35mm , szkoda.
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
Na szczescie tryb aktywny uzywa sie sporadycznie w jakims ekstremalnym ruchu...I mozna sie bez tego absolutnie obyc..Ja do dzis mam stara HC3 bez tego trybu i kwestia opanowania i doswiadczenia...Kupie 350-ke i obejde sie bez tego wynalazku kosztem szerokiego kata, ktory jest mi bardzo potrzebny w wielu sytuacjach.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kamera 350-ka ma jedna BARDZO duza przewage nad starszymi modelami...a mianowicie ma objektyw szerokokatny..Odpowiednik okolo 29 mm..Natomiast starsze kamery maja odpowiednik okolo 36-38mm...To jest kolosalna roznica...Dlatego nie ma nawet co brac pod uwage starszych modeli nawet jesli pokazuja lepsze parametry poza ogniskowa obiektywu.

ja powiem od siebie, jak jestem na dworze w przyrodzie to dla mnie wazniejszy jest zoom i stabilizacja, ale jak w pomieszczeniu to obiektyw, ja wiecej krece na powietrzu niz w domu, wiec jak dla mnie starsze modele, jak krece w car badz domu to zakladam obiektyw.
Nie widze tutaj "bardzo" duzej przewagi, chyba ze czegos nie widze.
 

trx

New member
Dzieki za namiar na bhphotvideo.. Koszt wysylki to jakies 50$ czyli polowa wartosci tego akumulatora.. czyli jakies ~510zl w sumie.. Mam jakies kupony znizkowe na amazon.de wiec jak sie zdecyduje na zakup tej kamerki to chyba kupie tam.

A sama kamerka ja narazie najtaniej tu:
KAMERA SONY HDR-XR350 Z GPS - POLSKA DYSTRYBUCJA (1070301126) - Aukcje internetowe Allegro
2850zl

Kupowalem u nich na poczatku roku po atrakcyjnej cenie Bravie i wszystko bylo ok. Jedyny minus to dluzszy niz zwykle czas oczekiwania ale cos za cos.



Akumulator orginalny NP-FV100 mozna kupic w USA za okolo $110...to jest nieomal dwa razy taniej niz w PL nawet przy kursie dolara okolo 3,2zl....Dlatego jezeli nie masz kogos kto moglby Ci przywiesc to sobie zamow w bhphotovideo i przysla Ci do Polski..Pomimo kosztow wysylki wyjdzie to i tak o jakies 200zl mniej niz w Polsce...
 

eugeniuszg

New member
Xr350

Witam. Pytanie do użytkowników 350, czy możecie już powiedziec ile wytrzymuje srednio aku podczs kręcenia.
Moja 350 z dołączonym akumulatorem FV50 w trakcie kręcenia pokazuje stan baterii 123 minuty.Najpierw z wyjęcia z pudełka rozładowałem ją i ładowałem przez 3 godziny aby osiągnęła pełną wydajność.Powtórzyłem to trzykrotnie i zawsze pokazuje 123 minuty,to nie tak mało jak na taki najmniejszy akumulator.W drodze FV70 za 449 zł w Sony Centre.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Moja 350 z dołączonym akumulatorem FV50 w trakcie kręcenia pokazuje stan baterii 123 minuty.Najpierw z wyjęcia z pudełka rozładowałem ją i ładowałem przez 3 godziny aby osiągnęła pełną wydajność.Powtórzyłem to trzykrotnie i zawsze pokazuje 123 minuty,to nie tak mało jak na taki najmniejszy akumulator.W drodze FV70 za 449 zł w Sony Centre.
Dzięki.Pozdro.
 

trx

New member
No wlasnie tez szukalem nie tylko na allegro i chyba po prostu jeszcze nie ma zamiennikow w ogole do tej serii FV.. FH bez problemu ale FV to nowy model...

Ja zamowie chyba FV70 za $69 w USA...W lipcu przywiezie mi kolega do domu..-;)
Ciekawe dlaczego nie ma ciagle zamiennikow na allegro....
 
Do góry