Opinie o kamerze Sony Model:: HDR-XR350VE

jacek.ok66

New member
Do HC3 mialem przez 4 lata nieorginalna baterie o duzej pojemnosci i nigdy nie bylo z nia zadnego problemu....Trzymala caly czas swoje jak nowa....Natomiast kupilem podrobke do aparatu Nikon D80 i ta po roku praktycznie padla i nie nadawala sie do uzywania....Tak wiec jak sie trafi....

Do Sony 350-ki zamowielem w USA 70-ke za $72 i czekam....
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Kamerka kupiona, Jak że jest to moja pierwsza kamerka tego typu (cyfrowa) to musze troche sie obyc z nia, a do tego udaje sie na urlop i wraz z kamerką zabieram instrukcje:). Po powrocie podziele sie wrazeniami. Pozdrawiam. Darek.
 

mcmarky

New member
Witam. Kamere mam miesiąc z okładem. Na temat obrazu i możliwości się nie wypowiadam, bo się nie znam:oops: W porównaiu do poprzedniej zabytkowej kamery MiniDV jakość obrazu to jak lot na księżyc :) Stara popsuła się i wybór padł na HDR-XR350.
Rozczarował mnie natomiast GPS. Mapki nie wyświetlają się jeśli zgra się film i wypali na płytce. Ze zdjęciami jest ok. Mapę można wyświetlić na TV z kamery i po zgraniu np. na pendriva. Ale z filmem już nie. Mapa wyświetla się tylko z kamery na TV lub na kompie po zgraniu programem PMB. Nie próbowałem, ale w sony mi powiedzieli, że po nagraniu filmy na płytę nie ma możliwości wyświetlania mapy. Próbowałem tylko z pendriva na TV i nie działa :(

Przy okazji, może mi ktoś wyjaśnić czym różnią się formaty nagrywania HD: FX, FH, HQ i LP.
Wiem, że jakością, ale czym ta różnica w jakości jest powodowana i czy jest zauważalna między FX i FH? Narazie nagrywam wszystko na maxa w FX :)

pozdrawiam
 

mcmarky

New member
a jak niby chcesz wyświetlić mapę po wypaleniu, cudów nie ma.
Za to w google maps masz dokładnie w PMB

jak to jak?
Na TV! Skoro ze zdjęcia się da, to nie rozumiem dlaczego z filmu się nie da.:?
że niby inaczej są zapisywane dane z GPS w jpeg i w filmie? a dlaczego nie da się zapisać ich choćby w osobnym *.txt o tej samej nazwie? To pytanie do twórców softu oczywiście nie do Ciebie ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jeżeli oglądasz film, możesz zobaczyć namiary GPS, ale mapy google nie zobaczysz na TV, chyba że jest inaczej :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Kamerka kupiona, Jak że jest to moja pierwsza kamerka tego typu (cyfrowa) to musze troche sie obyc z nia, a do tego udaje sie na urlop i wraz z kamerką zabieram instrukcje:). Po powrocie podziele sie wrazeniami. Pozdrawiam. Darek.
Witam. Na początek o kablu hdmi, kupiłem za 16 zł:shock: i działa bez problemu, na dołaczonym kablu component obraz jakos dziwnie sie zachowuje,płynie:sad:. Co do jakosci jestem pozytywnie zaskoczony tym jak taka mała kamerka zapisuje obraz, troche mnie denerwuje dotykowy ekran (wiecznie upalcowany) ale zmontowałem sobie rysik i jest git. Z minusów które wpadły mi w oko to nie zawsze dobrany balans bieli w warunkach nijakich (ni to słońce ,ni to chmury) ale funkcja "jedno nacisnięcie" i do tego biała kartka rozwiazuje problem. Troche brakuje mi kilku efektów do wyboru w kamerce przy przejściach miedzy scenami (wiem że od tego sa programy do obróbki). Szkoda że nie było mnie stać na 550 bo brak wizjera (jaki by nie był) to duże uniedogodnienie w dużym słoncu. Co do dotatków to napewno wiekszy aku i filtr szary Filtr szary NDx4 30,5 mm produkowany w Japonii (1161364406) - Aukcje internetowe Allegro
co o nim myślicie?. I to chyba tyle jak na teraz. A i jeszcze zdjęcia, moim zdaniem mogą w jakimś stopniu zastąpic aparat ale cudów nie oczekujcie, moj compakcik piecio letni z matrycą 5mp robi lepsze zdjecia. Pozdro.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
jeżeli oglądasz film, możesz zobaczyć namiary GPS, ale mapy google nie zobaczysz na TV, chyba że jest inaczej :)


Jest inaczej.
Jak ogladasz film "z kamery", to mój telewizor Sony Bravia pokazuje mapę, którą mozna skalować, na ekranie.
Zdjęcia też mozna pokazywać z mapa. Każde z nich moze mieć swoje współrzędne.

Te współrzędne zapisuje kamera/aparat, mozna je dodać za pomocą PictureMotionBrowser. Jest też urządzonko SONY, za 70 zł, które nopszę przy pasku, a ono co 10 sekund zapisuje współrzędne GPS. Jak się kartę z aparatu(memeoryStick lub SD), włozy do tego urządzonka, to dopisze współrzędne posługujac się czasem i data zdjecia.


Zdjęcia zgrane z kamery nadal mają we właściwosciach współrzędne GPS.
Film, zrobiony za pomocą Sony Vegas lub Pinnacle NIE MAJĄ DOŁĄCZONYCH współrzędnych, nawet gdyby je dodać to jest tylko jedno położenie do dodania.
FILM, klip filmowy, zgrany z kamery na dysk komputera, nie ma danych o GPS.
Tak jest z moja kamerą, być moze za jakiś czas ten standard rozinie się, ale na razie przy filmach albo się je odtwarza z kamery, albo NIE MA GPS. Ja sobie wmówiłem, ze to nawet dobrze. Zjęcie mozna zatrzymać w pokazie slajdów i pokazać mapę, z filmem ... ... ...


Plik multimedialny ma property GPS X i GPS Y, w tym jest cały kłopot. :p
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale TV łączy Ci się przez neta i dlatego, on-line masz

"FILM, klip filmowy, zgrany z kamery na dysk komputera, nie ma danych o GPS."
maja jeśli zgrasz przez PMB testowane na wersji 5
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Radość z kamerki trwała ok. miesiąc, kamerka wyladowała w serwisie, padł spust migawki aparatu albo nie ustawiał ostrosci albo jak ustawił to tak mu zostawało. Jak wruci to napisze jak sie skonczyła naprawa.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Radość z kamerki trwała ok. miesiąc, kamerka wyladowała w serwisie, padł spust migawki aparatu albo nie ustawiał ostrosci albo jak ustawił to tak mu zostawało. Jak wruci to napisze jak sie skonczyła naprawa.
Kamerka wrociła po naprawie, stwierdzono że, przycisk foto działa poprawnie i to sie zgadza bo teraz działa poprawnie, tylko nie kumam dlaczego nie wpisali że coś zrobili. teraz pytanie z innej beczki, ostatnio nakrciłem kilka filmików na działce i zaniepokoiła mnie jedna sprawa, gdy w kadrze pojawia się duzo szczegółow obraz zaczyna dziwnie pulsowac, migać, czy to ma związek z płynnością nagrywanego materiału czy raczej telewizora Panas 46G15e?. Prosze o wyjaśnienie. Dzięki. Pozdro.
 

ireo

New member
przycisk foto

... przycisk foto działa poprawnie i to sie zgadza bo teraz działa poprawnie...

a jak to zrobić, żeby fotografować w czasie filmowania? mam w kamerze kartę SD i jeśli nie filmuję, to zdjęcia daje się robić bez problemu, za to podczas filmowania ekranik wyświetla komunikat, że "się nie da". wydawało mi się, że poprawnie dokonałem ustawień opcji nośników pamięci w menu, ale widać, że tylko mi się wydawało.
 

darekguma

New member
Bez reklam
a jak to zrobić, żeby fotografować w czasie filmowania? mam w kamerze kartę SD i jeśli nie filmuję, to zdjęcia daje się robić bez problemu, za to podczas filmowania ekranik wyświetla komunikat, że "się nie da". wydawało mi się, że poprawnie dokonałem ustawień opcji nośników pamięci w menu, ale widać, że tylko mi się wydawało.
W menu ust filmowania-tryb nagrywania zmien na HD FH w HD FX nieda sie robić zdjęć podczas filmowania.
 

ktp

New member
Kupiłem HDR XR350 i musze powiedzieć, że jestem zadowolony. W dobrym świetle obraz super. W gorszym oświetleniu też ale lubi gubić ostrość. Właśnie to jest chyba bolączką tej kamery zbyt wolne reakcje na zmianę rodzaju oświetlenia ale to jest do przejścia. W ciemnych pomieszczeniach lepiej więc stosować nastawy ręczne a nie automatykę. Stabilizacja działa rewelacyjnie. W sumie za te pieniądze (3500) nic lepszego nie ma. Testowałem wcześniej inne kamery ale niestety stabilizacja je zdyskwalifikowała.
 

ktp

New member
Moim zdaniem nie powinna kosztować więcej niż 2500. Za 3200 to można było kupić jakiś czas temu model cx520. Więc cx550 powinna kosztować nie więcej niż 3500 a cx350 2500. I pewnie za rok lub 2 tak będzie. Ja kupiłem po negocjacjach w media markt więc jak na nich to dali dobrą cenę. Potrzebowałem kupić natychmiast bo moja stara kamera padła a nie mogłem czekać na przesyłkę kilka dni.
 

norbiQue

New member
zastanawiam się nad zakupem tej kamery, jak i czy nie lepiej kupić modelu 305, za różnice mam kartę 16GB jak i akumulator NP-FV70, z opisów różnią się one tylko wbudowaną pamięcią jak i GPS, który wydaje mi się totalnie bezużyteczny...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
GPS jeden tak inny nie, bardzo fajna rzecz, wiem w jakiej puszczy byłem i gdzie stałem. Jak nie chcesz to prosta odpowiedz biery bez.
 

norbiQue

New member
no ta zamówiłem, 2140 netto a tamta 2550 netto, wiec za 410 złociszy można cosik jeszcze dokupić, a kamerka przecie ta sama.... bez GPS....
 
Ostatnia edycja:
Do góry