Opinie o kamerze Sony Model:: HDR-XR350VE

darekguma

New member
Bez reklam
Dzieki za namiar na bhphotvideo.. Koszt wysylki to jakies 50$ czyli polowa wartosci tego akumulatora.. czyli jakies ~510zl w sumie.. Mam jakies kupony znizkowe na amazon.de wiec jak sie zdecyduje na zakup tej kamerki to chyba kupie tam.

A sama kamerka ja narazie najtaniej tu:
KAMERA SONY HDR-XR350 Z GPS - POLSKA DYSTRYBUCJA (1070301126) - Aukcje internetowe Allegro
2850zl

Kupowalem u nich na poczatku roku po atrakcyjnej cenie Bravie i wszystko bylo ok. Jedyny minus to dluzszy niz zwykle czas oczekiwania ale cos za cos.
Dzięki za linka,Kamerka zamówiona,teraz zostaje uzbrojić się w cierpliwość w oczekiwaniu na dostawe, a troche to potrwa.Pozdro.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. W oczekiwaniu na kamerke mam pytanko związane z kable hdmi do podłaczenia kamerki pod tv. Jaki typ kabelka, czy w kamerce jest zwykłe hdmi czy jakieś mini?. Prosze o podpowiedz. Dzięki. Pozdro.
 

eugeniuszg

New member
Witam. W oczekiwaniu na kamerke mam pytanko związane z kable hdmi do podłaczenia kamerki pod tv. Jaki typ kabelka, czy w kamerce jest zwykłe hdmi czy jakieś mini?. Prosze o podpowiedz. Dzięki. Pozdro.
Nie ma dostarczonego do kamery kabelka HDMI.W kamerze jest wejście(miniHDMI)Dostarczone są nastepujące akcesoria:
Przewód USB do importu na dysk komputera
przewód komponentowy A/V
pilot bezprzewodowy
NP-FV50
zasilacz sieciowy + przewód zasilający
PMB
instrukcjaobsługi
Jeżeli chcesz kupić kabelek HDMI-MINIHDMI,to podobno musi być to kabel Sony,bo w innym przypadku telewizor może nie widzieć kamery.Jeżeli chcesz coś wiecej to pisz.
Pozdrawiam.
 

iNT

New member
Faktem jest to że posiadam model HDR-CX520EV i mam do niej "jakiś" kabelek i wszystko śmiga pięknie na 40" od Sony ;]
 

jacek.ok66

New member
To nie jest prawda, ze musi byc kabelek MiniHDMI-HDMI od Sony....Ja mam kupiony na allegro za 20zl i wszystko smiga pieknie na LCD.....

Pamietaj, ze tylko podlaczenie przez HDMI da Ci pelny obraz i jakosc full HD...Dlatego kable dostarczone z kamerka nalezy zostawic na wieki w pudelku...-;)
 

darekguma

New member
Bez reklam
To nie jest prawda, ze musi byc kabelek MiniHDMI-HDMI od Sony....Ja mam kupiony na allegro za 20zl i wszystko smiga pieknie na LCD.....

Pamietaj, ze tylko podlaczenie przez HDMI da Ci pelny obraz i jakosc full HD...Dlatego kable dostarczone z kamerka nalezy zostawic na wieki w pudelku...-;)
Tak zrobie.Dzieki.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To nie jest prawda, ze musi byc kabelek MiniHDMI-HDMI od Sony....Ja mam kupiony na allegro za 20zl i wszystko smiga pieknie na LCD.....

Pamietaj, ze tylko podlaczenie przez HDMI da Ci pelny obraz i jakosc full HD...Dlatego kable dostarczone z kamerka nalezy zostawic na wieki w pudelku...-;)


nieprawda HDMI to nie sposob na piekna jakosc, wystarcza zwykle kablem podpiac (w pudelku masz z tego co pamietam) i tez bedziesz mial piekna jakosc full hd, moze najpierw sprawdz a pozniej pisz takie rzeczy, tak samo jak w muzyce zeby miec dzwiek HD nie musi byc kabel HDMI, troche rozwagi w pisaniu madrosci

skoro wiesz, a ten da rade???

Ultima - Świat elektronicznej rozrywki
 

Phuong

New member
To nie jest prawda, ze musi byc kabelek MiniHDMI-HDMI od Sony....Ja mam kupiony na allegro za 20zl i wszystko smiga pieknie na LCD.....

Pamietaj, ze tylko podlaczenie przez HDMI da Ci pelny obraz i jakosc full HD...Dlatego kable dostarczone z kamerka nalezy zostawic na wieki w pudelku...-;)

Nie wiem jaka ty masz kamere ale CX550 wymaga oryginalnego kabla HDMI o ile nie chcesz sie gimnastykowac z tanszym zamienikiem (dzialac bedzie ale warunkowo).
Na innych forach tez o tym pisali.
Osobiscie sprawdzilem na 2 modelach cx550.


Moze HDR-XR350VE nie ma takich wymagan.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Nie wiem jaka ty masz kamere ale CX550 wymaga oryginalnego kabla HDMI o ile nie chcesz sie gimnastykowac z tanszym zamienikiem (dzialac bedzie ale warunkowo).
Na innych forach tez o tym pisali.
Osobiscie sprawdzilem na 2 modelach cx550.


Moze HDR-XR350VE nie ma takich wymagan.
A co to znaczy "dzialac bedzie ale warunkowo", możesz jasniej?.
 

Phuong

New member
A co to znaczy "dzialac bedzie ale warunkowo", możesz jasniej?.

Kabel nie od SONY objawia sie tym ,ze gdy go podlaczysz do kamerki to nie ma obrazu na TV, trzeba wtedy zmusic kabelek ,zeby zwisal ponizej kamery i sila grawitacji dociskal swoje piny do pinow w kamerce..
Widocznie oryginalne kable SONY maja wyzej/nizej te piny ulozone-sprawdzalem w SONY center inny model kamery cx550 i mial to samo.

ps.
Komponent, testowalem, roznica - wzgledem HDMI, niewielka jezeli ogladamy powyzej 50cm od TV, dzwiek lepszy na HDMI + sterowanie kamera, pilotem od TV na HDMI :)

Dla dzwieku i sterowania pilotem warto nabyc kabel HDMI, dla obrazu juz niekoniecznie ;)
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Kabel nie od SONY objawia sie tym ,ze gdy go podlaczysz do kamerki to nie ma obrazu na TV, trzeba wtedy zmusic kabelek ,zeby zwisal ponizej kamery i sila grawitacji dociskal swoje piny do pinow w kamerce..
Widocznie oryginalne kable SONY maja wyzej/nizej te piny ulozone-sprawdzalem w SONY center inny model kamery cx550 i mial to samo.

ps.
Komponent, testowalem, roznica - wzgledem HDMI, niewielka jezeli ogladamy powyzej 50cm od TV, dzwiek lepszy na HDMI + sterowanie kamera, pilotem od TV na HDMI :)

Dla dzwieku i sterowania pilotem warto nabyc kabel HDMI, dla obrazu juz niekoniecznie ;)
Dzieki za info. Niezły bajer z tym kabelkiem:D, ale co zrobić:D. Pozdro.
 

jacek.ok66

New member
Mam 350-ke i nie markowy kabelek miniHDMi-HDMI za 20zl i nie ma kompletnie zadnych problemow z odtwarzaniem tego na telewizorze LCD....Obraz plynny, piekny, wszystko gra i bucy....Nie potrzeba zadnego kabelka made in Sony....Cos wam sie myli...Taki kabelek jest potrzebny wylacznie aby zgrac material z kamerki bezposrednio na dysk (bez udzialu komputera) ale w 350-ce absolutnie nie jest konieczny od ogaladania obrazu....
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zwykly kabel powinien wystarczyc, kable HDMI maja swoj standard i watpei zeby jakis producent cos zmienil,
co do dzwieku HDMI to moze jest lepszy a moze nie jest, moze okazac sie ze jest poprostu glosniej nic wiecej.
 

Phuong

New member
zwykly kabel powinien wystarczyc, kable HDMI maja swoj standard i watpei zeby jakis producent cos zmienil,
co do dzwieku HDMI to moze jest lepszy a moze nie jest, moze okazac sie ze jest poprostu glosniej nic wiecej.

Lepszy w sensie ,ze HDMI wspiera 5.1 a Komponent(od SONY) stereo.
Co do kabla za 20zl to nie tylko moja opinia, baa.. osoby, ktore zdecydowaly jednak kupic oryginal nie mialy juz problemu z kabelkiem (majac obydwa kable) !

Ja nie kupilem i nie kupie oryginala,- nauczylem sie korzystac z tego za 20zl

To co pisze dotyczy cx550 a nie 350 - jak widac SONY wybiera ;)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ostatnio stosuje inna metode, podpinam kamere z dyskiem do WD Live i z niego ogladam.
Co do 5.1 to takie niewiadomo co w kamerach, czasem jednak nagrywam w stereo.
No to z tym kablem HDMI mnie zdziwiles, jak bede mial chwile to z ciekawosci zrobie test, bo jakos nie moge uwierzyc.

"To co pisze dotyczy cx550 a nie 350 - jak widac SONY wybiera"
delikatnie powiedziane, Sony przegina, ich polityka jest beznadziejna.
 

freshq

New member
Nieoryginalne akumulatory często są równie dobre. Tylko najlepiej dobierać je w sklepie, gdzie ktoś na miejscu może sprawdzić czy działa z kamerą.
Obiektyw szerokokątny to jest faktycznie zaleta. Szczególnie, jak kamera ma tak dobre parametry.
 
Do góry