BDP-S350 vs BDP-S760 dziwne zachowanie

HubiiDubii

New member
Witam serdecznie,

postanowiłem założyć ten temat, ponieważ nie rozumiem pewnej rzeczy i prosiłbym
Was drodzy koledzy i koleżanki o wytłumaczenie, ale wszystko pokolei. Obecnie posiadam:

- amplituner Denon 1909,

oraz dwa odtwarzacze BluRay,

- Sony BDP-s350,
- Sony BDP-s760,

obydwa podpięte zostały pod to samo gniazdo i tym samym kablem do tego samego amplitunera z takimi samymi ustawieniami w odtwarzaczach, testowane na tych samym płytach i tak, gdy pracuje s350 na wyświetlaczu amplitunera widnieje jedynie napis multi channel, natomiast, gdy pracuje s760 wówczas Denon podaje dokładne info, jaki rodzaj dźwięku jest dekodowany oraz jeśli sygnał jest najwyższej próby pali się niebieski znaczek HD. Moje pytanie brzmi, co jest przyczyną tak odmiennego zachowania się amplitunera, rozumiem, że pierwszy posiadany prze ze mnie odtwarzacz nie posiada DTS-HD Master Audio a drugi je ma, ale obydwa pracują, jako źródła a dekodowaniem dźwięku zajmuje się amplituner, więc skąd takie różnice?! Drugie pytanie to czy przy takiej konfiguracji Denon1909 + BDP-s760 obróbkę wizji pozostawić, amplitunerowi czy odtwarzaczowi? Z moim obserwacji wynika, że chyba odtwarzaczowi, ale jestem ciekaw Waszego zdania, obraz wyświetlany jest na Sony KDLX3500, z góry dziękuje
za wyjaśnienie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak napisales ze nic nie widac

ja sie podepne, bo nie mam amlitunera
jak sprawa wyglada HD DTS, jak mamy film w tym formacje to co ten odtwarzacz z tym zrobi?

Wyjście 8-kanałowego strumienia bitowego Linear PCM TAK

Dekoder Dolby TrueHD TAK

Wyjście strumienia bitowego Dolby TrueHD TAK

Dekoder DTS-HD Master Audio NIE

Wyjście strumienia bitowego DTS-HD Master Audio TAK

Przetwornik C/A audio


192 kHz / 24 bity
 

HubiiDubii

New member
Ja tam wszystko widzę normalnie pewnie to przez skórkę forum, na to niestety nie mam wpływu :p, a czy ktoś jest wstanie wyjasnić nurtujące mnie sprawę ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
napisalem gdzie indziej, ale tam nie napisales

mozesz mi napisac jak jest z dzwiekiem HD DTS, nie mam amplitunera i nie mam jak sprawdzic, wedlug strony sony nie obsluguje tego formatu, jak to jest jak film jest w HD DTS i amy podpiety pod amplituner co robi z dzwiekiem
 
Do góry