HDR-CX305E - bezpośrednie kopiowanie na dysk zewnętrzny?

fifa75

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie "bezpośrednie kopiowanie - Przesyłanie materiału filmowego bezpośrednio na zewnętrzny twardy dysk, bez użycia komputera" - fukcja HDR-CX305 ze strony Sony. Czy faktycznie tak jest bo w centrum Sony poinformowano mnie że takiej możliwości nie ma, trzeba podpiąć kamerę pod kompa. Z kolei na forum doszukałem się informacji że trzeba dokupić jakiś specjalny kabel. Czy ktoś może potwierdzić czy w końcu można bezpośrednio kopiować na zewnętrzny dysk bez kompa, czy nie?
 

zgredu72

New member
Taka sama zasada jak w 550cx. Tylko trzeba mieć przejściówkę i dysk zasilany zewnętrznie.

Taka przejściówka ALLEGRO

Dysk zasilany zewnętrznie gdyż z gniazda USB nie zasilimy.

PS.
Nie testowałem jeszcze ale czytałem na forach UK że działa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tu sie nie zgodze, robilem testy dysk2,5 podpiety pod usb i smiga
kamera CX550

i jeszcze jedno, kabel musi byc specjalny, nie wiem dlaczego podales linka do allegro ze zwyklym usb mini

kabel cena okolo 150zl
 

Phuong

New member
Seba ma racje, dysk nie musi byc zasilany z zew. a przejsciowka za pare zloty nie dziala , tylko ta od SONY bedzie dzialac.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jeszcze dodam, ze kamera powinna byc podpieta do gniazka, tak tez testowalem, nie testowalem z bateri - baterie sa za slabe wiec nie tracilem na nia czasu

nie wiem czemu zgredu72 wypowiada sie o czyms czego nie wie, albo pisze z domyslu,
dziwny jest ten swiat, a pozniej wszyscy sie wprowadzaja w blad
 

_Wrobel_

New member
Kabel VMC-UAM1

Witam,

i jeszcze jedno, kabel musi byc specjalny, nie wiem dlaczego podales linka do allegro ze zwyklym usb mini
kabel cena okolo 150zl

Na jakiej podstawie stwierdziłeś że kabelek musi być oryginalny. Czy wtyczka oryginalnego kabla VMC-UAM1 od strony kamery to nie mini USB. Nabyłem taki kabelek na allegro zanim jeszcze kupię CX550 i stąd moje pytanie. Może piny ułżone wewnątrz mają inną konfigurację ?

pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dlatego ze to tylko z wygladu mini-usb (podobne) ale nie jest
Sony to Sony tak musi byc

wiec nie mylmy oryginalny z oryginalny bo to cos innego, tutaj w Sony jest to inne wejscie, to tak jak w telefonach, jedna maja mini-usb a drugie maja poodbne jak blackberry.
 

zgredu72

New member
Seba_Fan czy ty w każdej wypowiedzi uzurpujesz sobie prawo do posiadania racji i strofowania tych co udzielają odpowiedzi innych niż Ty? To jest forum a nie FAQ. Ja napisałem że nie testowałem tego. Czytam różne fora i nikt nie pisał że MUSI to być kabelek od Sony. Poza tym to jeśli masz namiar na sklep, który sprzedaje takie kabelki to daj.
Sorki za OT szanuję krytykę ale tylko konstruktywną

W Polsce nie kupisz go poprzez kanał dystrybucji SONY. Jest w katalogu ale go nie ma. Ja czekam na niego od marca. W Sony to jest kabelek VMC-UAM1
Koszt ok 80 zł + koszty przesyłki. Tu jest tylko w katalogu SKLEP ale nie jest dostępny.


Poza tym nie sądzę aby były pomieszane PIN-y:
1. Można podłączyć standardowy kabelek miniUSB<->USB
2. Przejściówka ma za zadanie zrobić gniazdo takie aby podłączyć HDD też takim kabelkiem.
3. Musi więc być to nic innego jak tylko gniazdo USB.

To są moje "swobodne" wypowiedzi mimo iż temat brzmi "Czy da się". Fifa75 odpowiedź brzmi "Da się".
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w salonie sony sa, bylem i podpinalem
dzwoniles do sony czy jak ze piszesz takie rzeczy, idz do salonu sony wisza sobie.
mam racje bo testowalem, Ty nie masz racji bo piszesz co Ci na mysl przyjdzie to jest roznica, wprowadzasz w blad ludzi

telefon do salonu
022 356 10 99
zadzwon i powiedz co uslyszalem wszystkim, tak ciezko zadzwonic jest!
bylem bralem ten kabel.

wez ten zwykly kabel podepnij do kamery i napisz nam nasze wrazenia, mnie nie intersuje ze ktos cos mysli ze powinno a nie jest, to jest ta roznica.
Tyle czasu minelo a jeszcze nic nie zrobiles, ja nie majac kamery przeprowadzilem rozne testy z czystej ciekawosci zeby wiedziec, nie mam wiedzy wyczytanej z Internetu a swoja nie ide na latwizne
 
Ostatnia edycja:

Phuong

New member
Na zagranicznych forach pisali ,ze ten kabelek od SONY (MINi-USB) ma inna budowe , pisali cos o 5 żyłach zamiast 4(standardowo)
W kazdym razie SONY tak zrobilo ,zeby inne nie pasowaly ;)
Sam sprawdzalem na 2 przejsciowkach (nie SONY) , bez powodzenia :x
 
Ostatnia edycja:

januszkop

New member
kabelek usb

Taka sama zasada jak w 550cx. Tylko trzeba mieć przejściówkę i dysk zasilany zewnętrznie.

Taka przejściówka ALLEGRO

Dysk zasilany zewnętrznie gdyż z gniazda USB nie zasilimy.

PS.
Nie testowałem jeszcze ale czytałem na forach UK że działa.

w Lublinie - w sklepie SONY - ode mnie się dowiedzieli, że kamera ma taką funkcjonalność, o kablu nic nie wiedzieli. Mam e-maila od SONY, że kabelek jest "pasywny" czyli bez elektroniki. Na tej podstawie kupiłem na allegro (http://www.allegro.pl/item962412323_kabel_adapter_usb_mini_a_b_gniazdo_przejsciowka.html) kabelek i okazało się , że kabelek jest tylko podobny do oryginału - kamera HDR CX 115 nie działa z dyskiem zewnętrznym połączona tym kabelkiem
 

MRI

New member
mozna łatwo przerobić taki kabelek
opis tutaj:
[niestety nie moge linkować (5postów)-elektroda]
lub kupic zamiennik na allegro np, tu:
[też link] -ale wystarczy wpisać w wyszukiwarke all nr. aukcji 1155029040
 

Phuong

New member
Ktos juz ma ten zamiennik z allegro?
Dziala z kamerami SONY?

edit.
Sprzedawca z allegro juz odpisal, ze kabelek nie byl testowany z kamerami SONY i nie wie ,czy bedzie dzialac (a w opisie na aukcji to tylko chwyt marketingowy) ;)

Czyli kabelek jakich mnostwo!
 
Ostatnia edycja:

MRI

New member
tu jest link
[ usunąć gwiazdki.]

ht*tp://ww*w.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1718882&highlight=sony+vmc+uam1&sid=

wystarczy zmostkować piny, sam jeszcze tego nie robiłem, czekam na dostawę kamery
 

zgredu72

New member
Ktos juz ma ten zamiennik z allegro?
Dziala z kamerami SONY?

edit.
Sprzedawca z allegro juz odpisal, ze kabelek nie byl testowany z kamerami SONY i nie wie ,czy bedzie dzialac (a w opisie na aukcji to tylko chwyt marketingowy) ;)

Czyli kabelek jakich mnostwo!


Kupiłem taki kabelek za 9,90 na allegro i działa bez zastrzeżeń. SONY Polska nie sprowadza oryginalnych i już nie musi :)

Potwierdzam że działa!

Aukcja ADAPTER * PRZEJŚCIÓWKA * PRZELOTKA USB MINI A * (1191255162) - Aukcje internetowe Allegro
 

zgredu72

New member
Wracając do kopiowania bezpośredniego to sama zasada kopiowania jest słuszna lecz SONY chyba inaczej to widzi niż ja.

1. Dysk musi być sformatowany na FAT32 jak jest inny to jest pytanie czy zformatować (jeśli ktoś jest za szybki to można pomylić z czy utworzyć bazę AVCHD :razz:
2. Kamera nie pyta się co kopiować na dysk zewnętrzny tylko kopiuje wszystko czego nie ma w bazie AVCHD na dysku docelowym. tzn. na dysku zewnętrznym będzie powstawała kopia struktury AVCHD lub nie kopiuje wcale (funkcja odtwarzania materiału z dysku).
3. Pliki będą kopiowane przyrostowo z niezmienionymi nazwami
4. Struktura AVCHD nie ma "menu" a odtwarzając ją na PS3 nie można przeglądać nagranego materiału jak osobnych plików. Trochę to uciążliwe. Co ciekawe z kamery jest OK. Można podłączyć dysk i odtwarzać kamerą.
5. Działa to dokładnie tak jak kopiowanie na kartę pamięci z pamięci wewnętrznej w przypadku CX-550

Myślę ze ten sposób jest OK jeśli chcę nie stracić nagranego materiału na wakacjach (bo ktoś mi buchnie kamerę) ale sama archiwizacja plików lepiej wychodzi przez PMB bo nadaje ona nazwy plików wg daty i łatwo z takim materiałem później coś zrobić.

Ale to już wasza decyzja.

PS: Tak jak napisałem wcześniej w pierwszych postach są zamienniki VMC-UAM1 i działają.

Cytat z instrukcji:
"W niektórych krajach lub regionach przejściówki USB VMC-UAM1 mogą być niedostępne."

Czyli w Polsce :hihi:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam i robiłem test, nie musisz kopiować wszystkiego, możesz wybrać co ma być zgrane.

a zamiast FAT32 co byś chciał ext3 ?
dopiero by były problemy, NTFS nie jest ogólno dostępny, FAT32 wystarczy.
 

larek

New member
Potwierdzam, że ten kabelek, do którego link podał Zgredu72, działa bez problemów! Dla ścisłości - ma on wtyk "mini USB A", a nie szerzej stosowany np. w przenośnych HDD, odtwarzaczach mp3, aparatach foto, itp. - "mini USB B". Kamera musi być podłączona do zasilacza, bo jeśli podłączymy zewnętrzny HDD do kamery zasilanej tylko z akumulatora, to kamera upomni się o zasilanie zewnętrzne. Bez niego nie uruchomi transmisji przez USB. Zgrywać na HDD możemy dowolne pliki. W menu kamery są dwie opcje: kopiowanie "łatwe" i normalne. To "łatwe" kopiuje tylko pliki, których jeszcze nie zgraliśmy na HDD. Nie wymaga to bawienia się w zaznaczanie plików do kopiowanie. Jednak, jeśli chcemy wybrać pliki do kopiowanie, to nie ma żadnego problemu. Korzystamy wtedy z menu "normalnego" kopiowania. Dysk oczywiście musi być w formacie FAT32.

A tak przy okazji: są kable mini USB A - mini USB B? Taki kabelek byłby najlepszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry