SONY HDR-CX550VE - sample z kamerki -

Phuong

New member
Wczoraj w nocy na dziurawej drodze w Sopocie...(widok z jadacego auta)
Trzymane z reki, strasznie trzeslo.

Jak ktos ma szybsze lacze to proponuje od razu drugi(wiekszy) plik, w pierwszym podobnie sie dzieje ale mniej.
00001.MTS (211MB)
00002.MTS (340MB)

iAUTO , 24Mbps, Stabilizacja Active (w trybie IAuto zawsze jest active)
iAUTO po przez wymuszanie aktywnej stabilizacji ma ta wade ,ze kadr nie jest tak szeroki,- robi zooma i nie mamy juz 29mm , jest trzydziesci kilka :(
Nie uzywalem LOW LUX, migawka=1/50 s

Jutro beda testy stabilizacji (off/active) w porze zachodzacego slonca oraz male dziecko.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
szybkiego lacza nie trzeba miec, idzie to dosc wolno 240 KB/s i tak trzeba czekac 20min, no nic ja sciagac, szkoda ze tak malo roznych, jutro obejrze
mysle ze w tamtym watku bylo lepiej niz nowy zakladac

dzieki
 

luznyPL

New member
Dzięki za sample. Stabilizacja daje rade dziury w drodze słychać ale skoków obrazu za bardzo nie widać .U mnie ciągło około 1MB/s
 

Shinzon

New member
Nie może być !!! Sample !!! :eek:k:

Radość to niezmierna :grin::grin::grin:

Jutro będę ściągał, bo dziś już mi się oczy kleją. Mam nadzieję, że to nie sen i że jutro sample jeszcze tu będą ;)
 

Phuong

New member
Wszystko ponizej nagrywane bylo w ustawieniu 24Mbp/s

dziecko.MTS (216MB) (oswietlenie halogenowe, iAUTO)

Ponizej dwa ujecia pokazujace jak dziala stabilizacja.Mam wrazenie ,ze swietna stablizacja jest kosztem ostrosci obrazu, nalezy pamietac ,ze byla to godzina 18:00 i slonce wlasnie zachodzilo.(skrzyzowanie -centrum osiedla, widok z otwartego okna)

stabilizacja_off.MTS (132MB) (nie, nie jestem alkoholikiem ;) , juz mam takiego "parkinsona" , dlatego kupilem SONY)
stabilizacja_ON.MTS (167MB) (stabilizacja active, iAUTO)


Przez weekend zrobie ciekawsze ujecia w dziennym swietle (w plenerze / na plazy) :)
(w tygodniu jak wracam z pracy to slonce wlasnie zachodzi)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
fajnie ze sample sie pojawiaja szkoda tylko ze jedna osoba
ktos moze zrobil porownanie (tak z ciekawosci) XR500 z CX550?
 

Shinzon

New member
Dobrze, że chociaż jedna. Jestem pełen uznania dla Phuong'a za poświęcony czas i wysiłek. Wrzucanie sampli nie trwa chwilę. Trzeba najpierw coś nakręcić, zgrać, przygotować, zrobić upload na serwer, wkleić na forum. Jest trochę z tym pracy.

Odnośnie porównania XR500 i CX550 to musiałbym się wybrać do SONY Style z kamerą. Pewnie się w końcu wybiorę, ale ostatnio to ciężko z czasem mam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja juz bylem dwa razy, robilem male testy z dysk zewn, z nagrywaniem itd
ale w sklepie to nie warunki, niestety nagranie jakie mam jest kiepskie i nie jestem zadowolony z nagrania.
 

pafnucy80

New member
Witam,
8 kwietnia bede mial xr550ve wiec jak tylko dam rade to do 15 wrzuce takze jakis sample, to moja pierwsza kamerka ale mam nadzieje ze wyjdzie ok :)
 

dymek84

New member
Super, że umieściłeś sample. Wielkie dzięki. Mam tylko pytanie, jak oglądam sample na komputerze, mam niewyraźny obraz nie wiem jak to ująć, ale coś jak kwadraciki/paski prawie na calym ekranie. :???: To wina komputera, czy może programu w którym je otwieram ( windows media player)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
za duzo myslenia i kombinowania, albo program, albo wina karty (procesor)
musisz sam poszukac rozwiazania, czesto tez ustawienia w programie. Te nagrania sa ciezkie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
choc lekko odbiegne od tematu, bo nie jest to CX550 ze wspaniala stabilizacja, ale moja na desce i jakos obrazu tez jest OK, mimo ze droga taka sobie.
Szkoda ze nie moge zrobic nagrania z dwoch kamer wtenczas mozna by bylo powiedziec jakie sa roznice.

00082.MTS

00085.MTS



Co do nagran CX550, sa ladne, ladnie dziala stabilizacja, ale zoom byl i jest koszmarny, to we wszystkich chyba tego typu kamerach, jak widac w nagraniu na zoomie obraz jest jakis niewyrazny, z jakis bloczkow i kompresja, ogolnie szkoda nagran dla zoom, choc widzialem zoom w panasonic TW700 i wygladal w miare dobrze, a moze to przypadlosc Sony ze ten zoom wyglada tak kiepsko?
 

Phuong

New member
choc lekko odbiegne od tematu, bo nie jest to CX550 ze wspaniala stabilizacja, ale moja na desce...
00082.MTS
00085.MTS
Co do nagran CX550, sa ladne, ladnie dziala stabilizacja, ale zoom byl i jest koszmarny, to we wszystkich chyba tego typu kamerach, jak widac w nagraniu na zoomie obraz jest jakis niewyrazny, z jakis bloczkow i kompresja, ogolnie szkoda nagran dla zoom, choc widzialem zoom w panasonic TW700 i wygladal w miare dobrze, a moze to przypadlosc Sony ze ten zoom wyglada tak kiepsko?

Dla jakiej kamery podales te pliki MTS ?(skoro nie pochodza one od CX550)

Zoom jest dobry w cx550 ale nie powinno sie uzywac stabilizacji !
Jak chcesz nagrac piekna scena z zoomem to tylko statyw, wtedy nie ma kwadracikow/kompresji i rozmazania.
Zasada jest prosta , im mniej pracy ma system stabilizacji tym lepsza jakosc obrazu na wylocie.
U mnie rece mocno drgaja, wiec z zooma czesto nie bede korzystal, bo szkoda "filmu"

Jak ktos kupuje CX550 to dla 29mm wide glownie :) - przynajmniej u mnie byla to najwazniejsza rzecz, ktora sklonila mnie do zakupu, dalej: niskie szumy i naturalne kolorki wieczorem a takze stabilizacja.


ps.
Z ostatnich plotek wynika ,ze karty SDXC, powinny dzialac z cx550 ! (PLOTKI)
Tak przypuszczaja, poniewaz dyski sformatowane w exFAT sa obslugiwane :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nagrania z mojej kamery, jak obejrzysz daj znac jak sie podobalo

co do SDXC teoretycznie tak, na forach ang pisza o tym, ale na chwile obecna przy tych cenach nie ma co sobie glowy zawracac, 64GB masz wbudowane + kupujesz sobei dysk 300-500GB i sprawa zalatwiona.

zrob nagranie jedno ze stabilizacja a drugie bez na statywie i zobacz czy widzisz roznice i daj znac
 

Phuong

New member
ehh,caly weekend padalo i slonca nie bylo, wiec sampli nie mam.
Jednak mam nowe info odnosnie kamerki.
Jak podaja na zagranicznych forach, kamerka moze miec defekt w postaci niebieskiej kropki , ktora drga na srodku kadru podczas filmowania pod pewnym kątem do slonca.
Nie jest to flara.
Juz 2 osoby z forum tak maja, ja czekam na slonce aby zrobic testy.
Przyklady:
Afternoon at Park2 on Vimeo
Park...Blue Dot on Vimeo

Jezeli to sie potwierdzi, radze wstrzymac sie z zamowieniami ;)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Nie jest to flara.


Dla mnie są to ewidentnie odblaski w obiektywie (flara). Na drugim filmie widać, że niebieski punkt jest w osi z większymi odbiciami. Jego nietypowe drgania to efekt optyczno/elektronicznej stabilizacji obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
widzialem to samo na aparacie panasonic, przy oswietleniu z latarni bylo to widac, ale bylo pionowe
jesli slimak ma racje czyli to normalne zjawisko i tego nie poprawia, chyba ze sie myle, mozna wyl stabilizacje, ale nagranie z takim czyms to mi sie nie podoba :(
 

Phuong

New member
Dla mnie są to ewidentnie odblaski w obiektywie (flara). Na drugim filmie widać, że niebieski punkt jest w osi z większymi odbiciami. Jego nietypowe drgania to efekt optyczno/elektronicznej stabilizacji obrazu.

Jest to powiazane z flarami i od nich zalezy, jednak tylko u SONY wyglada to jak dziura na matrycy :(
Flary same w sobie nie przeszkadzaja ale denerwuja gdy skupiaja sie w jeden punkt i intensywnie daja po oczach, tak jak u SONY na filmach...
Coraz wiecej osob ma ten problem i coraz wiecej osob chce zwrocic kamere do sklepu.
Wyglada na to ,ze SONY w tym roku podsunelo mine klientom.

Kolejny przyklad:
YouTube - HDR-CX550V blue dot
Nawet nie trzeba filmowac pod slonce , wystarczy ,ze mamy je z boku.

Tak jak pisalem, radze wstrzymac sie z zakupem kamerki, dopoki SONY nie da odpowiedzi.
Chyba ,ze ktos potrzebuje kamerki tylko do zdjec w pochmurne dni/noc i w pomieszczeniach.

ps. caly czas czekam na slonce aby sprawdzic to
 
Ostatnia edycja:
Do góry