Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

SonyKamery Sony

Wróć HDforum > Video > Kamery > Sony > Sony XR500 problem z konwersją *.mts
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Mar 2010
02-03-2010, 22:26
Domyślnie Sony XR500 problem z konwersją *.mts

Witam wszystkich, miło mi gościć tu po raz pierwszy.

Mam problem z konwersja video formatu nagranego XR500, jakosc ustawiona na maksymalna (FH 1920xx bodajze) Nagrany materiał wrzucam do bardzo dobrego konwertera wielordzeniowego (mam 8 wątkowy i7) TMPGEnc 4.0 Xpress w celu poźniejszego downsizingu, zmiany rozszerzenia i innych takich...

Niestety juz na samym IMPORT w momencie wejscia w ustawienia filtrow, na podlgadzie nawet tym z interlace widac ze cos dziwnego dzieje sie przy interpretacji kolorow, screen ponizej przedstawia fragment bawiących sie psow, ktore sa w mocnym ruchu, poniewaz im bardziej ruchoma scena tym problem wyrazniejszy.

Link > http ://img175.imageshack.us/img175/6495/assasasa.jpg

System operacyjny windows 7. Mam tylko nadzieje ze problem w kodekach lub samym tmpgenc a nie w kompresji kamery czego nie zmienie :/ Dodam jeszcze ze material oryginalny nie ma zadnych tego typu artefaktow.
Odpowiedź z Cytatem
GiegX jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

13-03-2010, 14:49
Domyślnie

naprawde nikt nie moze pomoc?
Odpowiedź z Cytatem
GiegX jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2007
13-03-2010, 14:55
Domyślnie

Podany przez Ciebie link coś nie działa....
Napisz co chcesz zrobić z oryginalnym materiałem i za bardzo nie przejmuj się tym co widać na podglądzie.
Jakie ustawienia w kamerze?

Ostatnio edytowane przez marciniozo ; 13-03-2010 o 14:58
Odpowiedź z Cytatem
marciniozo jest offline
reklama

Junior Member

13-03-2010, 16:21
Domyślnie

http [spacja do usuniecia] ://img175.imageshack.us/img175/6495/assasasa.jpg

jestem nowym forumowiczem i system nie pozwala mi umiescic poprawnego linka (dodalem spacje po http skopiuj w nowej zakladce i usun ją)

Ustawienia maksymalne (tak mi sie wydaje) HD (HFquality) 1920x1080

Material chcialem pomniejszyc do np 720p lub 720i, poniewz sztucznie uzyskuje sie wrazenie "żyletki" pozatym dodawanie efektow w AE lepiej robi sie jednak na mniejszej rozdzielczosci. Nie wiem czym sie rozni jakos HQ, i czemu ma tylko 9 mbit :/...

Po wrzuceniu materialu, zarowno w podlgadzie jak i wyplutym materiale w dowolnym formacie obraz jest uszkodzony jak na screenie, np wszystkie kolory z glowy lub łapy przesuwaja sie w bok tworzac cos jak "duch koloru glowy" ujecia na tle green screena sa zniszczone, bo wokol obiektu wilmowanego powstaje otoczka ktorej nie ma na oryg nagraniu. MEDIA CODER x64 zawiesza sie i strasznie dlugo liczy.. odpada.
Odpowiedź z Cytatem
GiegX jest offline
Wspiera forum

13-03-2010, 17:15
Domyślnie

Kolego GiegX - dwie sprawy :
Po pierwsze dalej nie wiem co chcesz zrobić z oryginalnym materiałem. Nagrać płytę Blu-Ray, czy też DVD? A może DVD AVCHD ( płyta DVD użyta jako nośnik). Jeżeli masz faktycznie mocny komputer to nie powinienieś mieć problemu z plikami ze swojej kamery.
Zakładam, że oryginalne pliki z kamery wrzuciłeś na dysk komputera i odtwarzają się one prawidłowo. Napisz co chcesz z nimi zrobić ( tzn. jaki ma być efekt końcowy Twoich działań), na czym chcesz to później odtwarzać.

Po drugie poczytaj ten wątek :
Pliki AVCHD - co z nimi robić? - HDforum

Poczytaj też o przeplocie
np. tutaj
Canon LEGRIA HFS100 vs Sony HDR-CX505VE
Odpowiedź z Cytatem
marciniozo jest offline
Junior Member

13-03-2010, 21:49
Domyślnie

Dzieki za odpowiedz poczytam tamte wątki moze w nich cos bedzie. chcialem tylko zmniejszyc rozdzielczosc nagranego materiału z 1050 na 720p. wiem co to jest przeplot i znam podstawy, ale i tak poczytam tamte wątki bo zapewne czegos jeszcze nie wiem (jak kazdy)

Materiały ogladam wylacznie na komputerze, planuje zrobic maly krotkometrazowy film, wszystkie ujecia bede nagrywac w pelnej rozdzielczosci ktora potem downsizuje na 720p. Nie nagrywazm zadnych plyt DVD ani BD, dla mnie osobiscie plyty wszelkiego rodzaju to przeżytek. BD rownierz.

Inne prywatne nagrania, jakiekolwiek wykonam kamera, bardzo mozliwe ze bede poddawac resamplowi na 720p też. Do tego potrzebny mi program jak tmpgenc ktory wykorzysta pelną moc. Komputer pociągnie klipy w pelnej rozdzielczosci w premiere czy vegas, ale lepiej pracuje sie na mniejszej rozdzielczosci. Pozatym premiere i tak blednie odczytuje niektore pliki i powstaje efekt "teleportacji"

Ostatnio edytowane przez GiegX ; 13-03-2010 o 22:01
Odpowiedź z Cytatem
GiegX jest offline
Wspiera forum

13-03-2010, 22:03
Domyślnie

Płyty to przeżytek czy nie, ale filmy HD odtwarzane z komputera to nie to samo co ze stacjonarnego odtwarzacza!
Sam też się zdziwiłem, ale przekonałem się osobiście. Z odtwarzacza Blu-Ray jest po prostu lepiej. I to, że masz mocny komputer tego nie zmienia. Jest o tym wątek na forum.

Co do konwersji plików mts - używałem programu tmpgenc i nie miałem żadnych problemów ( używałem go do konwersji plików do mpeg w celu utworzenia płyty DVD). Generalnie swoje nagrania archiwizuję w możliwie najlepszej jakości - 1920x1080 z największym bitrate z jakim nagrywa moja kamera a później odtwarzam na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray.

Ostatnio edytowane przez marciniozo ; 13-03-2010 o 22:34
Odpowiedź z Cytatem
marciniozo jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania