Sony XR500 problem z konwersją *.mts

GiegX

New member
Witam wszystkich, miło mi gościć tu po raz pierwszy. :)

Mam problem z konwersja video formatu nagranego XR500, jakosc ustawiona na maksymalna (FH 1920xx bodajze) Nagrany materiał wrzucam do bardzo dobrego konwertera wielordzeniowego (mam 8 wątkowy i7) TMPGEnc 4.0 Xpress w celu poźniejszego downsizingu, zmiany rozszerzenia i innych takich...

Niestety juz na samym IMPORT w momencie wejscia w ustawienia filtrow, na podlgadzie nawet tym z interlace widac ze cos dziwnego dzieje sie przy interpretacji kolorow, screen ponizej przedstawia fragment bawiących sie psow, ktore sa w mocnym ruchu, poniewaz im bardziej ruchoma scena tym problem wyrazniejszy.

Link > http ://img175.imageshack.us/img175/6495/assasasa.jpg

System operacyjny windows 7. Mam tylko nadzieje ze problem w kodekach lub samym tmpgenc a nie w kompresji kamery czego nie zmienie :/ Dodam jeszcze ze material oryginalny nie ma zadnych tego typu artefaktow. :sad:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Podany przez Ciebie link coś nie działa....
Napisz co chcesz zrobić z oryginalnym materiałem i za bardzo nie przejmuj się tym co widać na podglądzie.
Jakie ustawienia w kamerze?
 
Ostatnia edycja:

GiegX

New member
http [spacja do usuniecia] ://img175.imageshack.us/img175/6495/assasasa.jpg

jestem nowym forumowiczem i system nie pozwala mi umiescic poprawnego linka (dodalem spacje po http skopiuj w nowej zakladce i usun ją)

Ustawienia maksymalne (tak mi sie wydaje) HD (HFquality) 1920x1080

Material chcialem pomniejszyc do np 720p lub 720i, poniewz sztucznie uzyskuje sie wrazenie "żyletki" pozatym dodawanie efektow w AE lepiej robi sie jednak na mniejszej rozdzielczosci. Nie wiem czym sie rozni jakos HQ, i czemu ma tylko 9 mbit :/...

Po wrzuceniu materialu, zarowno w podlgadzie jak i wyplutym materiale w dowolnym formacie obraz jest uszkodzony jak na screenie, np wszystkie kolory z glowy lub łapy przesuwaja sie w bok tworzac cos jak "duch koloru glowy" ujecia na tle green screena sa zniszczone, bo wokol obiektu wilmowanego powstaje otoczka ktorej nie ma na oryg nagraniu. MEDIA CODER x64 zawiesza sie i strasznie dlugo liczy.. odpada.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego GiegX - dwie sprawy :
Po pierwsze dalej nie wiem co chcesz zrobić z oryginalnym materiałem. Nagrać płytę Blu-Ray, czy też DVD? A może DVD AVCHD ( płyta DVD użyta jako nośnik). Jeżeli masz faktycznie mocny komputer to nie powinienieś mieć problemu z plikami ze swojej kamery.
Zakładam, że oryginalne pliki z kamery wrzuciłeś na dysk komputera i odtwarzają się one prawidłowo. Napisz co chcesz z nimi zrobić ( tzn. jaki ma być efekt końcowy Twoich działań), na czym chcesz to później odtwarzać.

Po drugie poczytaj ten wątek :
Pliki AVCHD - co z nimi robić? - HDforum

Poczytaj też o przeplocie
np. tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/46667-canon-legria-hfs100-vs-sony-hdr-cx505ve.html
 

GiegX

New member
Dzieki za odpowiedz :) poczytam tamte wątki moze w nich cos bedzie. chcialem tylko zmniejszyc rozdzielczosc nagranego materiału z 1050 na 720p. wiem co to jest przeplot i znam podstawy, ale i tak poczytam tamte wątki bo zapewne czegos jeszcze nie wiem (jak kazdy)

Materiały ogladam wylacznie na komputerze, planuje zrobic maly krotkometrazowy film, wszystkie ujecia bede nagrywac w pelnej rozdzielczosci ktora potem downsizuje na 720p. Nie nagrywazm zadnych plyt DVD ani BD, dla mnie osobiscie plyty wszelkiego rodzaju to przeżytek. BD rownierz.

Inne prywatne nagrania, jakiekolwiek wykonam kamera, bardzo mozliwe ze bede poddawac resamplowi na 720p też. Do tego potrzebny mi program jak tmpgenc ktory wykorzysta pelną moc. Komputer pociągnie klipy w pelnej rozdzielczosci w premiere czy vegas, ale lepiej pracuje sie na mniejszej rozdzielczosci. Pozatym premiere i tak blednie odczytuje niektore pliki i powstaje efekt "teleportacji"
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Płyty to przeżytek czy nie, ale filmy HD odtwarzane z komputera to nie to samo co ze stacjonarnego odtwarzacza!
Sam też się zdziwiłem, ale przekonałem się osobiście. Z odtwarzacza Blu-Ray jest po prostu lepiej. I to, że masz mocny komputer tego nie zmienia. Jest o tym wątek na forum.

Co do konwersji plików mts - używałem programu tmpgenc i nie miałem żadnych problemów ( używałem go do konwersji plików do mpeg w celu utworzenia płyty DVD). Generalnie swoje nagrania archiwizuję w możliwie najlepszej jakości - 1920x1080 z największym bitrate z jakim nagrywa moja kamera a później odtwarzam na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray.
 
Ostatnia edycja:

GiegX

New member
Zapewne stacjonarny odtwarzacz sprzętowo dekoduje obraz w przeciwienstwie do odtwarzania na komputerze? ale o tym poszukam rownierz

A czy konwertowales pliki dokladnie z XR500 XR520? czy moze jakas SRka ? Lub inna sony... Problem w tym ze nie wiem z jakich dekoderow korzysta TMPGenc, moze to ich wina? Kodeki w windows mozna zaktualizowac, ale w programie to chyba jakas aktualniejsza wersja.

Jak masz jakis kawałek gdzie coś/ktoś biegnie lub sa wykonywane gwałtowniejsze ruchy kamerą, wrzuć na RS i daj linke, zobacze czy bedzie problem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nic z Sony nie konwertowałem, bo mam Canona HF100. Ja swoje nagrania zostawiam w HD w oryginalnej rozdzielczości 1920x1080 i oglądam bo obróbce na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-Ray. Ale z TMPGenc też korzystałem jak musiałem wypalić płytkę DVD dla rodzinki. Poza długim czasem konwersji do mpeg wszystko było OK".
A może masz za dużo jakiś kodeków w systemie i się "gryzą"?
 

GiegX

New member
System to windows 7, nic dodatkowo nie instalowalem bo jak wiadomo ten system ma w zasadzie wszystko (a moze pownienem cos doinstalowac?)

Sample z Canonow wrzucalem, i tego problemu NIE MA, wszystko jest ok, natomiast sample z mojej sony mają :( zaraz dodam jakis screen
 

GiegX

New member
ok, mam juz po problemie, MainConcept Reference v2, to program dostarczany podobno przy kamerach panasonica, sciagnalem demo i smiga nie dosc ze szybciej to w dodatku ma bardzo profesjonalne ustawienia h.264 wyglada na to ze to ich ulepszone moduły. Nie ma żadnych artefaktow, bardzo ladnie zdejmuje interlace, bardzo ladnie downsizuje pliki wideo w 50i, uzywa wszystkich rdzeni w 100%, jest szybszy, duzo wiecej ustawien i mozliwosci :))
 
Do góry