kamera Sony CX 115, Chcę kupić kamerę CX 115 - czy warto? proszę o sugestie

vnu007dl

New member
Na początek pozdrawiam wszystkich userów bo to mój pierwszy post tutaj. Gdyby to był zły dział to proszę o przeniesienie we właściwe miejsce bo jeszcze się dobrze nie orientuję na tym forum.

Jeśli chodzi o mój merytoryczny problem to chciałbym kupić kamerę cyfrową, która nagrywała by w rozdzielczości Full HD, nie jest istotne dla mnie czy będzie mieć HDD czy karty pamięci, potrzebuję ją do takiego domowego użytku, żeby czasem coś nagrać, np jakieś rodzinne eventy, typu komunie, może jakieś wesela, albo wspólne chwile z dziewczyną. Chciałbym aby kamera była używalna zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Troszkę już czytałem odnośnie technologii HD i ogólnie kamer, ale dalej jestem raczej laikiem w tych kwestiach. Dzisiaj w sklepie oglądałem kamerę Sony CX 115 i chciałbym spytać co o niej sądzicie? Jak dla laika prezentuje się całkiem fajnie, facet w sklepie chce za nią 2 tyś, ale ja na necie widzę że można ją kupić kilka stów taniej. Powiedzmy że mam do wydania 2 tyś zł. Czy w tej cenie moglibyście polecić coś lepszego niż CX 115, a może ta kamera jest ok? Czy coś w tej kamerze jest nie tak? Np zoom optyczny 25x to dużo czy mało?

Z góry dziękuję wszystkim za jakiekolwiek sugestie odnośnie tej kamery.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kamera jest ok.
Ale nowości ze sprzętu profesjonalnego na wyposażeniu podał JVC :
Serce kamery stanowi najwyższej jakości 1/2.33-calowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 10,3-Megapiksela – pierwszy na świecie stosowany w kamerach Full HD AVCHD*. Wysokiej jakości 9-Megapikselowe zdjęcia są uzyskiwane dzięki bezprecedensowej jakości przetwornika CMOS oraz filtrowi kolorów RGB Bayer’a.
Duża szybkość zapisu (do 500 fps) dla odtwarzania w trybie Ultra-Slow Motion


JVC | Everio X - Główne cechy
JVC | Everio X - Sample Pictures
 

zzorck

New member
Kupilem tę kamerę wczoraj. Też jestem laikiem, to moja pierwsza kamera. Jestem zadowolony z powodu dobrej jakości filmów robionych po zmroku, przy sztucznym, słabym oświetleniu w domu.
Na zewnątrz jeszcze nie próbowałem.
Osobiście polecam, ale ekspertem żadnym od kamer nie jestem :)
 

januszkop

New member
zwolnione tempo

czy ta kamera sony cx 115 ma tryb slow motion?
cytat z instrukcji do CX115
"....
PŁ.WOL.NAGR. (Nagrywanie w
zwolnionym tempie)​
Szybko poruszające się obiekty i
dynamiczne sceny, których nie można
nagrać w normalnych warunkach
filmowania, można nagrywać przez ok. 3
sekundy w zwolnionym tempie.
Naciśnij przycisk START/STOP na ekranie​
[PŁ.WOL.NAGR.].
Mniej więcej 3-sekundowy film
zostanie nagrany jako 12-sekundowy
film w zwolnionym tempie. Zniknięcie
komunikatu [Nagrywanie...] sygnalizuje​
zakończenie nagrywania.
"
 

zeppelin

New member
Podłączę się pod ten wątek, gdyż i mnie chodzi po głowie ta kamerka, niemniej nawiązując do nowości JVC Everio X, czy u nas te kamerki są dostępne? W USA są po ok. 550 $.... tylko pewnie zasilacz 60Hz, no i gwarancja...
 

agaciorrra

New member
Zoom 25x to jest moim zdaniem dobry jak na kamerę, w mojej starej Sony miałam 40x .niestety nie ma z tego za dużo zysku bo przy takim zbliżeniu straszne mam wstrząsy ;/
 

torell

New member
Również posiadam tą kamerkę i ogólnie jestem z niej zadowolony, tylko chciałem zapytać, czy Wy w swoich modelach również zauważyliście następujący efekt:
Przy zbliżaniu do filmowanego obiektu (zoom), w momencie zoomowania następuje jakby delikatna utrata ostrości. Jak czynność zoomowania zostanie zakończona, ostrość natychmiast powraca do normy. Jest to naprawde minimalne i nie zawsze występuje. Dzieje się tak przeważnie przy filmowaniu obiektów w domu przy świetle dziennym, czasami pod światło.
 

Sphinx

New member
Również posiadam tą kamerkę i ogólnie jestem z niej zadowolony, tylko chciałem zapytać, czy Wy w swoich modelach również zauważyliście następujący efekt:
Przy zbliżaniu do filmowanego obiektu (zoom), w momencie zoomowania następuje jakby delikatna utrata ostrości. Jak czynność zoomowania zostanie zakończona, ostrość natychmiast powraca do normy. Jest to naprawde minimalne i nie zawsze występuje. Dzieje się tak przeważnie przy filmowaniu obiektów w domu przy świetle dziennym, czasami pod światło.

Witam, wiem że temat już od jakiegoś czasu nie jest aktualizowany, ale chciałbym go kontynować. Od kilku dni również posiadam kamerę CX115 i również zauważyłem opisany efekt, polegający na tym, że podczas nagrywania i używania zoom-u w momencie przybliżania i oddalania kamera traci delikatnie ostrość. Efekt najbardziej dotkliwie się uwidocznił, jak filmowałem wnętrze obiektu w którym filary były obwiązane dużą ilością zapalonych na stałe lampek choinkowych - zanim zacząłem przybliżać obraz stabilny, lamki ostre, ale podczas przybliżania obraz tracił delikatnie ostrość co najbardziej widać właśnie na tych lampkach, które jako bardzo drobne punkty świetlne zaczęły się rozmywać i wyglądało jakby migały. Myślałem że to efekt elektronicznej stabilizacji obrazu, jednak jej wyłączenie nic nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem? Czy to jest normalne zjawisko, czy może świadczyć o jakimś defekcie kamery?

Również zauważyłem dwa inne zjawiska.
1. Filmuję dziecko bawiące się klockami, zoomem przybliżyłem je przed uruchomieniem nagrywania, ale już podczas nagrywania nie używałem zoom-u ani nie zmieniałem położenia. Jak oglądałem obraz na TV to widać, że kamera stale ostrzy, co daje efekt taki, że chwilę obraz jest ostry jak brzytwa po czym bardzo delikatnie traci ostrość i znowu ją łapie.
2. Jak nieruchomo trzymam kamerę i filmuję poruszające się obiekty, to obraz jest stabilny i płynny, ale jak spróbuję obrócić kamerę w poziomie (chcę uchwycić np cały rynek miasta, więc zaczynam nagrywać i obracam się w prawo) to zarejestrowany obraz wygląda jakby delikatnie skakał - brakuje mu płynności, tak jakby spadła ilość rejestrowanych klatek na sekundę.

Wiem, że nie mogę oczekiwać cudów od kamery amatorskiej, ale proszę fachowców i użytkowników tej kamery o informację, czy mają podobne doświadczenia i czy może to świadczyć o niesprawności mojego egzemplarza?

pozdrawiam

Sphinx
 
Do góry