Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

gafon

New member
The Wario - przetestuj wszystko co się da :) Czerń, kąty, smużenie w grach i ewentualny input lag, czy faktycznie BE3 coś daje, clouding, szybkość przełączania kanałów itp. Aha sam jestem ciekaw jak z jakością obrazu z kablówki.
Jak już będziesz go miał to na pewno zasypiemy Cie pytaniami :)

PS: a tymczasem cena 40tki ex500 spadła juz 100 zlotych w stosunku do ceny premierowej i można ją dostać za niespełna 3500 :)
 
Ostatnia edycja:

luki1260

New member
Witam, model ex500 i hx 700 jest dostępny w Sony Centre w Częstochowie. Z tego co na szybko zdązyłem sprawdzić port usb w tych dwóch modelach w końcu jest bardziej multimedialny. Odtwarza filmy mp4 z dzwiękiem aac, pliki m2ts z DD. Dts nie jest odtwarzany. Filmiki chodzą ładnie, przerobione z mkv'ów do m2ts z róznymi rozdzielczościami. Divx działaj ok, ale uwaga: przy kodowaniu w xvidzie już odtwarzanie niemożliwe! Może w kolejnym firmwarze zostanie to zaimplementowanie. Co do jakości obrazu i podświetlenia : w sumie bardzo podobnie do dobrego w5500, tak przynajmniej organoleptycznie stwierdzam na szybko.
 
Ostatnia edycja:

bartfoot

New member
Witam Panów i Panie.
Noszę się z zamiarem kupna 46EX500, ale męczy mnie fakt zużycia prądu. Interesował mnie 46WE5 ale już ciężko kupić /gorąca katoda/. Jak to możliwe że Sony podaję:
46WE5 - 146W
46EX500 - 131W
46W5500 - 221W

Ponoć gorąca katoda miała być energooszczędna, a EX500 to niemal to samo co W5500, wyjaśnijcie mi łaskawie o co tu chodzi...

Pozdrawiam.
 

PierrePL1

New member
allegro.pl/item927836982_qualia_sony_kdl_40ex500_100hz_nastepca_kdl_40w5500.html

to jest oferta gościa z SC z Radomia więc cena ładna jak na salon sony

3780 - :lol:
 
Ostatnia edycja:

gafon

New member
Najlepsza cena 40ex500 na dzień dzisiejszy (przynajmniej taka moja wiedza) jest w sony center w Gdyni (szerzej znane jako cyfromarket) - 3329 PLN :smile:
 

Ares78

New member
Który waszym zdaniem lepszy SONY KDL-40EX500 czy SONY KDL-40W5500?

Pod względem obrazu będzie praktycznie to samo, matryca matowa, ten sam procesor do obróbki obrazu, dochodzi poprawione 100hz lepiej spisujące się np. w filmach na blu ray (24p), tak samo jeśli chodzi o podświetlenie. Także będzie lepszy w kwestii możliwości multimedialnych i ceny bo jeśli kilka dni po premierze kosztuje około 3400-3500zł to dobrze wróży na przyszłość.
 

Spioch1

New member
Jak wygląda sprawa z WiFi? jest w końcu w środku czy zaledwie można użyć adaptera? jakieś dane pełniejsze? Można używać DLNA po WiFi dzięki temu bez użycia dodatkowego "mostka sieciowego"? Sony dziwnie to napisał.
Po ile widzieliście w sklepach nieinternetowych 46EX500?
Lepiej 46EX500 czy Philips 47PFL8404?
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Seria EX nie posiada wbudowanego WI-FI,trzeba użyć osobnego adaptera.
Natomiast seria NX800 i 700 posiada wbudowane WI-FI.

A co się tyczy Philipsa 8404 to ten model wcale nie posiada WI-FI.
 

Spioch1

New member
Wiem, że nie posiada, ale ogólnie czy lepiej EX500 czy tego philipsa, pomieszczenie mocno oświetlone, SD (c+)

A ten adapter to jakikolwiek czy jakis sonowski dadzą?
 

Tom_ek1979

New member
Witam. Wczoraj kupiłem ten model telewizora i mogę śmiało powiedzieć, że obraz HD jest piękny. Mam podłączoną konsolę PS3 i takie gry jak Wipeout HD i Uncharted 2 przy włączonym motionflow na max chodzą bez problemu. Żadnego inputlaga nie stwierdziłem. Tak samo jak cloudingu i smużenia.
To tak na szybko moja opinia :) Dodam tylko, że jest to mój pierwszy LCD więc znawcą nie jestem :) Myślałem też nad modelem serii W ale nowość wygrała.
No i obraz SD z kablówki UPC: tutaj jest różnie. Jedne kanały obierają ładnie inne tylko średnio.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Wiem, że nie posiada, ale ogólnie czy lepiej EX500 czy tego philipsa, pomieszczenie mocno oświetlone, SD (c+)

A ten adapter to jakikolwiek czy jakis sonowski dadzą?

Podejrzewam, że raczej będzie musiał być ten zaprojektowany przez Sony, wchodzi do sprzedaży od marca więc dopiero wtedy będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Tom_ek1979: jeśli faktycznie możesz grać z włączonymi 100hz to świetna wiadomość w w5500, raczej tą opcję się wyłączało- właśnie z powodu opóźnień.
 

Kolekyw

New member
Proszę mi poradzić bo im więcej czytam to już mniej wiem... 46W5500 ma świetne opinie i nie wiem co kupić czy własnie starą w5500 czy nowy 46ex500. Jakie są Wasze ostateczne opinie i spostrzerzenia. Nie ukrywam że cena nowego modelu trochę dziwi i czy nowy model zawsze musi byc lepszy????
 
Do góry