Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

MAdam

New member
Wg agresywnego marketingu nie, ale w praktyce w 2009 roku wyglądało to tak, że Samsungi na tradycyjnym podświetleniu CCFL np. w B651 miały lepszą czerń niż Samsungi z Edge-led (seria UE6000/7000). Jednak teraz mamy 2010 rok i nowe modele. Może edge-led w wykonaniu Sony będzie wyglądało inaczej.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Ale podświetlenie krawędziowe Led nie wyszło jak to się mówi z wieku dziecięcego i jego największą bolączką jest jeszcze nierównomierne podświetlenie matrycy i tego się obawiam że znowu dużo osób po zakupie takich telewizorów będą narzekać na tym forum na tą przypadłość.

A Sony planuje dosyć duży wysyp z tym podświetleniem telewizorów w tym roku,ale poczekajmy cierpliwie może nie będzie z tym aż tak źle.

Ciekawe jak będzie wyglądać podświetlenie matrycy w najwyższym topowym LCD Sony KDL HX900 z podświetleniem tylnym z białymi diodami to mnie naprawdę ciekawi.:confused:
 
Ostatnia edycja:

arsi3

New member
Dzwoniłem do sklepu internetowego gdzie się zaopatruje często będa mieli 32EX500 w przyszłym tygodniu koło 17-18 lutego w cenie około 2699zł.
 

Ares78

New member
Wg agresywnego marketingu nie, ale w praktyce w 2009 roku wyglądało to tak, że Samsungi na tradycyjnym podświetleniu CCFL np. w B651 miały lepszą czerń niż Samsungi z Edge-led (seria UE6000/7000). Jednak teraz mamy 2010 rok i nowe modele. Może edge-led w wykonaniu Sony będzie wyglądało inaczej.

Faktycznie do tej pory mimo telewizory na podświetleniu CCFL nie były zbyt smukłe i efektowne, to biorąc pod uwagę stricte obraz wygrywały. Czy to się zmieni? Jest spora szansa na to, podobno podświetlenie krawędziowe w wykonaniu Sony jest poprawione w stosunku do tego co mogliśmy oglądać do tej pory (na dobrą sprawę dość długo nie wydali modelu na takiej zasadzie działania, więc mieli czas dopracować technologię). To jak będzie w praktyce okaże się już niedługo.
 

Hartson

New member
Bez reklam
LCD Edge LED 52" można zobaczyć w sklepie Sony Style w warszawskiej Arkadii.
Jest wystawiony do prezentacji. Widziałem i niestety ma nierównomierne podświetlenie oraz granatową czerń. Być może jest to model przedprodukcyjny i dlatego tak ma.
 

TheWario

New member
Od Sony otrzymałem informację że telewizory z serii EX500 powinny pojawić się na przełomie lutego-marca. Z autoryzowanego sklepu sony który ktoś tutaj na stronie podał odpisali że model który mnie interesuje (37EX500) mają mieć 19.02.2010. Jak by to się sprawdziło to może będę miał premierowy model ;)
Zamierzałem kupić Philipsa 37PFL8404H ale jak mogę za tą kwotę mieć TV Sony z serii na 2010 rok to biorę. Chyba że 22.02 dalej nie będzie tego telewizora w sklepie, wtedy kupuję Philipsa. Założyłem sobie termin lutego na zakup i chce go dotrzymać, czekać można w nieskończoność jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny i nowości ;)
 

MAdam

New member
Dziś już sugerowana cena na stronie Sony u lokalnego sprzedawcy wzrosła do 5400 zł, oj brzydkie zachowanie...
 

Grzegorz82

New member
Jakie formaty video czytaja te modele ? i czy obsługuja DD i DTS ? Moze kots ma jakis namiar na instrukcje itp. ?
Kiedy pojawi sie seria EX700 ?
 

gafon

New member
Niestety nie moge jeszcze zamieszczać linków:/

Ale z instrukcji wynika niestety, że z odtwarzaniem formatów video jest bardzo słabo:
"USB playback is supported for the following
video file format:
–MPEG1, MPEG2 (files with the extension “.mpg”)
 

Ares78

New member
Niestety nie moge jeszcze zamieszczać linków:/

Ale z instrukcji wynika niestety, że z odtwarzaniem formatów video jest bardzo słabo:
"USB playback is supported for the following
video file format:
–MPEG1, MPEG2 (files with the extension “.mpg”)

Trzeba poczekać na pierwszych nabywców tego modelu, w ex700 divxy chodzą w przeciwieństwie do mkv. (pojawiła się pierwsza część testu). Według niektórych źródeł na ex500 też nie powinno być problemu http://www.sony-asia.com/corporate/resources/en_AP/pdf/Specification_sheet_NX_EX_BX.pdf , ale wiadomo mogą być pewne różnice w modelach kierowanych na różne rynki. Co ciekawe spotkałem się z opiniami, że poprawiono działanie układu kompensacji ruchu (motionflow) w stosunku do popularnego modelu w5500.
 

Ares78

New member
Jeśli wierzyć pierwszym nabywcom (nie z tego forum) to faktycznie divxy działają i napisy w txt również (oczywiście nazwa musi być taka sama jak filmu do którego się odnoszą). Co do Twojego źródła jeśli się nie mylę to z amerykańskiej strony, także patrz na to z przymrużeniem oka, część rzeczy się nie zgadza chociażby procesor obrazu (według części źródeł z USA BE2), a na nasz rynek BE3... Także jeszcze chwila cierpliwości i będzie wszystko wiadomo, sam w przyszłym tygodniu postaram się powędrować trochę po salonach :)
 

TheWario

New member
Jutro kurier powinien zawitać z TV. Sony 37EX500, po sprawdzeniu jak działa postaram się skrybnąć co nieco o nim.
Jakieś propozycje odnośnie tego co i jak przetestować ??
Mam konsole xbox360, sygnał analogowy z kablówki osiedlowej o dość dobrej jakości i komputer podpięty po HDMI. Obecnie mam Panasonic 26LX70P i Sony 40W4500 więc głównie z tymi telewizorami mogę bezpośrednio ocenić subiektywnie jakość modelu ex500.
 
Do góry